Jsem nezaměstnaná a těhotná, jak je to s RP?

baruskaaa14
12. led 2014

Ahojky holky..
Chtěla jsem se zeptat..Jsem nezaměstnaná a do toho jsem otěhotněla...dostanu vůbec nějaký příspěvek...???A kam si mám zajít,abych věděla víc nebo mi prosím poradte...???
Děkuji moc baruška

sisstin
15. zář 2016

@annna222 narok mas pouze pokud jsi zamestnana, pripadne v ochranne lhute, coz urcite od ledna stale nejsi ;)

tyna94
19. zář 2016

Ahoj holky, mám dotaz, jsem momentálně v PN , nesplňuji nárok na mateřskou, ale délku RP si prý mohu zvolit když budu marodit do konce 6ti nedělí, že mi na OSSZ potvrdí , že jsem marodila v souvislosti s porodem, termín mám 8.11. 6týdnu po je někdy v polovině prosince, což je před svátkama, a myslím, že třeba na gyndě bude dovolená, vadí nějak, když je člověk v PN déle než 6 týdnů ? aby to neovlivnilo nakonec, že mi ten RP nenechají zvolit , mám z toho obavy, že to vychází takhle blbě ke konci roku, tak prosím o radu 🙂 na OSZZ mi řekli, že to lékař hlavně nesmí ukončit třeba o den dříve, ale o tom později se nezmínili. Děkuju

ruzicka77
21. zář 2016

Ahoj holky, potrebuji poradit. Jsem nezamestnana a do konce roku beru rodicovsky prispevek. Jsem tehotna a koncem brezna pristiho roku rodim. Manzel pracuje na zivnostensky list doma. Zajima me, jak od ledna mam postupovat, je mi jasne, ze materskou mit nebudu. Ty tri mesice budu asi bez penez. Ale kdo mi zaplati zdravotni a socialni jak to bude s rodicovskou? Prosim muzete mi nekdo poadit? Dekuji moc vsem!!!

simkrk
21. zář 2016

Na rodicak ma narok kazda a s materskou to je individualni 🙂 ja si byla vse zjistit na socialku aby to vedela presne a necetla na nrtu ruzny nazory :D 🙂 protoze chxes to vedet presne a na jistotu jdi rovnou za zdrojem 🙂

majusenka88
28. únor 2017

@adusmamus ahoj prosím zajímalo by mě jestli.jsi.musela také doložit žádost od gynekologa o mateřskou, kterou ti zámitly aby ti pak.dali rodicak?

tynuse06
9. bře 2017

Ahoj holky mám dotaz. Neplánovaně sem otěhotněla, a v práci mi končí pracovní smlouva. Bohužel mi nechtěj smlouvu prodloužit. Mám nárok na nějakou podporu v nezaměstnanosti i přesto že jsem těhotná?

xpila
9. bře 2017

@tynuse06 Ano, máš.

tynuse06
9. bře 2017

Nevím co mám dělat. 15.brezna mi končí půlroční smlouva, kvůli těhotenství mi smlouvu prodloužit nechtěj. Mám odpracovaný jen půl rok. Mám jít zatím na firmu marodit a pak se nahlásit na ÚP a zažádat si o podporu? A jaký mám vůbec možnosti mateřské? Poradíte mi někdo jak to mám udělat??? Sem úplně bezradná ☹

kotory
4. zář 2017

Chci se zeptat, jsem cca měsíc na pracáku, předtím jsem pracovala 2 roky. A teď jsem zjistila, že jsem těhotná. Mám na něco narak? Jak je to s mateřskou? Děkuji