Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

mihsulka
3. pro 2011

@helulela neni blbe to tak napsat je to vlastne pravda, jsem rada, ze je to za nami. Uz posledni tyden to bylo spis trapeni a ten tyden byl na srovnani se s tim nejhorsi, v nemocnici uz jsem jen chtela mit vse za sebou a mam opravdu bajecneho muze a vim, ze s nim a diky nemu zvladnu vse. Pul roku bude pryc rychle i "diky" skole a pak to snad vyjde a nebudeme se bat.
Hihi a to co pises o foceni, mam z nej take stejny pocit a nikdy si to neumim poradne uzit, ale fotecky od profiku jsou pak neuveritelne 🙂

gabka32
4. pro 2011

ahoj holky, zdravím z práce 🙂

@mihsulka je dobře, že už to máš za sebou, at se rychle zahojíš, pár měsíců ti uteče a budete se moci znovu snažit, do třetice se určitě zadaří 😉 holky už psaly, já bych taky nevolila HA, stejně vám radovánky na pár týdnů Dr. nedoporučil, a potom bys hormony brala jen pár měsíců.. pokud si neměla problém s otěhotněním, tak bych se spoléhala na gumového kamaráda... jestli jej TM toleruje 😉

@cell taky se mi ve vaku moc dobře nenosilo, i když nevím jak vypadá lodger, my meli obyč. z emitexu... šátek jsem používala jen dva úvazy - zpočátku kolíbku, když bylo třeba utišit a na ven později už kříž s kapsou, tak ten byl fajn, ale stejně manduca je asi nejlepší nosítko, hlavně si ho oblíbil i manžel... sice si myslím, že mu spíš dělají dobře ty obdivné pohledy, když jdem ven a on nosí, ale vezme ho někdy i doma 😀
fotečky budou určitě parádní, každé pidi mimi na nich vypadá fajně.. doufám, že pak nějakou přidáš k pokoukání 😉

@helulela je fajn, že se holky mají rády, i malá Kačka se celá rozzáří, když dorazí Saška ze školky 🙂 to brácha má stejně staré kluky a starší malého bráchu ingoruje, někdy ho i nohou odstrčí když si myslí, že se nikdo nedívá... a třeba kamarádka jednou přistihla 3letého synka, který si rád hraje na rytíře, jak sedí na své 6měs.sestřičce a rajtuje... prý si ji osedlal 😀

cell
5. pro 2011

uff, to zas byla noc ... dneska začínáme látkovat, tak nám držte palce. Zatím jsem ho zabalila do Anavy easy, ale mám tucha, že jsou mu moc velký a že to někudy proteče. Pak zkusím normoš novosklad 🙂

helulela
autor
5. pro 2011

@gabka32 Byla služba? Zrovna včera bych si to s tebou strašně ráda vyměnila 😉

@cell jééé, tak to na vás myslím. Anavy Easy žádnou nemám, takže z vlastní zkušenosti neporadím. Když ji zmenšíš na nejmenší a pořádně utáhneš, mělo by to být ok. Pak napiš první dojmy a příp. fotku 🙂

gabka32
5. pro 2011

@cell tak to držím palce s látkováním 🙂 s tou tvou plenou zkušenosti nemám, my jich měli jen pár, ted už je daleko větší výběr 😅

@helulela tak včerejší službu bych ti teda nepřála 😒 ještě ted se z ní léčím... 😖 sice přes den super, na příjmu jen pár lidí, ale večer se to rozjelo a žádné místa, primář vysmátý, že se má ukládat i na 4.lůžka... a hlavně odesílat podle rajonů, takže jsem spíše telefonovala a všude se mi vysmáli, že rajonizace už není, no hlavně že nám lidi posílají podle spádu a ani se neobtěžují zavolat. a asi jsem chytla něco od holek, v noci horečka a to doufám že jsem nechytla něco horšího od bezďáka, kterého jsem tam řešila snad 3hodky 😠
zítra bych měla mít schůzku s ředitelem ohledně ambulance, tak jsem zvědavá. možná by mi byli i ochotni něco platit i kdybych byla doma, jako za garanci oboru 😉

helulela
autor
5. pro 2011

@gabka32 to nezní zrovna úžasně, přišla bych komplet na jiné myšlenky 😉 Nemoc snad budeš mít od holek, od bezdomovce by to byla strašně krátká inkubační doba. A s garancí bys to neměla špatný, něco podobného má kamarádka na logopedii.

cell
5. pro 2011

@helulela, @gabka32 : tak na anavy jsme asi moc maličcí - i po utažení tam bylo dost místa kolem a taky hned protekl. Teď ho mám v novoskladu a svrchňákách, tak uvidíme. Řádně se napil a vychrupkává, i když do kaťat něco vypouštěl, ale nechce se mi ho budit.
Jinak tu včera byla kamarádka neonatoložka, tak s ním všelijak cvičila a moc ho chválila, jaký udělal pokroky, tak jsem hrdá matka 😵

@gabka32 : tohle mě taky točilo, nám posílal každý podle spádu (i to co k nám nepatřilo), ale nikdo si podle spádu nevzal. To sis tedy kousla .... tak hlavně ať je brzy dobře!

gabka32
5. pro 2011

@helulela a nevíš kolik kamarádce platí? klidně do IP . 😕

@cell no vidím že to je všude stejné... nebo aspon v menších nemocnicích 😒 no a na pána jsem šáhla až ho sestry na příjmu vykoupaly, ale i tak to byla chutovka.... byl už tam i den předtím a to prý z něj i cosi skákalo 😀 nj zima už je tu, bude hůř 😒

jo holky co si myslíte o rušení porodnic? tento krok pána ministra nějak nechápu... argumentovat tím, že méně porodů = méně zkušeností je přece scestný, když v menší porodnici pracuje méně lékařů a tudíž se k práci dostanou nejspíš častěji než na klinikách, kde je sice porodů více, ale taky o dost více doktorů... no ještě že už mám asi odrozeno 😀

jasekd
5. pro 2011

@cell Tak hlavne trpelivost s latkovanim, ze zacatku to obcas protece kolem tech hubenych nozek, tak at te to neodradi, za chvili to de samo, i kdyz priznavam, ze uz me to tezce nebavi, latkovat oba 😠 Prosim te, co ty mutace, jak jsem se ptala, to nevadi ani kombinace matka i otec (viz ta moje druha znama, dotaz vyse)? Jen jsem zvedava a zajima me to a ty jsi na to nejvic odbornik tady 🙂
@helulela Taky jeste latkujes oba? Ja to mam jeste nadlouho a uz toho mam celkem plne zuby, tech plinek...
@gabka32 Fuj, ta sluzba 😝 Muj nedesnejsi pripad byl palatinalni absces u propusteneho recidivisty, pernikare, HCV pozitivni, mam pocit ze i HIV, musela se delat incize a hlavne extrakce pricinneho zubu, nakonec jsem jen asistovala starsi lekarce,ale baly jsme se obe, zda nechytime ranu (byl agresivni), nemoc a zda nam nezkolabuje, kdo vi, co mel v sobe. Bezdomovce mam taky, nelecenho schizofrenika, uplny pripad pro @bublina09 😀
Ad porodnice, mam podobny nazor, kamaradi, co delaji v malych nemocnicich, slouzi furt a dostanou se k vic vecem nez na klinice, protoze proste nejsou lidi. Porodnice u nas v JBC ma tak kolem 5ti porodu/den odhaduji, takze dobry snad (navic uz tady zrusili Frydlant a Turnov), protoze ja jsem jeste rozeni definitivne neodpiskala 😀 I kdyz jsem ted ve stavu jakesi "deprese" (uvozovky pro Bublinu, abych ji neprznila psychiatricke terminy) z deti, jednak z jednotvarnosti pece a zejmena z jejich zdravi, a nevim, zda to chci jeste jednou, ale ono az se haranti poresi, tak mi zas otrne 😀

helulela
autor
5. pro 2011

@gabka32 něco skákalo,áááá 😀 Ministra jsem o porodnicích mluvit neslyšela. To jako rušit čistě podle počtu porodů??
@cell ani se ti nedivím, hrdá matko 😵 A do Easy doroste raz dva.

cell
5. pro 2011

@gabka32 : já nevím, ale myslím, že zrušit ty porodnice, kde je do 500 porodů ročně, smysl má. Mám právě zkušenost s takovou malou porodnicí - všechno složitější lifrovali pryč a nedej bože, aby se něco zkomplikovalo. To se volal vrtulník a stejně ta časová prodleva ... já osobně bych tam nikdy nerodila, o péči o novorozenci nemluvě.
@jasekd : já jsem s tím smířená, že to ze začátku půjde ztuha a odradit se nenechám. Ale pro jistotu jsem dnes koupila ještě jeden balík jednorázovek. Jinak k těm mutacím - já teda extra odborník nejsem, jen rok zkušenost z Trombocentra a tam nás učili, že na to vliv otce nemá vůbec - a taky jsme otce nikdy netestovali. Ale zítra tam jdu, tak se zkusím znova poptat a zítra podám info

jasekd
5. pro 2011

@helulela pocet tusim dva a min porodu denne... asi nejaka bleska tulacka 😠 😀 😝 vcera bylo ve zpravach, ze v luzkovych vagonech CD byly nalezeny stenice, jeste ze nikam nejezdime 😀

helulela
autor
5. pro 2011

@jasekd jo, oba. Taky mě to už někdy štve, hlavně proto, že teď v zimě máme v bytě permanentně roztažené dva sušáky na prádlo a není kam šlápnout. Víťa začíná hlásit "bobo". Někdy to stihnem, někdy ne a někdy vůbec nevím, co chce, protože se vzteká, když ho jdu dát na nočník, i když ho nedám 😉 Taky to na brzké odplínkování nevidím.

helulela
autor
5. pro 2011

u porodnic s jedním porodem za den bych to taky pochopila, když je za rohem nějaká jiná

jasekd
5. pro 2011

@cell Diky, ja na to prave sla svym laickym selskym rozumem, ze placenta a dite je z obou rodicu, takze se to asi musi hlidat, plus pak ty zkusenosti znamych, tak mozna zbytecna opatrnost. Rada budu chytrejsi... Jinak 500 porodu je fakt malo, ale zas ty vetsi budou asi docela pretizene, teda zalezi na povesti, Jablonec ty stopstavy docela miva i ted.

bublina09
5. pro 2011

Čau holky 🙂
speciální pozdrav pro @mihsulka , že to všechno dobře dopadlo 🙂
zítra jdu na kontrolu do porodky, první kontrola. Jsem jim tam dneska volala, v noci furt břicho jako kámen i přes denmi to tvrdne..tak mám strach, jak to tam holky zvládají a hlavně, jestli přibývají jak mají. Měla jsem jít v pátek, ale nevydržela jsem 😀

mihsulka
5. pro 2011

@bublina09 ahojky, dekuju moc za pozdrav. Ja se snazim odpocivat, jsem sama doma pac MM odjel na sluzebku, ale uz se brzy vrati, tak se spis povaluju a snazim se si trochu odpocinout, jinak se mam prekvapive docela fajn, i bolesti uz zadne nemam 🙂

To nam pak urcite napis jak si na kontrole dopadla 🙂 jsem moc zvedava 🙂

cell
6. pro 2011

@bublina09 : myslím na Tebe a na holky!

@mihsulka : to je dobře. A čeká Tě teď nějaká zkouška?

jinak u nás noc totální brutus - nespal celý večer, to si hráli s tátou, od 22. hodin do 1,30 totální hysterický řev, nebyl k utišení, nepomáhalo nic, tak prostě nevím proč. Přemýšlím, jestli mu dávat nějaké ty probiotické kapky. Já nevím, jestli ho bolí bříško, jakože se kroutí, ale hlavně mává ručičkama, i z klasické zavinovačky je dokáže vyprostit a v noci pak prděl hezky, to jsem ho slyšela. To teda zlatý noční, tam aspoň (většinou) nikdo neřve, jen tiše úpí

bublina09
6. pro 2011

@mihsulka
@cell díky holky, jdu na 12:45 tak pak napíšu co nového u nás.
@cell no jo, na toto se taky netěším. Po minulých zkušenostech s Peťou bych nasadila Bio Gaia probiot. kapky. A hlavně teda to zavinování nám taky pomohlo, však jsem psala, že jsem zavinovala (ale fakt pevně do plínky na to ještě zavinka) až do půl roku..No a ještě klasika (nevím jestli jsi toho zastánce, ony jsou 2 tábory) - rektální rourka. To už jsme nevěděli z které do které. A používala jsem ji taky hodně dlouho. A žádné problémy z toho nemá, bez plínek jsme od 2 let, krásně i chodil na nočník, brzo na wc...takže já doporučuju. On si prdnul, pak se vykadil a řev jako když utne...

bublina09
6. pro 2011

@cell anebo byl možná přetažený a nešlo mu usnout...ale spíš bych vsadila na tu koliku.
Holky to víte, proč se říká 3 - měsíční kolika? Protože trvá 3 měsíce, pak je 1 den klid, a pak další 3 měsíce.. 😀 😀 😀

jasekd
6. pro 2011

@cell Ja bych zkusila, jak pise @bublina09 zavinout pevne, plinu/osusku do trojuhelniku a svazat, jako kdyz se jim treba delaji odbery, ze zavinky utece, nic za to nedas, dost detem to pomaha. Rektalni rourka u M. byla casto kojen castecne a k tomu Nutrilon AR, coz je dost hruza, Vendy ji mela asi 2x za celou dobu, M. normalne ted kaka sam, chodi na ncnik, zadnej problem taky nema. Nez se trapit ty i dite, ja ji pouzila, ono se s tim podle me strasi moc, kdyz se nepouziva furt, je to OK).
@bublina09 Tak at kontrola v poradku, holky se urcite maji jako v bavlnce 🙂

bublina09
6. pro 2011

Tak holky konečně mám chvilku na pc...
dneska ta porodnice: tvrdne to pěkně, na ctg pěkné vlny, ale holky na to reagujou dobře obě. Mají už 2700 a 2900g! chápete to? i když je jasné, že se to může mýlit o 500g....Nález na porodních cestách v postatě žádný, nevypadá, že by se něco chystalo. A pořád jsou KP, čili není pochyb o císaři. Termín mám na čtvrtek 15.12. takže podle plánu 😀 Takže ještě v úterý kontrola v porodnici, zařídit si interní vyšetření a ve čtvrtek příští týden hurá na to...Je to zvláštní pocit to vědět tak přesně...
Akorát mně štve, že budu muset obíhat tu internu a dávat na ARO. To mně trochu štve, že si to tam nenabrali sami...asi se zeptám naší internistky a trochu pumpnu psychiatrickou kliniku 😝

jasekd
6. pro 2011

@bublina09 No to jsou miry 🙂 Mas pravdu, je to divny vedet to presne, ja mela taky termin na sekci, nez se V. otocila z KP, a pak jsem sla na vyvolani, sice nebylo jisty, ze to ten den bude, ale taky mi prislo zvlastni jit si pro dite bez bolesti s taskou jak do kramu 😅

bublina09
6. pro 2011

a rektální rourka se dá využít i později, jsem byla v sobotu pro mlíka v tescu a z krabice jsme Peťovi udělali myčku, je tím úplně fascinovaný. Tak má svou a má tam i pána, který stříká auta rektální rourkou 😀

bublina09
6. pro 2011

@jasekd tak to je přesně můj pocit, s taškou do krámu. To je přesné.

cell
6. pro 2011

@bublina09
@jasekd : díky holky. Manžel dneska koupil BioGaiu, dali jsme mu zatím 3 kapky a spí jak dudek (což je fakt asi náhoda, ale já jsem za ní vděčná: plácám si vanilkový rohlíčky a je mi blaze). Rourku určitě pořídíme, zvlášť když má tak mnohostranné použití 😀 .

Bubli, to jsou krásné míry princezen - budu držet palce, ať jste o Vánocích všichni spolu, ale myslím, že je to na té nejlepší cestě.
Jinak látkujeme tak, že obyč plenka složená na třetiny do svrchňáků od ImseVimse a super!!! Nic neprotýká, všechno se zadrží. Jen na noc si ještě netroufám ☹

jasekd
6. pro 2011

@cell proc ☹ , vzdyt je malej, brzy to zmaknes. Ja u M. zacala latkovat na 14 dnech a v noci tak do mesice, Vendulku uz hned od prichodu domu, jednorazovky mela jen v porodnici, ale uz mam praxi. Naopak myslim, ze jsi zacala docela brzo 🙂

bublina09
6. pro 2011

@cell díky za palce. A přeju ať se daří s látkováním. Já jsem na to líná a ani nijak ekologicky nesmýšlím....bohužel...ALe strašně se mi líbí ten nápad @jasekd prát ty babylove ubrousky...kolikrát se to dá vyprat aniž by se to úplně zrušilo?

bublina09
6. pro 2011

@cell ty pečeš jo? tak to klobouk dolů...s novošem 😕 😵 My jsme dělali s peťou perníčky a šlus...

bublina09
6. pro 2011

@cell no uvidím, jestli to do vánoc stihnem, jak proběhne poporodní adaptace...? jak dlouho jste byli holky po SC v porodnici? Já myslela, že když je vše ok tak se jde 5.den domů. A teď mi dali info k SC a tam píšou asi 7 dní 😕