Doklad o výživném poskytovaném společně posuz. osobou

pladik
7. lis 2015

Ahojte, mám dotázek. Jsem těhotná a při žádosti o porodné by se v mém případě (TP začátek března) mělo brát v úvahu 4. čtvrtletí r. 2015. Momentálně jsem na PN. Pokud se nepletu, tak dávky na PN se do příjmu na porodné nepočítají, je to tak? Partner má příjem o chlup vyšší, než je max. hranice pro přidělení porodného. Už jsem se tak nějak smiřovala s tím, že nakonec nic nedostaneme, když ejhle objevila jsem, že se k žádosti dokládá doklad o výživném poskytovaném společně posuzovanou osobou. Co to v praxi znamená? Partner je v rozvodovém řízení a 14. 9. proběhlo stání ohledně přidělení dítěte do péče matky a alimentech. Rozsudek přišel o měsíc později. Mám za to, že v něm bylo psáno, že je platný okamžitě a že alimenty má platit partner už od října. On je tedy platí už déle. Znamená to, že bychom mohli tuto "položku" zařadit mezi doklady k žádosti o porodné? Děkuji moc, hlavně za zkušenosti 🙂

andelka
7. lis 2015

Domnívám se, že jde o výživné poskytované v rámci té jednotky společně posuzovaných osob, která se posuzuje. Jako příjem, ne jako výdaj.

pladik
autor
7. lis 2015

@andelka Mě právě není tak úplně jasný ten název. Proto jsem chtěla poprosit, jestli s tím má někdo zkušenost, nebo se na to třeba ptal na ÚP jak to je 🙂

andelka
7. lis 2015

@pladik jako určitě jde o příjmy, ne o výdaje. To že má chlap ještě jedno dítě je jim celkem jedno myslím.

j.a.n.i
7. lis 2015

@pladik Ono je to úplně jedno, jelikož tvá nemocenská se samozřejmě jako příjem počítá... takže výživné řešit nemusíš.

pladik
autor
7. lis 2015

@j.a.n.i Vidíš, a já myslela, že ne. Díky 🙂

j.a.n.i
7. lis 2015

@pladik Ono se totiž motá co je příjem a co je zdanitelný příjem 🙂 do zdanitelného příjmu se nemocenská nepočítá (neuvádíš ji do daňového přiznání), ale do příjmu pro různé dávky ano. 😉

pladik
autor
7. lis 2015

@j.a.n.i No, mě už se motá všechno 😀

j.a.n.i
8. lis 2015

@pladik Dokud to není hlava a nohy, tak je to ještě dobrý 😀