Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

amadela
16. dub 2016

Dobry den. Som tiez lekarka na materskej bez praxe, mozete ma pridat so sukromnej skupiny? Dakujem 🙂

petulkee
17. dub 2016

Dobrý den,jsem lékařka a maminka 2 dětí,letos bych se měla vrátit po 6 letech do práce a mám z toho obavy,tak budu ráda za každou zkušenost,prosím o přidání do soukromé skupiny,díky

cikinkaz
25. dub 2016

Ahoj, snazila jsem se prokousat se diskuzi k tomu, co bych rada probrala, ale nenarazila jsem. Velice rada bych na MD odatestovala, mam jedinecne zazemi doma v manzelovi a babicce - jedna je ucitelkou s prazdninami a druha si domlouva puluvazek od Noveho roku, manzel ma pomerne flexibilni pracovni dobu, staci, kdyz odvede svou praci a je celkem jedno kdy, nehlede na to, ze ma krome 5 tydnu dovolene jeste 19 z lonska a to je skoro kveten...
Mam interni kmen z 10/2014. V souctu budu mit odpracovano 41,5 mesice na interne. K atestaci je vyzadovano 19+25. Navic jsem se ale dozvedela, ze mi odectou mesice, ktere mam uvedene jako staze na aro, chir, neurologii a na nefrologii (nikoho pritom nezajima, ze jsem si stejne svou praci na interne musela odvest i v tomto case, chodila jsem po sluzbe misto domu jeste na nefro atd...), jedna se o 6 mesicu. Suma sumarum, chybi mi po odecteni stazi 8,5 mesice, pokud by nekdo chtel jeste vice zneprijemnovat zivot, tak zacne odecitat dovolene a tydenni kurz pred kmenem ev dalsi vzdelavaci akce, ktere jsem vetsinou absolvovavala o sve dovolene nebo behem volna po sluzbach, coz nikoho nezajima.
Jako moznost vidim zkusit po pul roce veku nebo zkratka az to decko snese slouzit v ramci DPC, ze zacatku treba jen 2x do mesice, kdyby to slo, tak pozdeji pridat 1 den v ambulanci ev. sobotu... abych v ramci kalendarniho roku naplnila poctem hodin, jako bych pracovala na puluvazek - mam konexi na jednu malou internu s akreditaci, kde jsem uz pres rok slouzivala na DPP, celekm slo poctem hodin o 2,5 mesice, nicmene to nikoho nezajima - pry ze se to krylo s moji praxi jinde. Tam by byli asi nadseni ze zajmu o jakykoliv rozsah prace, navic je tam pohodicka oproti memu domackemu zamestnani... Timto tempem bych po roce a pul az dvou letech mohla ziskat potvrzeni jako nahradu chybejici interny. Kolecka a kurzy si uz nejak zaridim. Co vsak resim je otazka, jestli je mozne uznat praci na DPC v rozsahu prumerne 20 hod tydne jako analogii puluvazku a zkratka toto zapocitat jako analogii polovicni delky prace na cely uvazek...nebo zas nekdo bude mit problem s tim, ze to neni uvazek celej se sluzbama, tedy cca 1,3? Dost mi vadi fakt, ze jsem se krome prace na plny uvazek naslouzila tolik, ze mi museli dat DPC, protoze jsem prekrocila strop zakonem povolene doby prace prescas v danem roce, slouzila jsem dal, slouzila jsem k tomu jeste navic na te male interne v ramci DPP... ty tri roky poctem hodin kolem 1,5 uvazku... a ted budu resit problem, ze nemam dost odpracovano...
dekuji predem za Vas nazor. Anna

dareen
26. dub 2016

Já skládala kmen,když bylo diteti 12 měsíců. První atestaci v jeho 4 letech. Bez babiček a manžel non stop v práci. ..stihla jsem už i druhou atestaci a obhájit PG. ...na podzim jdu k třetí atestaci a budu tehotna. ..pracovala jsem na 0,4 úvazek při první MD a plánují to tak i nyní. .budu Mít mezi dětmi větší věkový rozdíl, ale ne kvůli kariéře -proste se nám druhe dite z zdrav.důvodu dlouho nedařilo. .nějak to jde i v medicíně, ale je to narocne. ..

alubif
26. dub 2016

Prosím o přidání do soukromé skupiny, jsem atestovaná lékařka na MD.

helulela
autor
30. dub 2016

@cikinkaz ahoj, tohle jsem neřešila, takže nějaké oficiální stanovisko k tomu nevím, ale odhaduju, že DPČ ti nezapočítají, ať budeš argumentovat jakkoliv logicky

cikinkaz
30. čer 2016

@helulela byla jsem s dotazem na uznávání práce na základě DPČ na studijním 3.LF osobně a odpověděli mi, že prý to nikdo nekontroluje, že se to jen musí napsat tak, že "pracovala od do v rozsahu 0,5 úvazku" a pak to uznají resp. zadají do nějakého programu v počítači a ten by toto měl vzít. Uvidíme, co sem budu psát za pár let... nevím, proč bych měla během MD čekat na dobu, kdy budu schopná zase nastoupit do práce na úvazek jenom proto, že mi chybí pár měsíců. To je vážně vstřícnost systému...

lucie301
30. čer 2016

@cikinkaz Tak něco takového jsem teď řešila, i když chybí týden, tak je to k atestaci velký problém a nepustí nás, mě chybí měsíc a kvůli tomu musím jít až na jaře. A služby se nepočítají a počítá se přesně podle velikosti úvazku a tím se při zkráceném úvazku prodlužuje délka praxe, soukromá ambulance se do toho nepočítá. My z ORL musíme mít razítka v logbooku z nemocnic.

cikinkaz
1. črc 2016

To ano, ale jestli clovek pracuje na zkraceny uvazek nebo ve stejnem rozsahu na DPC je pry jedno, ze to pry neresi. Jen se to pry ma napsat vhodnym zpusobem. Ptala jsem se te pani na 3.lf, jak to presne ma vypadat. Jak by jinak mohli atestovat po peti letech lidi v ramci MD/PhD programu? Nezda se mi, ze by disponovali uvazky nad 0,5 a pritom by atestovali az po 10 a vice letech... obvykle po 5ti atestuji a po cca 7 konci PhD.

lucie301
1. črc 2016

@cikinkaz S tím jsou právě docela problémy☹ Je ale pravda, že se to vždycky nějak vyřešilo, ale vím, že to vždy řešil šéf.

cikinkaz
1. črc 2016

Už se k tomu stavím tak, že uvidíme. Udělala jsem maximum pro to si zjistit, jaké mám možnosti - právě tím, že jsem osobně zašla na to odd specializačního vzdělávání a probrala jsem tam konkrétně svůj případ. Nakonec jsem dospěla k závěru, že se zkusím s primářem dohodnout na asi DPČ v podstatě na cokoliv (jestli jen služby nebo i část dne v ambulanci se uvidí) a pokud mi napíše "pracovala v rozsahu odpovídajícím 0,5 úvazku", tak to zkrátka pošlu k atestaci a buď mne k ní pustí nebo ne. Marná investice to nebude, protože to bude aspoň za peníze - narozdíl od koleček. Zkusím se zeptat, jestli by neměli zájem o to mi dát 0,5 úvazek (jedná se o jiného zaměstnavatele než přes kterého čerpám mateřskou), ale to pochybuju, že klapne, protože minimálně ze začátku asi těžko rozepíšu takový rozsah práce...

balcanka
22. črc 2016

Ahoj, prosím taky o přidání do soukromé skupiny. Jsem vystudovaná lékařka, mám 2 děti (první bylo v páťáku, druhý v šesťáku), byla jsem po dodělání školy 2,5 roku s dětma doma a teď od srpna nastupuju na částečný úvazek. Praze předchozí žádná, hlava vykojená a dutá, no myslím, že už se tam na mě všichni těší :D

laikla
14. srp 2016

Ahoj...prosím také o přidání do skupiny 🙂 mám šestiměsíční dcerku, kmen jsem o dva měsíce praxe nestihla udelat a tak si lámu hlavu jak to bude dál, kdy druhé, práce neuteče ale celkem chybí a hlavně to mliko na mozku a hlava prázdná!!! 😉

izka1
14. srp 2016

Do soukromé diskuze tady už nepříbírají :( Takže vše pořešit tady, nebo založit nějakou novou skupinu 🙂

laikla
14. srp 2016

@izka1 aha..to je škoda, konečně jsem našla někoho s kym by se dalo mluvit o stejném tématu 😉 nechci asi řešit nic konkrétního právě v tento okamžik, ale hledala jsem někoho na stejné lodi 🙂

lucie301
14. srp 2016

@laikla Taky jsem kmen nestihla a navíc, když jsem začínala, tak žádný kmen nebyl, takže teď, po mateřské, rychle dodělávám kmen, aby mě pustili k atestaci. Takže si z toho nic nedělej 😎 všechno půjde, sice trochu pomaleji, ale nakonec to všechny zvládly!

katali
14. srp 2016

Dobrý večer, měla bych dotaz. Jsem ARO lekařka s kmenem a před MD jsme byla 6m v pracovni neschopnosti (z důvodu pracovni pozice -sály a těhotenství) a rovnou z neschopenky jsem nastoupila na MD. Jak se započítavá praxe? Tech 6m v neschopnosti mi asi nezapoctou do praxe k atestaci ze? Kontroluje to někdo? Dekuji

lucie301
14. srp 2016

Tak to jsem teď řešila, započítává se to, co ti podepíše primář, ale do přihlášky k atestaci musíš napsat od kdy do kdy jsi byla na neschopence, takže to se ti nezapočte, stejně tak služby se nepočítají. Jen to co máš odpracováno podle úvazku, takže při menším úvazku musíš pracovat o to déle ☹ Nevím, jestli to ty paní z fakulty vysloveně přesně kontrolují na personálním, ale když jsem tam volala, tak byly neoblomné a mě se tou neschopenkou posunula atestace až na jaro!

nikinkax
15. srp 2016

@katali bohužel se v tom hrabou dost pečlivě...☹

katali
16. srp 2016

Děkuji, tak nějak jsem s tím počítala, no další důvod jít zpět na 1,0 úvazku. A kdyz teda pak budu doma s dětmi 14 dni na paragrafu tak to se do přihlášky taky píše? Nebo jen dlouha (mesic a vic) neschopenka? Děkuji

szifcakova
17. srp 2016

Fakt kontroluju vysku uvazku? Akoze myslis, ze obvolavaju personalne oddelenia?

izka1
17. srp 2016

Já teda atestovala na praktika a tam podle mě vůbec nic pořádně nekontrolovali..(např. kamarádka stážovala na neakreditovaném pracovišti a nebyl to problém..) Nejvíc je zajímalo absolvování všech povinných kurzů

szifcakova
18. srp 2016

Je tu nejaka gastroenterolozka, co teraz atestovala? Potrebovala by som sa poradit.

kasyopea888
2. zář 2016

@klerrysa ahoj prosím ta mohla by si mi dat par rad ako zvládnuť tehotestvo počas školy. Otehotnela si v šesťáku? Prerušila si ročník alebo si zvládla všetky štátnice naraz?dakujem

jaruska01
8. říj 2016

Jsem také lékařka, to na RD. Chtěla bych si při RD udělat nějaké stáže, ale nevím, jak to mám udělat, aby mi to uznali. Stáže si budu dělat sama na své náklady, zaměstnavatel o tom vi, ale u něj jsem teď vedená jako RD. Co pak mám vyplnit do přihlášky k atestaci? Vždyť na svazích nemám žádný úvazek :/

klerrysa
25. říj 2016

@kasyopea888 ahoj, promin ze pisu tak pozde;) otehotnela sem v lednu v poslednim rocniku. Predemnou 5 statnic z sesti a vsechny praxe. Snazila sem se vyhybat salum, delalo se mi tam spatne a ani se to tehotnejm moc nedoporucuje. Ale tak taky sem parkrat byla. Nic sem neodkladala. Jelikoz sem mela termin v rijnu chtela sem dodelat vsechny abych mela klid a slo to;) kdyz sem nakou neudelala napoprve a mela sem jit v zari. Vystavila sem tam velky bricho a na podruhy uz to bylo v kapse;) rodila sem na promoci;)

szifcakova
4. lis 2016

@jaruska01 ja som tiez na RD a vraciam sa na ciastocny uvazok. Myslis, ze to niekto bude realne kontrolovat? Ak Ti to skolitel zapise do logbooku tak to je smerodatne, nie?

cikinkaz
4. lis 2016

@szifcakova presne tak, kdyz to skolitel dobre napise, melo by byt fuk, jaky ma clovek uvazek (podle pravidel by to melo byt 0,5 a vice). Stejnetak nikdo nekontroluje, jestli byly staze nasmlouvane. Takze prochazi i to, kdyz clovek dostane razitko, aniz by na onom pracovisti kdy byl. Nikdo vsak negarantuje, ze to tak bude, az pujdeme k atestaci my.

alva11
4. lis 2016

@jaruska01 Ke stážím, zvlášť pokud si je hradíš sama, žádný úvazek nepotřebuješ, uznají ti to, co budeš mít potvrzené. Půlku stáží jsem absolvovala na RD a teď se chystám k atestaci.

jaruska01
5. lis 2016

Díky. Taky si to myslím. Mám už za sebou tu internu, tam se to jen vyplnilo ale chtěli i potvrzení o výši úvazku. To už teď nechteji