• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Formulář od doktora na MD, co s ním? Nemám na MD nárok

4. prosince 2013 
Ahoj holky,moc prosím o radu zkušenější a ty,co tomu rozumí.Já už se v tom bohužel ztrácím :unamused: .V lednu mám termín porodu a nemám nárok na MD,protože jsem v evidenci ÚP a nesplňuji ty dvě podmínky pro nástup na MD.Od doktorky jsem dostala ten formulář kvůli nástupu na MD a já ted nevím,co s ním.Myslela jsem,že nastupuji až na rodičák po porodu a vše si vyřidím až s rodným listem mimča,ale někdo mi tvrdil,že ikdyž nárok na MD nemám,tak si o ní musím žádat :astonished: .
26. lis 2013 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím si,že o to musíš zažádat a oni ti to zamítnou,že na to nárok nemáš.
26. lis 2013 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@klouzek Vážně?Tak moc děkuju za info,to je teda něco :astonished: .Akorát teda fakt netuším,co tam vyplním,když jsou tam údaje o zaměstnavateli a já jsem bez práce :confounded:
26. lis 2013 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem s tím zkušenost neměla,bych s tím formulářem zašla na úřad aby ti poradily zda to vůbec máš vyplnovat,zda nebude stačit jen papír na rodičák
26. lis 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lady_ell No, podle zákona by po tobě ten papír nikdo neměl chtít, ale někdy ho na UP vyžadují - upřímně řečeno naprosto nechápu důvod a já osobně bych jim ho prostě nedala (kdybych nárok na PPM neměla).
27. lis 2013 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já teda nevím, taky jsem před porodem byla na UP, ale ale lišilo se to jen v tom, že když bych byla zaměsnaná, šla bych na MD 6 týdnů před porodem. Tím že jsem byla na UP, šla jsem na MD 4 týdny před plánovaným porodem. Všechno si raději znova pozjišťujte!!!!Jinak teď jsem na druhé, už teda rodičovské, ale papír od lékaře jsem musela odevzdávat zaměstnavateli
28. lis 2013 v 17:18  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@backstreet To je blbost, na MD se nastupuje v rozmezí 8 - 6 týdnů před porodem, žádné jiné rozmezí není. Pokud se někdo rozhodně nastoupit později, tak se už délka vyplácení PPM krátí.
28. lis 2013 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i Mi řekli, že kdybych pracovala, nastupuji 6 týdnů před. Tím, že jsem nepracovala, nastupovala jsem 4 týdny před. Možná, že se to od té doby změnilo, ale já to měla tak!
2. pro 2013 v 16:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@backstreet Tak pokud si byla na mateřské v roce 2005 nebo dříve, tak to možné je, tak starou úpravu neznám, ale od roku 2006 je jasně dané rozmězí 8 - 6 týdnů.
2. pro 2013 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze jak tady ctu tak ani ja nebudu mit narok na MD kdyz sem od 7/2013 na pracaku ze?
4. pro 2013 v 15:46  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek