Druhé dítě po 4.roce věku prvního dítěte a nárok na mateřskou

mamemimomu
15. kvě 2019

Ahoj všem…řeším teď situaci, při které vůbec netuším, jestli mám nárok na PPM. Pro vysvětlení má situace:

únor 2014 = nastoupila jsem na neschopenku kvůli různým zákrokům ohledně umělého oplodnění a v srpnu 2014 jsem otěhotněla, takže neschopenka byla dále vedena na rizikové těhotenství

únor 2015 = nástup na mateřskou, mimi se narodilo v dubnu
duben 2018 = měla skončit rodičovská dovolená, ale protože jsme neměli školku, zažádala jsem do konce září 2018 o neplacené volno a zaměstnavatel mi vyhověl
mezitím jsme se delší dobu snažili o druhé dítě, abychom navázali z rodičáku na mateřskou, ale nepodařilo se

1.10.2018 = jsem měla nastoupit do práce, předtím jsme prodělali poslední pokus o mimi a kvůli odběru vajíček jsem toho 1.10.2018 místo do práce nastoupila na neschopenku.
Pokus byl úspěšný, já otěhotněla.
V dubnu 2019 oslavilo naše první dítě 4té narozeniny a já teď od 10.5. jsem na mateřské, takže jsem na mateřskou nastoupila až po 4.roce prvního dítěte.
Zaměstnavateli jsem poslala od lékaře žádost o PPM, ale nevím, jestli mám na ní vůbec nárok, když jsem měla po 3. roce prvního dítěte neplacené volno a pak hned nemocenskou. Nevyznáte se v tom prosím někdo? nebo neměl jste někdo stejnou situaci? Nemocenskou mám normálně vyplácenou…Smlouvu na dobu neurčitou. Jo a po první mateřské jsem ještě čerpala dovolenou než mi začali vyplácet rodičák.

lery92
15. kvě 2019

@mamemimomu já bych řekla , že neplacené volno byla benevolence Vašeho zaměstnavatele a PN jen logický krok ( smlouva běží dál , nic si neporušila , nikdo tě nevyhodil) , t.j nevidím problém 😊

mamemimomu
autor
15. kvě 2019

@lery92 dekuju, ale z čeho mi vypočítají výši té PPM? první dítě už oslavilo 4té narozeniny, takže stejná jako první PPM nebude a nyní za posledních 12 měsíců jsem neměla žádný příjem, jen neplacené volno a nemocenskou...