Jak jste psaly žádost o ukončení rodičovského příspěvku?

ssarka89
30. led 2017

Dobry den,prosim o pomoc. Jak jste psali zadost o ukonceni rodicovskeho prispevku? V dubnu nastupuji na druhou materskou a musim na pracak to ukoncit. Diky

j.a.n.i
30. led 2017

@ssarka89 Nijak jsem to nepsala, došla jsem tam a paní si to jen poznamenala a oficiálně mi ho ukončila až jsem ji dodala potvrzení o výši mateřské. A možná by tam možná bývalo stačilo jen zavolat.

ssarka89
autor
30. led 2017

Prave,ze jsem volala a mam to sepsat

blahova_andrea
30. led 2017

tak bych napsala, že žádám o ukončení vyplácení k datu xy, protože datem yx nastupuji na mateřskou s dalším dítkem.

mariti
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mariti
30. led 2017

Ach jo, smazalo se mi to, tak znovu. Mě se to nepovedlo zastavit včas, protože mi paní napřed řekla, že mám dojít s papírem o výši PPM, a ten pořád nešel. Pak jsem tam došla až po porodu, což už bylo pozdě, výplata byla již zadána a musela jsem pak vrátit přeplatek, s čímž ovšem nebyl žádný problém. A paní mi řekla, že by bývalo stačilo zavolat, tak si pak vyber, no...

ssarka89
autor
30. led 2017

já si právě volala a paní mi řekla, že mám napsat žádost ukončení, pak poslat papíry na md do práce a potom zajít na ossz s papírem od pracáku a pak zpět na pracák a oni to vypočítají, zda mám nárok ještě na něco nebo ne. ještě se zeptám, když budu nastupovat na md tento rok z rodičáku, musím udělat příští rok daň. přiznání?

j.a.n.i
30. led 2017

@ssarka89 Ne, ani mateřská, ani rodičák není zdanitelný příjem.

pet359
30. led 2017

@j.a.n.i materska ale je zdanitelny prijem...

pet359
30. led 2017

@j.a.n.i pardon...neni...nebo aspon se ji tak nerika...ale do dani se pocita, ne?

pet359
30. led 2017

@pet359 uz jsem si nasla cele vysvetkeni na netu 😉 neni..pardon, omlouvam se...pletu pojmy s dojmy 😅

j.a.n.i
30. led 2017

@pet359 V pohodě, do vlastního DP se nedává, ale pro těch 68tis. zda si tě může manžel uplatnit jako ženu bez příjmu ano.

pet359
31. led 2017

@j.a.n.i jj, brala jsem to automaticky jako zdanitelny prijem, protoze si me prave manzel muze uplatnit..😉

j.a.n.i
31. led 2017

@pet359 Me to pak napadlo, jak se to do jednoho pocita a do druheho ne, ze to je ten zdroj zmatku.

ssarka89
autor
31. led 2017

Takze dan.priznani nemusim delat? S pritelem nejsme svoji

j.a.n.i
31. led 2017

@ssarka89 Ne, nemusis.