Konec rodičáku k datu narození dcery x ke konci měsíce?

slivci
19. únor 2015

Holky,poradíte? Měla jsem konec rodičáku v Prosinci 2014 ale prodloužila jsem do Února 2015. Malá se mi narodila 20.2. ,mám tedy ukončení k datu narození,nebo ke konci měsíce? Kdybych končila v Prosinci,taky to není datum narození....jsem z toho zmatená,v papírech kde mi přišel výpočet RD nic o datu není,jen že budu pobírat do února peníze. Pokud máte zkušenost,písněte prosím. Děkuji.

pkolin
19. únor 2015

Je rozdíl mezi rodičovskou dovolenou a rodičovským příspěvkem. Rodičovská dovolená je max. do 3 let věku dítěte a končí (v případě 3 leté varianty) v den 3. narozenin dítěte, u Vás tedy 22. 2. Rodičovský příspěvek můžete pobírat až do 4 let věku dítěte, ale od 3 do 4 let se nejedná o rodičovskou dovolenou, ale o neplacené volno, které vám musí zaměstnavatel povolit, jinak se musíte 23. 2. vrátit do práce (to nebrání pobírání rodičovského příspvěku). Snad jsem to napsalal srozumitelně 🙂

anina32
19. únor 2015

Přesně jak píše pkolin, jenom dodám že podle toho co píšeš, dostaneš rodičovský příspěvek naposledy v březnu za únor. Ovšem kolik to bude záleží, na tom kolik ti ještě zbývá z té celkové částky 220 000,- může to být stejná částka jako vždycky, ale může to být taky podstatně méně. Třeba mému synovi budou tři v srpnu, když jsem žádala o rodičovský příspěvek, úřednice mi to tam rozpočítala a dohodli jsme se že budu pobírat 7300,- měsíčně, s tím že poslední měsíc dostanu už jen zbylou částku, v mém případě 1000,-

xpila
19. únor 2015

@pkolin Jen tam máš chybku - zaměstnavatel neplacené volno NEMUSÍ povolit 😉

bludickaaa
20. únor 2015

Ale pokud ma byt doma 4 roky, tak ji to zamestnavatel MUSI povolit. Ne ve smyslu, ze je na to narok, ze zakona, ale taky mu to nemuze jen oznamit, musi ji to povolit, jinak nastup po 3 letech nebo vyhazov.