Rodičak až do narození druhého dítěte?

zuzije
5. lis 2018

Prosím neměl jste někdo taky takovou situaci?pobírám rodičovský příspěvek na dceru a v lednu se nám narodí druhé dítě. Tudíž půjdu na mateřskou. Ale teď jsem si zvedla rodičák přes otce dítěte na částku, která je větší než mateřská,kterou budu pobírat.Lze tedy pobírat rodičák až do narození dítěte a poté jít na mateřskou?Nějak se všechno neplánovaně povedlo a tudíž nestihnu vybrat celou částku.Děkuji za případné odpovědi

evakaspar
5. lis 2018

@zuzije na materskou musite nastoupit 6 tydnu pred narozenim, jinak se vam materska bude kratit.

zuzije
autor
5. lis 2018

@evakaspar To by mi ani tak nevadilo. Dělá to rozdíl 3 tisíce takže pro mě lepší. Jen nevím jestli to jde. Chtěla jsem vědět jestli se s tím někdo setkal než se zajdu zeptat přímo na úřad.

leniczka23
5. lis 2018

@zuzije muzes, ale uz nebudes mit tech 28 tydnu, ale kdyz nastoupis az porodem tak nejakych 22 tydnu.

evakaspar
5. lis 2018

@zuzije jde a pokud mas ppm nizzsi nez rodicak tak urcite radsi takhle. Ja mam treba vyssi a o dost ppm nez RP.

vilibalda
5. lis 2018

@zuzije Nastup na PPM a než se dítě narodí, dorovnají Ti částku do tvého rodičáku, co máš teď. Moc se o tom nepíše, ale jde to.

zuzije
autor
5. lis 2018

@vilibalda To taky jde?No hold si tam musím zajít a domluvit se co a jak.Děkuji

evakaspar
5. lis 2018

Ano taky moznost jak uvadi
@vilibalda

zuzije
autor
5. lis 2018

@evakaspar Tak super moc děkuji

hanulka1986
13. lis 2018

Dobrý večer. Mám podobný dotaz, "problém". Máme 10ti měsíční holčičku, do cca jejího půl roku jsem pobírala mateřskou a od 7/18 rodičovskou původně těch 7100Kč. V průběhu jsme se rozhodli, že necháme volný průběh na druhé miminko, tak jsem si po 3 měsících šla částku navýšit na 14000Kč, když jsem počítala s tím, že by se mohlo v dohledné době zadařit v početí, ale samozřejmě člověk nikdy neví, může to jít hned a nemusí se zadařit půl roku, rok... A zadařilo se nejspíš hodně brzo a nyní jsem asi v 5tt. Což vychází narození na cca 6/19 - 7/19.. Když jsem si to zhruba počítala ( 7100*3 a 14000*3) a od ledna 2019 bych šla RP navyšovat, vychází mi 220 000-63 300 a zůstává stále 156 700Kč...Máte s tím některá, prosím, zkušenost? Vyplatí mi nějak celou tu zbylou částku nebo to propadne státu? Logicky by měla mít každá matka na RD nárok na celou částku a právě by mě zajímalo, jak je to řešitelné, když se zadaří děti brzy po sobě...jestli je na tom bitá a propadne to nebo to jde nějak udělat? Protože tato zbylá částka děleno měsíci do nástupu na další MD vychází ještě strašně moc peněz měsíčně.. kdy to rozhodně převyšuje výši částky mé mateřské, na kterou v rámci mzdy v práci dosáhnu..
Moc děkuji za případné zkušenosti, atd...samozřejmě se budu informovat na úřadě, jen bych ráda nějaké zkušenosti a rady od zkušenějších maminek 🙂

lachtanice86
Autor odpověď smazal
Zobraz
hanulka1986
Autor odpověď smazal
Zobraz
hansard
18. lis 2018

ahoj holki jen by me zajimalo je lepsi met druhe kdyz ste treba uz u konce prvniho dite z materske aby ste pak mohli pobirat tu castku300000 nebo to nechat vse jak zezacatku u teho prvniho dite kdyz ste byli 3roky doma a nemate nic odpracovane