Co udělat, když mi nenavazuje přechod z RD na MD?

lucikita13
12. lis 2015

Maminky, potřebuju poradit. S prvním dítětem jsem do 17.3.2016 na RD. 18.3.2016 bych měla nastoupit do práce, ale jsem těhotná a termín porodu mám 17.5.2016, což mi vychází, že když půjdu na mateřskou osm týdnů před porodem (dříve se jít nemůže, že?), tak tak to vychází, že bych šla na MD až 22.3.2016, takže mi tam nevychází čtyři dny od 18.3. do 21.3.2016 (dva dny z toho jsou víkend). Moje otázka zní: jak to mám udělat? Musím asi jakoby nastoupit do práce a jít na ty čtyři dny na neschopenku? předpokládám, že nemůžu ty čtyři dny jen tak vytěsnit? proplatit je nepotřebuju, ale jde o to mít to papírově vše v pořádku. Moc Vám děkuji za rady Emotikona smile

zevina
12. lis 2015

Zkus se domluvit na gynde, ja mela v podatate to same, rozdil cca 2 dny, sestricka sama navrhla, ze proste napise o par dnu drivejsi datum, ze stejne miminko se zadnym lejstrem neridi a prijde na svet, jak bude chtit 😉
Uprimne jsem za to byla rada, moje prace me bavi, ale v tom finale pred porodem, bych tam osmihodinovy zaprah, byt na par dnu, nedala...

j.a.n.i
13. lis 2015

@lucikita13 Ještě se můžeš dohodnout se zaměstnavatelem a vzít si na ty 2 dny dovolenou...