Budu mít nárok na mateřskou dovolenou?

michaelasv14
18. dub 2019

Ahoj, chci se zeptat zda budu mít nárok na mateřskou. Do září jsem byla student a od 18.záři 2018 pracuji ve školce jako provozní chtěla jsem doklepat tento školní rok protože mi je fajn a práce mi nijak nevadí, jenže se obavám že budu muset jít na neschopenku protože mě psychický deptá zástupkyně a vymýšlí si nesmyslné úkoly, jenže nevím zda bych potom měla nárok na mateřskou dovolenou. Nevím pořádně jak se to počítá. 🤔

fly80
18. dub 2019

@michaelasv14 neschopenka se počítá stejně, jako práce.

bejcaaa
18. dub 2019

@michaelasv14 a kdy máš termín? Já 1.6., student jsem pořád, pracuji na částečný úvazek od června a má mi vyjít MD tak tak. Od poloviny ledna jsem na neschopence a ta se do toho take pocita. Zajdi si na OSSZ, tam ti to řeknou vše s přesnými daty 😊

michaelasv14
autor
19. dub 2019

@bejcaaa termín mám 25.9.

misak48
19. dub 2019

@michaelasv14 jestli bylo studium řádně ukončeno (maturita, státnice...), tak je v zákoně výjimka a nemusíš splňovat těch 270 dní. Stačí mít v době nástupu na mateřskou platnou pracovní smlouvu. Měla jsem to taky tak - zaměstnaná jsem byla od července, v září jsem odstatnicovala a v prosinci nastoupila na MD a normálně mi PPM přiznali 🙂

bejcaaa
19. dub 2019

@michaelasv14 tak to by ti mělo vycházet úplně v pohodě 😊 Ale raději si to ověř na té OSSZ, ať máš 100% jistotu 😊

michaelasv14
autor
19. dub 2019

Tak super děkuji. 😉

rosetatto
21. dub 2019

@michaelasv14 nepocita se to podle neschopenky, záleží na trvání pracovního poměru. Pro PPM musíš splňovat dvě podmínky, mít odpracováno 270 dni během posledních dvou let (pokud tam bylo úspěšně ukončené studium, tak se tam započítá) a musí trvat pracovní poměr, nebo je tam ochranná lhůta 180 dni, pokud pracovní pomer minimálně tak dlouho trval.