Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jasekd
4. lis 2011

@cell Tento nazor slysim ze vsech stran, to jsem moc rada 🙂 Nekdy teda vypada trochu roztrzite, ale chapu, tech deti ma v peci mraky, nevim, jestli jezdi i jinam nez do JBC, ale ma toho asi fakt hodne 😝
Ja byla takhle az do porodu. Vendy jsem 10 dnu prenasela a jeste jsem musela na preindukci, vsechny kamosky, co prenasely, tak uz byly k porodu pripravene, stacilo popostrcit a hned hotovo, ja nalez nulovy, bricho nahore... Ale nakonec ten jeden prostin stacil (v tydnu predtim 2 hamiltony) a rozbehnul to, takze dobry, sice narocny a na muj vkus dlouhy na porod po roce, ale nemusela jsem tam cumakovat treba 3 dny. Kdyby se junior narodil 17.11., bude mit na narozeniny volno, premejslej o tom 😀
Jinak koukam, ze vsechny mate manzely doktory, az na @gabka32 tusim, ze? Na jednus stranu dobry, ze pokecate s nekym z oboru, ze ma pochopeni atd, ale zas se doma moc nevidite, co? Muj muz doktor neni a treba ohledne Martinovy diagnozy je totalne mimo, vysvetlovala jsem mu to asi stokrat a stejnak to nevnima a nevi. Ale zas je o vikendu a vecer doma 🙂 Nebo presneji, neni v praci 😀

jasekd
4. lis 2011

@medvik Hele, porod sfouknes jak nic, ja teda rozhodne radeji rodit nez atestovat 😀 Na tvym miste bych byla z ty atestace tak v euforii, ze by me uz porod (pokud bych teda nemela prvni nejak echt hnusnej) nemohl rozhodit. Fakt, budes mit prima listopad, atestace v kapse, miminko u sebe 🙂 Bych jeste jedno miminko brala (za par let tedy). U prvniho jsem nemela poslicky zadny a sel v terminu, sice opet nalez jak pisu vyse, ale rozhodl se jit sam. U Vendy jsem prohekala vecery a pulku noci minimalne 14 dnu pred terminem, i ta zatka asi odesla, a prd 😝 Ale do 9.11. jeste par dnu je 🙂 A hezky je 11.11. 2011, taky o tom popremejslej 😀
Tak jsem vam to tu zorganizovala a jdu neco delat, a dik za podporu s Martinkem 😉

cell
4. lis 2011

@medvik : příští týden je úplněk, to se prý nejvíc rodí, navíc mně se datum 11.11. moc líbí, beru 😵

jankapavol
4. lis 2011

@jasekd můj manža je stavař,takže naštěstí žádny služby neslouží.celkem mi to vyhovuje 😉 Aspoň když mam strach,že prckům něco je(jsem třeba paranoidní a přecitlivěla,že třeba malý je modrý),tak on je mnohem klidnější než já,pač nezná ta rizika.a tím m uklidní.

gabka32
5. lis 2011

@jasekd jj můj manžel je taky mimo obor - je elektrotechnik či něco takového, doted přesně nevím, co dělá, prý je to složité na vysvětlování 😀 já si taky nemůžu vynachválit, že je každý den doma v 15h, víkendy volné, holky zvládá levou zadní, tak můžu s klidem brát služby 🙂

bublina09
5. lis 2011

Ahojte holky 🙂
tady to jede! jsem nějak zaspala na vavřínech tak se připojuju až teď.
@medvik gratuluju!! jsi dobrá 😉
@jankapavol já jsem z Brna 😉 , promovala jsem 2005...
@cell držím pěsti na 11.11. třeba to vyjde 😉
@jasekd manžel je taky nelékař, jsem za to fakt ráda! a s Martínkem neporadím, což ale vzhledem k mému oboru určitě pochopíš 😀

jasekd
5. lis 2011

@bublina09 Tebe doufam jen tak potrebovat nebudem, i kdyz ja... 😀 Jinak koukam taky pekne vysokej tejden, dari se holcickam dobre? 🙂

bublina09
5. lis 2011

@jasekd díky za optání, daří se docela fajn. Ale teda to bendžo bude asi kvalitní, už teď mám daleko větší než před porodem s Peťou. A už před 2 týdny měly holky každá 1600 g čili dohromady jeho porodní váhu. Jsem zvědavá, jak to bude ke konci 😕 Ale už jen tak 5týdnů a rozhodne se. Doufám, že bude SC a holky mi to nepřekazí (zatím každá nohama dolů).
Pomalu sahám pro oblečení do skříně MM, ještě že nikam moc nechodíme 😀
A co Vendy s tou oteklou nožku?

cell
5. lis 2011

@bublina09 : taky nosím manželův rolák a vypadám v něm úchvatně (=asi jako buldozer), naštěstí psovi je to (asi) jedno. Jinak nerodíme a asi hned tak nebudeme, na monitoru rovná lajna ☹

bublina09
5. lis 2011

@cell tak 10. na to skočte s TM a dejte si aspoň 2 čísla (to bude prostaglandinu jako v 1 Prostinu 😉 ). Jé co máte za rasu?

bublina09
5. lis 2011

@cell a jinak se daří dobře? žádné potíže?

cell
5. lis 2011

@bublina09 : no nevím nevím, ale 10. je ten úplněk ... labradora, dneska se od osmi těším na film Marley a já - četla jsem knížku a byla skvělá, tak snad film bude taky trochu 🙂

cell
5. lis 2011

@bublina09 : ale jo, dneska jsem si teda v autobuse nějak vyhodila levou kyčel, tak tu pajdám, navíc mě dneska v metru nepustil sednout vůbec nikdo - už jsem si všimla takový zahjímavý (ne)úměry - čím větší břicho, tím menší pravděpodobnost, že někdo pustí. A to mám mega břuch - nedovedu si představit mít tam dvě 😉

bublina09
5. lis 2011

@cell já raději mhd nejezdím, max vlakem, když jedem na výlet do Brna (jinak jsem z okr. brno venkov). Jsem vždycky z toho pěkně znechucená.
No mně to přijde celkem zábavné, jak se mi to břicho poulí na obě strany 😀 ale je to pěkná váha, např. když ležím na boku tak se musím podkládat..Ale váhově jsem přibrala zatím 8 kg tak čekám mega přírůstky příští týdny 😅
Jé tak to musím uložit Peťku, abych se na ten film taky mohla kouknout. MM je na sraze z VŠ tak si tady hospodaříme sami. Jsem ho super zabavila dvd Byl jednou jeden život. Asi z profesní deformace - mně to hodně bavilo - jsem pořídila celou sérii. A vypadá, že ho to baví taky, i když tomu asi prd rozumí. Ale jemu stačí, že tam jezdí v těch raketách a tak 😀

bublina09
5. lis 2011

@cell my jsme měli setra, ale nějak jsem to nedávala s malým dítětem dohromady v bytě (asi jsem pako). Tak teď je na dlouhodobých psích prázdninách u bývalého přítele (s kterým jsme si ho původně pořizovali)....

cell
5. lis 2011

@bublina09 : Byl jednou jeden život je super, sérii máme taky 🙂. Setři jsou taky krásní - my teda v bytě máme taky, ale ona je zlato, klidňoučká, jsem ráda, že je tady - zvlášť když je mužík stále v tahu. Tak pěkný večer!!!

bublina09
5. lis 2011

@cell taky přeju pěkný večer 🙂

jasekd
5. lis 2011

@bublina09 Na kontrolu jdem 22.11, zda se mi, ze zas petechie pribyly, tluste je to furt, musim si ji fotit, abych posoudila, zda to pribejva nebo mam jen stihu. A ted mi psala kamaradka, ze ma papilarni karcinom stitne zlazy, tak jsem z toho radne zborena, ma dve maly deti. Sice jsem nasla, ze u tohodle je prognoza dobra, nicmene cloveka to dostane.
@cell ja chodila pak uz jen v manz. hadrech...
Byl jednou jeden zivot byl super, ze bych taky poridila? Clovek by si i zopakoval zaklady, ktere by mel vedet a uz nevi 😅
Jinak ja prenasela 10 dnu vendy, ale k sexu me teda nikdo nepremluvil uz, takze jsem skoncila na preindukci, ale rozjelo se to, takze dobry.

medvik
6. lis 2011

@bublina09 děkuji 🙂 teda jenom 8 kg, to jsi dobrá, navíc jsou tam dvojčátka 😉
@jankapavol @gabka32 to máte dobré, že nemáte doma doktora, aspoň se taky někdy vidíte 😉
@jasekd držím palce na kontrolu.
Pořád jsem doma, mám teda silné kontrakce, ale jalové ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

cell
7. lis 2011

@medvik : tak že by už na spadnutí? přála bych Ti to ... a sobě taky 😀

jasekd
7. lis 2011

@medvik Tak treba uz... Anebo hodne brzo, drzim palce 🙂

helulela
autor
8. lis 2011

@cell @medvik holky, já bych vám to taky přála 🙂
@jasekd taky jsem si tuhle vzpomněla na Vendy, myslela jsem, že už to třeba samo zmizlo. Měla tenkrát ten UZ žil DK?
@bublina09 jen 8 kg, to jsi talentovaná 😉 musí to být fakt záhul, vůbec si to neumím představit. Já teda musím říct, že se mi líp žije teď s dvěma dětma, než s jedním a mega pupíkem

jasekd
8. lis 2011

@helulela Nee, jen brisko, ledviny OK. To jsem chtela kvuli M. Nejaky prutoky ci co tam meril, ale na DK ne. Uvidime, co ted,k tem fotkam jsem se jeste nedokopala, a taky udrzet ji v klidu... 😀 Souhlas, velkej pupek a dite k tomu je vrazedna kombinace 😝

helulela
autor
9. lis 2011

@jasekd máš pořád co řešit, viď ☹

bublina09
9. lis 2011

Holky prd 8, už je to 10 kg 🙂 takže teď už to pojede. A potěšily jste mně, že bude líp. Hlavně v noci mně děsně pálí žáha a nevím, jak si lehnout, ten pupek mně furt bolí a tlačí. Nevíte jestli je ještě šance, že se otočí hlavama dolů? zatím stále stepujou na mém močáku a zadku 😖
@jasekd tak držím pěsti na kontrolu, hlavně, že se to nezhoršuje!
@cell a @medvik držte se! myslím na vás!

jasekd
9. lis 2011

@helulela No jo, resim...
@bublina09 No ve dvojcatech se fakt nevyznam, ale M. se otocil cca 33.tt (i prof. Elias v Hradci rikal, ze uz se asi neotoci, kdyz mu kontroloval ty ledviny, a vida), no a s V. uz jsem mela termin na plan. sekci, 32.tt hlavou, 36.tt KP a pak 37. nebo 38. zase hlavou 🙂 Sekci jsem rusila na posledni chvili, pac Dr. rikala, ze to klido zmakne i zpet, nastesti nezmakla, akorat mela pupecnik kolem krku, ale vse OK. Obe deti na me velke, ale mela jsem i hodne vody, bricho priserny, tak meli misto. Chces rodit normalne? S tou V. prave nevim, nekdy to ma uplne svetly, pak zas vyraznejsi a mam pocit, ze ji petechie pribyly... Tlusty to ma furt.

Jinak dnes jsem si volala M. nefrologovi a netvaril se nejak tragicky, prej fcni pomer odpovida UZ nalezu. Mam z toho pocit, ze nas ceka dalsi rok na Sumetrolimu a cekat... Uvidime, co Kocvara na to...
@medvik uz ma asi mimino, kdyz psala o tech kontrakcich, je to uz nejakou dobu, tak snad...

bublina09
10. lis 2011

@jasekd je to na houby, jak se těma nemocema musí člověk zabývat a konečné řešení v nedohlednu 😒
Já taky přispěju troškou do mlýna - tuto zimu už měl Peťa 2 bronichitidy, 2x pohotovost - poprvé nafasoval ventolin, podruhé i prednison. takže jsme vedení na alergologii a preventivně přes zimu kortikoidy ve sprayi...no jo holt geny nepřechčiješ, když jsme s MM oba taky tohle mívali.
Já vůbec nevím, jak chci rodit zatím...trochu se obávám té rekonvalscence po SC a nastartování kojení. Ale zase co se týče organizace hlídání Peti tak je SC výhodnější...

bublina09
10. lis 2011

a @medvik už je asi v porodce, to jsem si neuvědomila, že psala o těch kontrakcích...a TP měla včera...

cell
10. lis 2011

@bublina09 : děkuju, u nás bohužel nic nového - ač mě teda dole bolí úplně všechno už nedokážu rozlišit, jestli je to symfýza, kyčle, podbřišek nebo co, tak na kontrole na monitoru nic moc a prcek vysoko, takže tenhle týden to nevypadá 😖

medvik
10. lis 2011

ahoj holky, tak se nám 7.11. ve 2,56 narodil Ríša. Do porodnice jsme dorazili kolem 1,00, takže to bylo docela rychlé 🙂 Ještě se ozvu.