Konec pracovni smlouvy během rodičovské dovolené

lucik1506
9. led 2019

Asi tusim odpoved, ale.. v zari 2021 mi bude koncit rodicovska ale pracovni smlouvu mam jen do 31.12.2020. Asi mam ocekavat ukonceni pokud mi smlouvu neprodlouzi ze? Tam asi zadna ochrana nebude? A co pak od toho ledna do zari? Musim na pracak?

verionka
9. led 2019

@lucik1506 ahoj, měla jsem to stejně, nic se nemění, na pracák můžeš a nemusíš (je fajn se nahlasit, protože můžeš dostat podporu, ale zase se tam pak musíš každý měsíc hlásit, takže se tam můžeš nahlásit třeba až pár měsíců před koncem rodičáku, aby sis stihla vybrat tu podporu). Bylo mi to řečeno přímo na ÚP, že je jedno kdy a jestli vůbec se nahlasit, po dobu rodičáku nemusíš vůbec, ale kvůli těm případným penězům je škoda to neudělat 😉

jaja01k
9. led 2019

Pokud budeš dál pobírat rodičovský příspěvek, nic řešit nemusíš.

lucik1506
autor
9. led 2019

Super, dekuji. A jak je to se zdravotnim a socialnim pojistenim? Kdyz se nenahlasim na pracak?

jaja01k
9. led 2019

@lucik1506 Dokud budeš pobírat rodičovský příspěvek, zdravotní za tebe bude platit stát.

marketa1218
9. led 2019

@verionka klasicky ti prostě skončí smlouva, po dobu rodičáku žádný pracák řešit nemusíš, po skončení rodičáku pracák nebo rovnou nová práce 🙂