Jednorázový příspěvek k rodičáku. Víte o tom něco?

nikoulinka
25. kvě 2021

Holky, jdu s dotazem. Známá mi tvrdí, že jí volali z UP, že ji bude vyplacen jednorázový příspěvek ve výši 5tis k jejímu rodičovskému příspěvku.
Nevíte nějaká o tom více? Vím, že se v září 2020 jednalo o nějakém příspěvku kvůli Covidu. Ale nějak to utichlo, tak pohybuju, že by to bylo ono.

olga_
25. kvě 2021

@nikoulinka A nekončí jí rodičák, že by jí vyplatili nedočerpanou částku? To je myslím schválené, ale nevím, odkdy to má platit.

nikoulinka
autor
25. kvě 2021

@olga_ nene, to bylo právě hned první, co mě napadlo. Ale rodicak by měla pobírat ještě cca rok.

anetka9
25. kvě 2021

Nic takoveho jsem neslysela, rodicak je proste 220 tis(teda myslim, ze 220:D) a cokoli jineho muzou byt jine prispevky (na bydleni, na dite, apod)

nikoulinka
autor
25. kvě 2021

@anetka9 rodicak se zvedal na 300 😅 Bere tuším jen příspěvek na bydlení + přídavek. Ale žádná hmotná nouze, ani nic podobného. Na netu jsem našla právě i nějaké články o tom. Například tento: https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politi...
Ale nikde žádný závěr, jakože to opravdu prošlo, nebo třeba jakou formou a komu tento příspěvek by měl náležet.

olga_
25. kvě 2021

@anetka9 Je to už nějakou dobu těch 300, resp. pro dvojčata a vícerčata je to v tuto chvíli 450 (vždy 1,5 násobek).

zelenaesmolda
25. kvě 2021

@nikoulinka
to bude nejaky scam,z pracaku by ji o tomhle prece poslali ofiko dopis ne?

nikoulinka
autor
25. kvě 2021

@zelenaesmolda o dopise neříkala nic, ani jsem se neptala. Říkala jen o telefonátu.

anetka9
25. kvě 2021

@nikoulinka
@olga_ no vidíte..:D:D Já si to jednou zjistila, spočítala měsíční výši a pak zase zapomněla...:D

nikoulinka
autor
25. kvě 2021

@anetka9 no vždyť, to jsou malé věci 😅

anetka9
25. kvě 2021

@nikoulinka tak ono jak to chodí samo...:D:D

klokanka31
25. kvě 2021

@anetka9 Rodičák je 300 tisíc, zaspala jsi dobu☺

olga_
26. kvě 2021

@anetka9 Teda jen pro jistotu, pokud jsi čerpala v době, kdy se to navyšovalo, bylo potřeba aktivně zažádat o přepočítání měsíční částky...

anetka9
26. kvě 2021

@olga_ js myslim, ze jsem si to navysovala, nekdy ale prave hned zezacatku a jeste se mi menil urad z mesta do jinyho mesta, takze uz si to moc nepamatuju

olga_
26. kvě 2021

@anetka9 Tak to možná stojí za prověření 😀