MD / RD přechod s druhým dítětem, když není nárok na MD z důvodu práce na dobu určitou.

joy85
10. zář 2020

Materska dovolena/rodicovsky prispevek. Mam dotaz pro znalejsi maminky 🙂 2017 porod,materska, nasledne od roku 2018 jsem na RD se synem., predtim jsem pracovala, ale smlouva byla na dobu urcitou a skoncila v prubehu RD jiz v roce 2018 Aktualne jsem znovu tehotna, rodit mam zacatkem rijna. Zjistovala jsem si na uradech, jak postupovat. Dle meho nazoru narok na materskou nemam, nevejdu se do ochranne lhuty a jsem defacto nezamestnana(po celou dobu na RD),rodicovsky prispevek jsem si nastavila do konce zari, tak aby posledni davka prisla v rijnu a po porodu sup na pracak s rodnym listem zadat o novy Rodicovsky prispevek. Na pracaku jsem to konzultovala predem, bylo mi ale receno, ze to musi posoudit Socialka, cssz a pokud teda aktualne nemam zamestnavatele, mam si zadost o materskou poslat sama rovnou k nim, s tim, ze pokud se prokaze, ze narok nemam, odeslou mi zamitaci vyjadreni a s tim a rodnym listem pak teprve muzu na pracak zadat o rodicak. Tak jsem ucinila, zadost na urade prijali jiz 19.8.,nastup na MD vychazel na 23.8. Doted mi neprislo vyjadreni a co hur, ani rodicovska za mesic srpen. Vyplaci mi to 4.-6.den vzdy, ted je 10.a ja porad cekam... je mozne, ze nejaka aktivni urednice mi na zaklade zadosti o materskou pozastavila rodicovsky prispevek? Na urad se mi zatim nepovedlo dovolat, ani nevim kam presne se obratit a navic mi asi stejne reknou, ze je brzo, ze vyplatnich terminu je vic. Jen me zajima, zda nekdo neresil podobnou situaci?

cuuza
10. zář 2020

Obavam se, že na základě žádosti o mateřskou ti opravdu zastavili čerpání RP. Zavolala bych na CSSZ, abys zjistila výsledek žádosti a ověřila si, jestli ti ho zaslali písemně a s tím pak na pracák, ať ti pokračuje RP.