Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

helulela
autor
26. kvě 2010

@misellll nezlob se, ale jako poradnu jsme to tu neplánovaly. Myslím, že tu pediatrii stejně nikdo nedělá. Zkus třeba nějakou specializovanou internetovou poradnu. Přeju, ať to brzo vyřešíš.

helulela
autor
26. kvě 2010

@bublina09 tak psychiatrii nemám, ale jinak jsme s manželem zásobený slušně, takže když budete někdo něco shánět, ptejte se 😉
Tak od roku začínáš sloužit? Myslím, že to bude dobrá změna ne? Já si teda ještě nedávno říkala, že služby v nemocnici byly lepší než ty noci teď a navíc nebyly každý den 😝

misellll
26. kvě 2010

helulela:Vpořádku,jen mě to tak napadlo moc se omlouvám,že jsem vám sem vlezla

helulela
autor
29. kvě 2010

@cell příští týden do nové práce že? Tak tfuj, tfuj, tfuj a vykroč pravou... 😉

azifca
29. kvě 2010

ahoj kolegyňky,
je mi 30, promoce 2003 asi 😀
Nastoupila jsem na pediatrii, po 2 letech nám s novou vyhláškou o vzdělávání rozdělili obor na nemocniční pediatrii a praktickou, mají stejný kmen (3 roky) a další 2 roky jsou úplně jiné, navíc s atestací nemoc. pediatrie nemůžeš jít na svůj obvod. Kvůli rodině chci jednou dělat na obvodě, tak jsem zvolila atestovat v prakt. dětském lékařství, ale zaměstnavatel se mnou odmítl!! uzavřít stabilizační dohodu. Primář byl naštěstí alespoň přístupný tomu, že v rámci nemocnice jsem si mohla kolečkovat, na nějaké stáže jsem si vzala NEplacené volno, takže něco jsem splnila. Část povinných stáží jsem absolvovala "dohodou" - v indexu zápis o předepsané délce, reálně párkrát návštěva dané ambulance. Poslední rok na obvodě jsem se rozhodla absolvovat na RD - baby se naštěstí zadařilo ihned, a se školitelkou jsem se nějak domluvila - chodila jsem to k ní, jak to šlo, syn měl 7 měsíců, když jsem k ní začala chodit, brala jsem ho i s hlídací babičkou s sebou - měl v denní místnosti postýlku... já ho kojila a mezitím byla na ambulkanci, učila jsem se po nocích do 3-4 hod. do rána... atestovala jsem, když malému bylo 13 měsíců. Měsíc na to jsem znovu otěhotněla - v podstatě plánovaně. Zpětně nechápu, jak jsem to mohla zvládnout. Vzala jsem i pár nočních služeb, to se mnou ve špitále na vedlejším lékařáku spal i manžel se synem - já stále ještě kojila, kojila jsem totiž ještě celý první trimestr dalšího těhotenství. No mazec.
Ale teď jsem ráda, že jsem to tak udělala, bez podpory hlavně manžela a babiček by to nešlo - ale já si to pečlivě všechno naplánovala a předem domluvila - kam kdy budu chodit, kdo je kdy ochotný hlídat a tak...
Navíc mám děti nespavé - prvorozený doteď ve svých 2,5 letech se budí 2-3x za noc a druhorozený je co se týče spánku jak přes kopírák - v jeho 9 měsících ho kojím v noci po 2 hodinách...
Ale asi jsem blázen, ještě bych chtěla asi 3. mimčo. Zároveň chci ale od září na 1 dopoledne v týdnu do práce a až malého odstavím, začnu sloužit. Ale nejdřív ze pořádne vyspím a opiju - obojí jsem už neabsolvolala 3 roky.

Držím všem palce - nejlepší je to skloubit, mít i atestaci i děti, ale bez zázemí a podpory okolí to podle mne nejde.

musko
30. kvě 2010

Ahojte!
Dievčatá, ste tu niekto, kto sa chystáte na kariéru OL - a chystáte sa atestovat? Ja už mám za sebou 2 atest ( interna + plicní) ale otvára sa mi možnost obvodu a tak sa toho asi chytím musím to vykomunikovat s MZ CR ( to bude ohromná zábava) - existujú nejaké otázky, alebo niečo, podla čoho sa na tú atestáciu zo všeobec. lek. chystáte?

eriska
30. kvě 2010

ahoj holky, nerada vám vstupuju do diskuze, protože já lékařka, ani nikdo jiný z rodiny jím není..

chtěla jsem se vás zeptat, o víkendu jdeme na oslavu dědových 70 narozenin a sestřenka má neštovice, vlastně, měla, teď končí 3. týden, můžu tam s 2 měsíčním prckem jet? nerada bych, aby se nakazil, to radši dědovi popřejeme jindy..moc vám děkuji za odpověď a fakt se nezlobte, že vám se lezu..

eriska
30. kvě 2010

tak jsem si přečetla příspěvěk na této stránce, holky, omlouvám se, nechtěla jsem vás otravovat, jdu zkusit hledat dál na netu, tak dělejte, jakože tady můj příspěvek není😉

medvik
30. kvě 2010

musko: napiš mi do IP mailovou adresu a já Ti otázky pošlu. 😉

mn.
31. kvě 2010

Azifca: Tak to před Tebou tedy smekám!!! Ale aspoň jsi důkaz toho, že když se chce, tak to jde. Já se asi jen vymlouvám, že nemám čas a tak. Jenže babičky máme pracující a ještě nebydlí ve stejném městě ☹

Včera jsem zrovna s manželem probírala, že bych mohla od srpna zkusit chodit alespoň na pár dnů do práce. On po službách má vždy volno, tak bych mohla v těchto dnech pracovat. A kdybych se trochu zaklimatizovala, tak bych zkusila nějakou službu. Uvidíme.

Prosím, prosím, mohla byste mi někdo poslat na mail otázky k internímu základu. Mail bych poslala do IP. Děkuji mockrát.

Cell: Hodně štěstíčka, ať se daří a ať jsou na Tebe hodní 🙂

Já jsem dva týdny po artroskopii, moji chlapi to doma týden zvládli a minulý týden jsem byla s Vojtou u rodičů. Teď chodím ještě na rehabilitace.

helulela
autor
31. kvě 2010

@azifca Tak to teda zírám, co se všechno dá zvládnout. Já bych to asi nepřežila. Nemělas někdy pocit, že ti to za tu dřinu nestojí, že prostě počkáš, až děti povyrostou a pak se vrátíš do práce a odatestuješ? Ale chápu, že teď zpětně to je dobrý pocit, že jsi to zvládla. Až mi zas bude někdy připadat, že toho mám moc, vzpomenu si na tebe 🙂

@mn. Já měla otázky z interny na papíře a už jsem je poslala dál, ale zkusím se poptat.
Máš šikovný kluky 😉 ať jsi brzo fit.
Srpen, to máš za chvíli. Je dobrý, že to můžeš takhle skloubit s manželem, když není hlídací babička.

Já už taky začínám mít pocit, že to rychle utíká. Vítek je sice pořád maličký, ale už to není takové to miminko-zvířátko, ale miminko-klučík.

mn.
31. kvě 2010

Helu: Díky.
S tím miminkem to je přesný. Ségra má 11 týdenní holčičku. Já vždycky na ni udiveně koukám a říkám, tak takovýhle byl i Vojta, ale uteklo to hrozně rychle. Když ho položím vedle ní, tak ten rozdjíl je velikánský. Už je to člen rodiny. Už jenom nespí, nejí, neprdí, nekaká. Teď vymýšlí kdejakou kulišárničku, směje se na celé kolo, vybírá si, co by si dal dobrého... Je s ním velká zábava, ale někdy to je dost náročné 🙂

medvik
31. kvě 2010

azifca: ty bláho, smekám před Tebou, tohle by mi za to nestálo. 😉
mn: tak to je dobře, že to zvládli, tak teď abys byla v pořádku.
taky už máme osobnost a ne jen zvířátko, občas mě Zuzka překvapí, jaké dělá pokroky.

mn.
14. čer 2010

Ahoj holky!
Jakpak se máte? S hrůzou jsem teď přečetla jednu diskuzi, kde se rozebírá pobyt na koupališti. Musím konstatovat, že jsem nejhorší matka na světě ☹ My jsme totiž byli s malým na koupališti. Z vody byl nadšený a pak ležel nahý na dece ve stínku pod stromem. Šťastný jak blecha.

medvik
14. čer 2010

mn: některé matky to tu přehání. Klidně bych s malou na koupaliště šla, jde o to tam nebýt celý den a nepoložit dítě na slunce, prostě selský rozum, no. To je fajn, že si to Vojtíšek jsme koupaliště nestihli, ale zkusili jsme, aby si malá namočila nožky do sudu s vodou a moc se jí to líbilo, pořád je tam dávala a cákala 😀

kacici
14. čer 2010

@mn. - Market tak tohle bych si nevycitala vubec - schvalne sem hodim fotecky Naty v bazenu 😀

medvik
14. čer 2010

kacici: krásná princezna a ve vodičce se jí evidentně líbí 😵

mn.
14. čer 2010

Katko: Nádherná slečna. Jo, v půlce července se chystáme do Hradce 🙂

Medvik: Koukám, že máme téměř stejně staré dětičky. Holčičky jsou čipernější. My konečně začli lézt a pokoušíme se sedět.

helulela
autor
15. čer 2010

Ahoj holky 🙂 teda vy jste strašný matky - děti na koupaliště, ty museli trpět 😉 😉 Natálka je fešanda a Vojtíškovi to určitě neslušelo míň. U nás to zatím nehrozí, i když ty vedra byly děsný. Za pár dní se stěhujem tak na měsíc k našim, protože budeme rekonstruovat byt, už se těším na zahrádku do stínu pod strom 😎

cindy83
24. čer 2010

Ahoj kolegyně. Já jsem teď 2 roky v praxi, na podzim se chystám na test z interního základu a snažíme se otěhotnět. Vzhledem k tomu že stále nejsem rozhodnutá kterým interním směrem se chci v životě vydat, tak se miminko nabízí jako jedno z řešení. Co vy po kolika letech praxe jste měli první dítě?

cell
26. čer 2010

ahoj cindy, tak to jsme na tom velmi podobně 🙂 , jen to mimi zkoušíme už delší dobu a stále nic. Na test z interního základu snad koncem září, ale ještě mi chybí dvě stáže ☹

cindy83
1. črc 2010

Ahoj. Tak bohužel dárek k manželovým narozeninám (dva proužky na těhu testu) nevyšel. včera jsem si i nabrala HCG abych měla jistotu, mám týden zpoždění cyklu.
Nějak při tom všem frmolu v práci nemáme ani chuť a čas se nějak pravidelně snažit.

mn.
2. črc 2010

Cell: Moc děkuji za ty otázky!!!
Cindy: Vítej 🙂 A tfuj, tfuj, ať to brzy vyjde. Já chuť na snažení měla. Ale pak jsem tak zblbla, že jsem propadla i ovulačním testům. Když si na to vzpomenu, tak se směju.
Tak to vypadá, že od srpna půjdu jen tak na 4-5 dnů v měsíci do práce. Moc se těším. Myslím, že nám to prospěje i doma. S Vojtíškem si od sebe trošku odpočineme, manžela více zapojím a já si budu připadat trochu užitečná. Takže doufám, že to vyjde.
Jak se máte všichni o prázdninách?

cell
2. črc 2010

mn. není zač, doufám, že je (po)užiješ 🙂
cindy: nezoufej, jednou to vyjde, já tomu věřím (i když si pokaždé na konci měsíce popláču)

jinak jsem od června v ambulanci a je to nááádhera 😵 na osmou do práce, ve čtyři doma, chodíme s mužem randit po Praze a fakt si to užívám 😵

bublina09
4. črc 2010

Ahojte,

hlásím, že první služba za mnou. Šla jsem na 15.30 a ráno konec v 7.00. pak ale ještě sedánek + kafe s kolegy = v 9 jsem byla doma - no trochu si manžel rýpnul, jsetli to tak bude pokaždé, ale zvládli to s peťou v pohodě. Tak mám z toho fakt dobrý pocit, práci s pc systémem jsem nezapomněla, dokonce se mi samo začalo automaticky vše vybavovat a prsty věděly kam mají sáhnout...a přivezli pouze jednoho ambulanta, ve 4 ráno, ale nijak mi to nevadilo, spíš naopak 😅 Budu mít 4 služby do měsíce..asi bych zvládla i víc, ale manžel nemůže tak často chodit brzy z práce.

@mn. já jsem ovu testy taky koupila, ale vzhledem k ceně a velké spotřebě jsem se na ně vyprdla. Podařilo se nám,když jsme se stěhovali, já jsem na to nemyslela a psychika zafungovala (a to byly jen 3 akce - 11.,14. a 17. den cyklu).

@cell krása, že se ti v ambulanci líbí a tfujtfuj obě holky snažilky!

mn.
8. črc 2010

Bublina: Tak to jsi skvěle zvládla 🙂

Cell: Ono to vyjde, neboj. Ať se daří zatím alespoň v práci. Jistě je to velká změna - nemuset vysedávat na oddělení přes čas 😒 A hlavně máš svůj klid. Skvělé!

helulela
autor
9. črc 2010

Ahoj holky, jsme teď na "prázdninách" u babičky, takže k PC se dostanu jen občas. Zdravím všechny 🙂

@cell To zní super, ať tam jsi spokojená.

@mn. @bublina09 Jste dobrý s tou prací. Takhle nějak bych si to taky představovala. Uvidím, jak to bude dál vypadat s kojením, ale až to bude možné, tak mám ještě pořád chuť se takhle trochu do práce vrátit. Si říkám, že by mi to vstávání v noci o službách nemuselo tolik vadit, když mám teď takový trénink 😉

pavova
11. srp 2010

Holky mám dotaz. Jsem psychiatr, mám za sebou 4 roky a chybí mi ještě rok, než bych mohla jít k atestaci. Po těch 4 letech jsme měli mimčo a chtěli bychom ještě hned druhé a můj dotaz zní...Jak dlouho můžu být na MD, aby se mi ty již odpracované 4 roky stále počítaly do předatestační přípravy? Někdo říká, že je to jedno, někdo 5 let a pokud přijdu později, tak začínám od nuly. Nevím ani, kam napsat o radu, prý se IPVZ bude rušit. Díky moc

bublina09
11. srp 2010

@pavova ahoj 🙂
taky jsem psychiatr, akt. na službě. Mám odprac. 3,5 roku (když počítám 6 měs. MD) a 14 měsíčního kluka. Já jsem měla za to, že pokud MD přeruším službami tak se to počítá jako návrat do práce???
Jinak to je pro mě novinka, že se IPVZ bude rušit.

musko
11. srp 2010

@pavova - ja viem tak, že 5 rokov - rátat by sa mala aj MD.
A dievčatá - potrebujem help! Opat :o) Chcem prebrat tú prax OL , cca o rok, ale potrebujem zohnat prachy, že - a kedže máme barák zastavený u KB tak som to chcela cez nic, že by sa to akoby nabalilo k tomu - lenže - problém - p. dr, čo by mi mal prax predat mi nechce dat posl dve DP - potrebuje banka - aby mala záruku, že budem splácat. A teda otázka znie - ako na to? zaradená už do odboru som - a mala by som spadnút do toho skráteného ročného programu - mám už dve atest., a chcem si požiadat o ICO na živnostnáku - lanže bola by to viazaná živnost - na odbornost ( aby som si mohla vziat podnikatelský úver) - a stačí teda uviest meno odborného garanta, alebo potrebujem aj nejaký papier? Ako ste to robili Vy?