Jak postupovat při návratu na rodičovskou dovolenou?

21. únor 2023

Zdravím, zajímalo by mě jestli nemáte někdo zkušenost. nastoupila jsem po půl roce mateřské zpět do práce. Jsem v práci rok a půl. Chtěla bych se vrátit zpět na rodičovskou dovolenou, do tří let ( na rok), ale nemám odpracováno 60 dní v tomto roce, které jsou povinni pro čerpání dovolené. Zaměstnavatel mi ale hned na začátku roku dovolenou vnutil. Tak se chci zeptat jestli je možné vyčerpat všechnu dovolenou, čímž bych měla splnit povinnost (60dni odpracovaných), abych na ni měla nárok v plné výši a pak nastoupit na rodičovskou dovolenou. Máte s tím někdo zkušenost?

j.a.n.i
22. únor 2023

Po 60 dnech nebudes mit narok na dovolenou v plné vysi. A jinak nejsou povinne pro cerpani dovolené, i pokud je neodpracujes, tak ti nejaka vznikne i když vyrazne mene, nez když mas pdpracovanych tech 12 tydnu. Kolik si uz cerpala?

autor
22. únor 2023

@j.a.n.i musela jsem vyčerpat 7 dní. Ty mi oni nařídili... Nechci právě aby mi dovolenou odebrali z výplaty... Zároveň tam už déle být nemůžu než do toho 1.3.

j.a.n.i
22. únor 2023

A kolik mate dovolene na rok?

j.a.n.i
22. únor 2023

Ale stejně ti to nevyjde a precerpanou dovolenou ti vezmou z vyplaty, pokud musis skoncit toho 3.3.

autor
22. únor 2023

@j.a.n.i mám na rok 25+5 dní dovolené, odpracovaných dní do konce února mám 36 + 24 dní dovolené která mi zbývá tak jsem to počítala, ale nemám s tím moc zkušenost, tak nevím jestli se to dá takhle řešit... navíc když mi byla dovolená dána zaměstnavatelem.

j.a.n.i
22. únor 2023

Počkej, to mi nějak nevychází, do konce února je to 42 pracovních dnů, píšeš, že máš odpracováno 36, takže to si byla 6 dnů nemocná nebo proč to nesedí? A dovolená, píšeš vyčerpáno 7, zbývá 24, měla si 1 den loňské?
A jinak ty nebudeš mít celou dovolenou, celou dovolenou bys měla, kdybys pracovala alespoň do 11. srpna.

autor
23. únor 2023

@j.a.n.i mi nemáme pravidelnou pracovní domu, někdy jdu 3 dny v týdnu, někdy 6 dní... mame to rozvržené tak že se musíme vejít do hodin... a dovolenou mám vyčerpanou 7 dni ale měla jsem ještě jeden den staré... Jak píšeš... No asi to nebudu řešit ať to nějak dopadne. Ale děkuju za odpověď.

j.a.n.i
23. únor 2023

To rozvržení je fuk, odpracovaný tyden je prostě tyden bez ohledu na to, jestli si tam byla 3 dny nebo 6. Ale ani tak to prostě nevyjde. Dalo by se spocitat, kdy bys byla přesně na nule, ale znamenalo by to jeste cca 2 tydny v praci.