Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

jasekd
1. čer 2011

@bublina09 Jinak teda ten tvuj porod asi sila, hlavne ze je peta OK, ale musely to byt nervy 😖

bublina09
1. čer 2011

@jasekd přitom ani tak dlouhý nebyl, kontrakce jsem měla od 2 ráno (ale poslíčci), ráno v 7 jsem samozřejmě už byla v porodnici 😀 tak zase odjezd a opět příjezd v 19, porodila jsem v 00:10. Takže celkem rychlovka. V 22 mi píchali epi, ale prý pozdě a jaksi jim to trvalo, beztak to píchli para a i když to na plod nemá mít vliv tak asi nějakým záhadným způsobem mělo 😕 jakoby ho to uspalo...Protože vytáhli hadrovou opičku - intubace, po 10 min extubace, inkubátor, za 4 hod ven, protože se mu tam nelíbilo. druhý den ještě dopo na ekg,...a po obědě už se mnou..a další vývoj naprosto v normě, krásně spinká, klidný...takže snad ani nějaká dráždivost nebo hyperaktivita nehrozí (klep klep)..
opět mám službu, ale dneska teda výživná. pac. s 15 měs. synem po manželově autonehodě, při které zabil 4 letou dceru, 2,3 promile, čelní náraz....

jasekd
1. čer 2011

@bublina09 Uf, hlavne ze to tak dopadlo. Martinek pri porodu padal s ozvama, tahali ho narychlo, cili roztahovani ruco, nastrih, tlaceni na bricho atd, taky jsem dostala kyslik, ale dite naprosto OK, 10-10-10. Ted s Vendy z jeji strany zadnej problem, vsechny monitory ukazkovy, to jen ja mela dost, zejmena na monitoru po prasknuti vody 😀 Ale narodila se s pupecnikem kolem krku, nastetsi na volno, tak nakonec, ac jsem si za tu vyvolavacku nadavala, jsem byla za ni rada, ze uz je venku. Ona se totiz furt tocila KP a zpet. Sice ten pupecnik ma spousta deti a v pohode, ale prece jen nikdy nevis, kdyby si to nekde zaskrtila, fuj... Teda ten pripad, to je sila, to ten manzel byl namol nebo druhej ridic? Tak at uz mas klid...

ivicek1
2. čer 2011

Ahojky holky,já nespadám sice do vašeho tématu,ale pokud je tu nějaká gynekol.,chtěla bych ji požádat o radu.
Jsem těhu 5+4tt včera jsem začla krvácet a byla u Dr.,dělala mi UTZ přes bříško,sliznice byla vysoká,což říkala,že nasv.těhu,ale plod neviděla,ale stále krvácím 😖 . Vzala mi krev ,jinak nic,u min.těhu jsem brala Utrogestan. Myslíte,že mám nějakou šanci,nebo je to předem prohrané. 😔
Děkuji 🙂 Iva

bublina09
2. čer 2011

@ivicek1 obávám se, že toto téma neslouží jako poradna 😅
Buď trpělivá a počkej na výsledky hcg z krve, víc asi nejde poradit...

@jasekd namol byl manžel. lidi jsou idioti..celkem jsem naspala necelé 4 hodiny, z toho 2 v kuse....dneska jsem hotová. ještě mi vyšly z prvního screeningu slabě pozitivní IgM protilátky proti cytomegaloviru tak jsem vyplašená. Doplnili k tomu rutinně ještě "aviditu", která mi vyšla vysoká, tzn. že infekce s největší pravděpodobností proběhla před více než 18 ti týdny, anebo nešlo o primoinfekci, ale pouze o reaktivaci... teď jsem 9t.g. tak snad je to dobré znamení....nemáte s tím holky někdo zkušenost?
Nejhorší riziko pro plod je, když se žena nakazí (primoinfekce) do 3 měsíců před těhotenstvím nebo během prvních 20ti týdnů těhotenství...A taky jsem vygooglila, že je nejvíc promořená dětská populace - batolata a malé děti, školky, dětské kolektivy.....

jasekd
2. čer 2011

@bublina09 Boze to je hruza, a ten chlap to prezil? K tomu tvymu problemu ja nic nevim, muzu jen drzet palce. Je tu vubec nejak gyndarka?

cell
2. čer 2011

@bublina09 : taky o tom nic nevím .... a držím palce!
gyndařka tu myslím ani není ...

bublina09
2. čer 2011

@jasekd jojo chlápek přežil, dítě mrtvé.
Myslím, že tu žádná není 😕

dareen
2. čer 2011

Bubli, s tím CMV ti neporadím..ale úplně tě chápu...ve třetím měsíci jsem byla oš. lékař dítěti s prac. dg. neprospívání...a pak se z toho vyklubala CMV inf.-titry neg., až PCR vyšla...byla jsem dost s nervama v kýblu..naštěstí všechno vpořádku... 😉 myslím, že to bude ok.

bubbble
2. čer 2011

ahojte.. mozem sa vas spytat aj tak od temy? 🙂 ked vidim, ze ste tu doktorky... poznate niekoho, kto mal uz pocas mediciny babo? mali ste nejaku taku spoluziacku, da sa to vobec...? ja este len studujem ale neviem si predstavit este tooolko cakat, vzdy som chcela mat babo mlada.. :-/

snad mi odpustite ze vam tu rusim temu 🙂

ivicek1
2. čer 2011

@bublina09 V pořádku,netvrdím,že je tu poradna,já,když něco vím,ráda poradím,z toho jsem také vycházela a jen se slušně zeptala a poprosila o radu,když jsem narazila na tohle téma,prostě mě to napadlo,to je vše.
Přeji pěkný večer. Iva

jasekd
3. čer 2011

@bubbble My meli jen spoluzaka, to neni takovej problem, osobne zadnou holku neznam, ale jsou takove, spis mrkni na diskusi Studium VS na materske nebo tak nejak, tam jedna byla, tusim, ze mela jedno dite a druhe cekala, kdyz koncila. Ja si to predstavit neumim 😕 A to mam hodne deti. Chce to babicky, manzela s volnou prac. dobou, spoustu pochopeni od okoli a velmi pevne nervy. Ja bych to nedala, mozna nejakou skolu, kam se nemusi chodit, ale kdyz musis denne na staze a seminare a praxi ve spitalu, ja nevim teda. Navic mi prislo, ze nase 1.LF UK je trochu zkostnatela organizace a pochopeni prilis nemaji 😠 Ale je to par let, ja koncila 2004. V kolikatym rocniku a kde studujes? Ja mela taky takovyhle nalady, ale pockala jsem si a pak jsem jeste 5 let delala a dockala se, ale to asi nechces slyset 😉
@ivicek1 Drzim palce, jinak poradit neumim 😒
@bublina09 Tak to pan asi taky skonci brzo u vas, nebo na odvykacne a nejspis ve vezeni, ja to nechapu, jak muze nekdo pit, kdyz bude ridit, kor s deckem, ach jo.

ivicek1
3. čer 2011

@jasekd Moc děkuji,jsi hodná 🙂

cell
3. čer 2011

@bubbble : já mám kamarádku, co si střihla dítě na konci prváku a někdy ve čtvrťáku druhý a dobrý 🙂. Sice to moc nechápu, ale evidentně to šlo. Naší spolužačce z kruhu se narodilo mimi tuším v páťáku a normálně dostudovala s námi - a to v Praze žádný hlídání neměla - ale ona to byla vůbec taková zajímavá osůbka, co do školy nikdy moc nechodila. A mám novou kamarádku a té se mimi narodilo na konci páťáku, dala si rok pauzu, mezitím školu dodělal on, pak šel na mateřskou on a dodělala to ona 🙂

cell
3. čer 2011

@jasekd : ja jsem taky z 1. LF UK a ted jsem ve VFN - plánujou nám tady udělat firemní školku, možná na zahradě v Katřinkách, tak jsem zvědavá, jak to dopadne 🙂

helulela
autor
3. čer 2011

Ahoj holky, tady to nějak žije 🙂 my jsme druhé dítě s ohledem na rodičák těžce nenaplánovali, mám tříletý... u druhého si dám taky na tři, protože nevím, kam bych ho tady ve dvou letech dala, to spíš budu při rodičáku na nějaký menší úvazek pracovat.
@bubbble u nás nikdo dítě neměl, taky si to osobně neumím představit. Nějak se to určitě dá, kdybys už třeba byla těhotná "všechno jde, když se chce", ale mít možnost volby, určitě bych počkala.
@cell firemní školka by byla super, u nás se něco takového taky šustlo, ale těžko z toho v dohledné době něco bude
@ivicek1 gyndařku tu myslím nemáme... stejně asi nezbývá než čekat, tak ať to dobře dopadne
@bublina09 teda ty máš dramatický zážitky 😨 u toho CMV bych jen hádala...
a ať nestrašíme prvotěhotné - já měla porod krásný, doufám, že druhý bude taky takový 😉

jasekd
3. čer 2011

@helulela My to tezce prokaucovali, ja mam dvoulety, skoda, ze neexistuje rocni 😀

kami77
4. čer 2011

@bublina09 Ahoj,ja jsem se hned na zacatku rozhodla pro 3 letou variantu s tim,ze chceme druhe mimi,jenze osud k nam nebyl moc privetivy...v breznu jsme v 5M prisli o mimi,takze se ted vracim do prace... jinak jsem si taky chodila privydelavat na sluzby - detskou LSPP,bylo to idealni.Penizky se hodili a byla to jakasi forma odreagovani.
Pokud muzu poradit,uzivejte si mimi dokud to jde.Vim,ze penize jsou dulezite,ale jsou jeste dulezitejsi veci v zivote... 😉

bublina09
6. čer 2011

@dareen díky za reakci 😉

@bubbble já bych raději taky počkala až po studiu. Už ted se děsím učení na atestaci s dětmi, pokud vše dopadne a narodí se ještě dvojčata 😅 Ale pokud je manžel dobře vydělávající a mohli byste si ovolit chůvu tak proč ne....ale já jsem VŠ častečně "propařila" a vyblbla se, což by u malého mimnka asi nešlo...

@kami77 to mě moc mrzí, že to špatně dopadlo. Máš naprostou pravdu, že jsou důležitejší věci. Já se tím řídím a práci jsem dost odsunula, atestace bude po dětech. Ty služby jsou pro mě takovým ujištěním, že nezblbnu a ještě jsem nezblbla. a prachy se samozřejmě hodí..drží palce, aby to brzy dopadlo dobře.
O LSPP ve FDN jsem slyšela, že je to dost náročné, ale zase dobře placené...

Holky ta školka, to musí být paráda. U nás v Bohunicích zatím nic takového asi nebude...

cell
6. čer 2011

vždyť u nás kdo ví jak to dopadne - na intranetu proběhla anketa zájmu, tak jsme tam s kolegyněma přihlašovaly potenciálně i 5 dětí - ale myslím, že v tak velkém špitále by nebyl problém ji naplnit a kdyby to spojili s 1. LF - studentky i zaměstnankyně fakulty by to jistě uvítaly taky, byl by zájem jistě obrovský

manžel dělá na Vinohradech a tam mají školku v rámci Dtěského domova, takže při nejhorším i tohle je možná varianta .... ale je to od bydliště daleko

dareen
6. čer 2011

Já bych za nemocniční školku zaplatila zlatem!!Teda skoro...🙂 🙂 myslím, že by ji naplnili raz dva a podle mě prostor v nemocnících je a personál- přece zdravotnice- sestry a žákyňky není problém...já si teda osobně myslím, že by ve velikých nemocnicích i noční provoz se uživil..jako že by se tam děti vyspinkaly, když mají mamky sesty a dr. noční službu a třeba jsou rozvedené nebo je muž taky v nějaké směně....já mám třeba v ambulanci dvě rozvedené sestry, které by si rády daly občas nějakou noční kvůli přivydělání,ale nemonou, protože jim nikdo nemůže pohlídat děti...a tak jsou závislé na tabulkovém platu a chodí někam uklízet vpodvečer, aby si přilepšily...tahle noční školka by jim pomohla....

medvik
8. srp 2011

Jak se máte? @helulela myslím na Tebe, jestli už nerodíš 😉
V září jdu na atestační test, mám z toho hrůzu, chtěla bych zvládnout atestaci před porodem. ALe s malou se vůbec nedá učit 😢 ☹ 😅

helulela
autor
9. srp 2011

@medvik ahoj, to jsi hodná, že sis vzpomněla 🙂 nerodím a ani se zatím nechystám, ale dneska jsem si řekla, že to vidím do neděle, tak doufám, že malý bude mít stejný názor 😉
Koukám, budeš mít taky nabitý program 🙂 Já si vůbec neumím představit, že bych dala Vítka večer spát a otevřela nějakou knihu, je to jak z jiný planety... Jak to máš zorganizované?

Rovnou jsem okoukla, jak pokračují ostatní pupíci.
@bublina09 dvě holčičky, krásný 😵 budou jednovaječný?
@cell tobě taky ty týdny rychle naskakují, všechno v pořádku?

jasekd
9. srp 2011

@medvik To verim, ze se neda ucit, moc drzim palce. Mit doma maly dite a jeste pupek, to je clovek strasne unavenej 😒
@helulela Na tebe taky myslim, obcas smirnu na latkovky, zda uz nemas mimino 🙂

helulela
autor
9. srp 2011

@jasekd na látkovky a sem to určitě oznámím, to nepřehlídneš, dík 🙂

medvik
9. srp 2011

@bublina09 to je super, dvojčátka holčičky, ale bude to asi zápřah, obzvlášť když už máš Péťu.
@helulela zatím to mám zorganizováno tak, že se učím ráno, než Zuzanka vstává, po obědě, když spí a snažím se večer, jenže usne až tak v 9 a já už jsem pak vyřízená. Budu muset požádat tchyni, aby si občas s malou hrála a já se mohla učit.
@jasekd přesně tak. No ale je to zkouška, tak to zkusím 🙂

cell
9. srp 2011

ahooj, u nás všechno v pořádku ... dneska jsem byla na drbu s kamarádkou a asi budu taky nadšenec do látkovek 😵 , ale mám v tom trochu chaos. Jinak čekám na vyjádření z ipvz, co všechno mi uznají z interny na praktika a jinak se docela daří zařizovat kolečka (aniž bych tam musela, ale pšššt). Tak doufám, že se z ipvz vyjádří alespoň do mého porodu 😀
@helulela : teda to už je fakt za pár, držíme palce!!!

@bublina09 : gratuluju k holčičkám .... a závidím 😵

@jasekd : obdivuju, učit se s malým dítětem si moc představit nedovedu ....

helulela
autor
9. srp 2011

@medvik nezávidím, já toho mám dost i bez učení. Jestli můžeš něco delegovat na někoho jiného, určitě to udělej. Ale když se v září zadaří (věřím, že jo), budeš to mít super.
@cell to jsme si měly založit soukromou diskuzi, aby se to nedoneslo až k ipvz 😀 pak dej vědět, co ti odpověděli, docela by mě to zajímalo... kdyby nám spadlo plicní, než se vrátím z mateřský 😉
jinak látkovky jsou v pohodě, proti atestaci je to takové hobby

jasekd
10. srp 2011

@cell Me ne, ja si to taky nedovedu predstavit 😀 To @medvik si zaslouzi obdiv 😉 Laktovky jsou pohoda, co se tyka pece o dite, prislo mi to jako ta nejmene narocna cast, treba proti kojeni a pozdeji vareni prikrmu atp.

bublina09
10. srp 2011

Ahoj holky, všechny zdravím 🙂
užíváme si poslední jednodětné prázdniny. Peťka je už velký kluk, chodí na wc, někdy se sám nají, kupujeme velkou postel a zařizujeme pro dvojčata...takže celkem hektické. A prachy letí oknem jako blázen...
Budu si taky muset zjistit co a jak na OVVZ(odd. výchovy a vzdělávání). Jako jaká může být mateřsko - rodičkovská pauza. Protože jsem teď dělala na dohodu a možná jsem udělala chybu a měla jsem dělat na úvazek...uvidíme, co mi řeknou...