Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
mihsulka
8. říj 2018
Maminky sdílím slíbené kódy na 10% slevu na UTUKUTU houpačky a prkna plus jak si hrají holky naše s prknem i houpajdou http://mklife.cz/slevove-kody-do-utukutu-houpac...
Zobraz celou zprávu
(11 fotek)
mihsulka
27. čer 2017
Nová knížka v montessori duchu, kdo by chtěl, mám až do 30.6. platný slevový poukaz do Svojtky. Hezký den a více knihy nafoceno tady: http://www.mklife.cz/2017/06/knihovnicka-jeden-...
Zobraz celou zprávu
(10 fotek)
mihsulka
12. čer 2017 Čtené 639x

Článek je komerčním sdělením společnosti Mylan

------------------

Čím jsem starší, tím víc přibývá ročních období, které mám moc ráda. Za mých středoškolských let to bylo vždy léto. Jasný favorit celého roku a každé babí léto jsem posmutněla, že "zase celý rok" před námi. Postupně jsem přijala i to mrazivo, protože pocházím z hor na liberecku a zima spolu s Vánocemi byl takový ostrůvek, kdy už svítala naděje na další léto. S dětmi to je najednou jiné. Miluju barevný podzim, protože je neskutečně fotogenický, optimistický a pokud ho celý nepromarodíme kvůli školce, tipujeme s manželem, která z holek nám v tom vichru odletí i s drakem :slight_smile:. Jaro, letos cítím, že i to jaro už mi sedne úplně jinak a ta radost, kdy zavonělo ve vzduchu, tak ta nás celou rodinu tahá za město, kdykoli je chvilka volna.

Děti se nám podařilo odkočárkovat už minulý rok, takže sice odpadl otazník s terénem na výletech, za to ale musíme brát v potaz, že nohy dvouleťáka neujdou extra moc. Zjistili jsme, že nejlépe ze všeho nám budou sedět všemožné stezky. Je jich opravdová fůra, jsou to taková lesní hřiště a mnoho z nich už dávno není jen naučnou cedulí po pěti kilometrech chůze.

Jestli nemáte Hřensko extra z ruky, za nás moc doporučujeme poměrně novou Rysí stezku. Je hned při vstupu do Hřenska, je krásná a má i menší okruh, který ušla dcera už na roce a půl. My ji objevili loni a letos se chystáme zase, tentokrát na okruh delší.

Spousta interaktivních tabulek, lesních prolézaček a malá, ale milá stezka bosou nohou. Holky se tam tehdy zasekly na docela dlouho a zbytek stezky si prošly na boso. 

Vždyť v lese boty nenosí nikdo, říkala tehdy tříletá Nela :grinning:. Tak důkaz místo slibu. Tahle poznávací cesta je opravdu povedená. Jestli máte a dáte tip na další, budeme moc rádi. Většinou si je spojíme i třeba s přespáním, takže vůbec nevadí, že nebude blízko. Jestli máte nějaký svůj výlet, kde se vám a dětem líbilo, napiště nám ho do komentáře a my se někam určitě vydáme.

Spolu se zazimováním kozaček jsem vyvětrala výletnický batoh, i v něm jsem aktualizovala lékárničku a napadlo mě, že ne moc maminek ji s sebou má. Máte už chodce? Určitě doporučuju mít alespoň minimum k ošetření s sebou. Mám v ní jen pár drobností, ale nejednou jsme se díky ní nemuseli vracet domů.

  1. Náplasti - nejlépe ty s obrázkem, protože takový Krtek, ten vyléčí i otevřenou zlomeninu přeci :slight_smile:
  2. Dezinfekci - víte, že jsou i takové, které děti nepálí? Určitě se na ně v lékárně přeptejte.
  3. Antihistaminika - léky na alergické reakce, je jich na trhu fůra, doporučuju alespoň jedny perorální kapičky (při celkové reakci organizmu) a jeden gel, když vás nebo děti cokoli poštípe či pokouše.
  4. Gumové rukavice - jeden pár mám u sebe vždy. Člověk nikdy neví, kdy se naskytne u nehody nebo bude ošetřovat někoho jiného než je jeho vlastní rodina. A když ne, tak poslouží skvěle i místo kyblíku na písku :slight_smile:. Tolik vody co se do ní vejde, to sotva unesete :grinning:

A jestli vy nebo vaše děti patříte mezi ty méně šťastné a bohužel vám dala příroda do vínku nějakou tu alergii, určitě už jako profíci nevycházíte bez kapesníků, spreje do nosu a kapek do očí. 

 A jestli jsou vaši děti šťastlivci a alergie je doposud nepotkala, užijte si to pravé jaro a zkuste použít kus přírody k barevnému hraní. Tráva, hlína  a kytičky všeho druhu. Vším se dá malovat. Holky to minulý rok moc bavilo, takže se těšíme na další kolo. Nelinka už něco málo vytvořit umí, mladší naše se spíš prasí v bahně a hlíně, ale co, i tím se dá něco vytvořit :grinning:. Minimálně na oblečení.

Z výsledných čmáranic jsme loni dělaly přáníčka a letos to asi obnovíme. V plánu je nějaké malování trávou a ze zeleného papíru pak popřejeme rodině krásné Velikonoce.  Jaro už se letos zařadilo mezi další roční období, na které se budu moc těšit. Holky obě slaví narozeniny, venku už je krásně a my vyrážíme ven. Ani ta Praha není kolikrát úplně marná.

Mějte se krásně, držíme palce na co nejvíc sluníčka, co nejmíň školkových nudlí a už to nebude dlouho trvat a ve skříních budou nejaktuálnější právě ta tílka a kraťásky. Nastražit foťáky, barevný rok začíná :slight_smile:. Mějte se krásně.

Allergodil oční kapky, roztok je léčivý přípravek s účinnou látkou azelastini hydrochloridum k očnímu podání. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Čti celý článek
mihsulka
12. čer 2017
Domácí chia chléb bez mouky, vhodný i pro maminky dietářky :wink:
http://www.mklife.cz/2017/06/vceli-mlsani-domac...
Zobraz celou zprávu
(4 fotky)
mihsulka
9. čer 2017 Čtené 1280x vybrali jsme

Že si každá uděláme pořádek a vlastní názor v otázkách očkování, je určitě jasné. Věřím ale, že stále  většina novopečených maminek uvítá, když se snadno dostane k informacím, které mají věrohodný původ. Tleskám tak e-booku, který se dá volně stáhnout na internetu a sepsala ho kolegyně, dětská lékařka s mnohaletou praxí na nejlepších pracovištích dětské medicíny u nás. Paní doktorka Vančíková aktuálně působí na KDDL v Praze a její specializací jsou dětská pneumologie, alergologie a klinická imunologie. 

Pokud máte otázky ohledně očkování, neříkám, že tato brožura rozhodne za vás, zda očkovat či nikoli. Je psaná lékařkou, je v ní velká spousta informací a je zase dalším pohledem, který může pomoci v rozhodování, jak to budete chtít právě vy. 

Brožura je rozdělena do několika kapitol a na téměř čtyřiceti stranách se dočtete vše od počátků a vývoje očkování, principu vakcinace, přes druhy a složení vakcín, možná rizika očkování až po ucelený přehled očkovacího kalendáře, který máme v České republice. Zajímavou kapitolkou jsou pak pro maminky i mýty spojené s očkováním.

Moc se mi líbí, že ač je brožura psaná odborníkem, je čtivá a psaná jazykem, který je srozumitelný všem. Stručně, ale velice jasně se tak dovíte a porozumíte jednotlivým tématům. Po přečtení e-booku si můžete sepsat své vlastní plusy a mínusy očkování, přidat informace čerpané z dalších zdrojů a třeba vám právě tenhle text doplní mezery v celé problematice.

Vzhledem k tomu, že sama jsem lékařkou, obě dcery jsem očkovala. Na celou situaci ale nahlížím i jako maminka dvou krásných dětí a též očkuji s rozumem a ne vším, co náš trh nabízí a umožňuje. Vždy jsem ale ráda, když mám možnost pročíst informace z více zdrojů a ujistit se tak, že mnou zvolená cesta je kompromisem, za kterým si stojím jako matka i lékařka.

Pokud se vám brožurka líbí, najdete ji na adrese www.o-ockovani.cz a můžete si ji stáhnout a celou prolistovat. Celý e-book je věnovaný především rodičům, kteří chtějí objektivní informace  a nechtějí hledat na internetu ze zdrojů, které neznají.

V brožuře se pak dovíte i o stránkách a publikacích, které můžete považovat na důvěryhodné a prolistovat si tak weby jako ockovanideti.cz, vakcinace.eu nebo vakciny.net, které můžu i za sebe doporučit.

A když už se pro očkování rozhodnete, co můžete očekávat a na co se připravit? I o tom a dalším se srozumitelně píše v textech e-booku

-------

Tento článek vyšel s podporou www.o-ockovani.cz.

Čti celý článek
mihsulka
7. čer 2017 Čtené 524x vybrali jsme

Článek je komerčním sdělením společnosti Mylan

------------------

Jarní úklid doma známe asi každá. Kdo je navíc máma, zná krom toho vánočního a jarního hlavně ten celoroční :slight_smile:Stejně tomu jaru ale dávám doma víc. Vytřídím si oblečení, zbavím se všeho, co už na sebe nenatáhnu, ani kdybych vydechla poslední vzdoušek, s radostí vyměním v botníku všechny kozačky za polobotky a sandále, a letos poprvé jsem provětrala i domácí lékárničku. Nebudu nic moc předstírat, dohnala mě k tomu klasická školková nudle, kterou nám přinesla dcera (opět) domů. Z takovéhle nudle je totiž rázem třítýdenní postelová dovolená a já si při ní všimla, že sprej do nosu, který chci holkám dát, má už své nejlepší odslouženo. Expirace, nenápadná čísla na krabičkách, se postarala o fakt, že jsem "vyházela" polovinu naší lékárničky.

Taky to tak máte? Schválně se podívejte do domácí lékárny. Manžel na mě nedávno volal, že našel kodeinové prášky v lékárně po babičce. Krabička i jakýsi příbalový leták vypadali vyloženě muzejně, až mi bylo trochu líto je do té lékárny dojít vrátit :slight_smile:. Přesto jsem ale prohlídla celou lékárničku a nebude překvapením, že jsem musela na nový nákup. Na tohle by měla fungovat nějaká ta děsně chytrá aplikace. Na připomenutí věcí, které je třeba udělat jednou ročně. Jenže není (asi?), takže já si vytvořila své vlastní "Jaro v lékárně".

Před porodem jsem koupila lékárničku novou, nejlépe od všeho něco, a když ve dvou letech přišla první větší nemoc, zjistila jsem, že jsme ji vlastně vůbec nevyužili a nemáme doma moc aktuálního. O malé lékárničce, kterou vozím v kočárku ani nemluvě. Z té jsem spotřebovala leda dezinfekci. Zbytek je tam "pro sichr" a o to víc to svádí na ni zapomínat. K jarnímu úklidu jsem si tak přidala i kontrolu lékárniček a s každým dalším jarem se budu snažit je procházet. 

Expirace je vidět na každé krabičce, je i na jednotlivých platech, takže není potřeba s sebou vozit v kočárku celé krabičky. Jako model mi tu posloužilo balení Brufenu, protože ten zná asi každá máma :slight_smile:

Než se narodily holky, tahle skupina léčiv se mě netýkala, s příchodem dětí už je mám v kabelce permanentně a nejsem si jistá, jestli kdy stihly projít :grinning:

A co není baleno v platíčkách, musí být vždy poznačeno jinak. Pro ukázku zase on, Brufen SIRUP pro děti od 3 měsíců a jeho označení expirace přímo na lahvičce. 

co se zbytkem, který na jaře vytřídíme? Asi to ví každá z nás, ale kolik z nás je v reálu do těch lékáren donese? Tak to je další mé netradiční jarní předsevzetí, co nespotřebujeme a projde, s tím se při dalším nákupu otočím v lékárně. Tak jsem sama na sebe zvědavá. Pro letošek máme v lékárně uklizeno. Zlaté náplasti a teploměry, u kterých se žádná pidičísla neřeší :slight_smile:.

Brufen 400, potahované tablety je léčivý přípravek s účinnou látkou ibuprofenum k vnitřnímu užití. Brufen sirup je léčivý přípravek s účinnou látkou ibuprofenum k vnitřnímu užití. Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

Čti celý článek
mihsulka
5. čer 2017
Kdo by měl rád včelky, nafotila jsem jednu moc krásnou knížku :slight_smile:
http://www.mklife.cz/2017/06/knihovnicka-vcely-...
Zobraz celou zprávu
(7 fotek)
mihsulka
30. kvě 2017
Koho by blíž zajímala kniha na téma seznámení se smrtí a vším kolem ní, určeno i předškolákům.
http://www.mklife.cz/2017/05/deti-smrt-o-smrti-...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
11. kvě 2017
Pokojíček pro holky je hotový :slight_smile: Jupííííí :heart: Plno fotek na blogu
http://www.mklife.cz/2017/05/detske-kralovstvi-...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
5. kvě 2017
Vyrobily jsme si s holkama vlastní domácí hvězdárnu, takže se musíme pochlubit, protože každý večer si teď doma počítáme hvězdičky :heart: Víc fotek a ostatního v odkaze:
http://www.mklife.cz/2017/05/darovacka-jak-jsem...
Zobraz celou zprávu
(5 fotek)
mihsulka
4. dub 2017
Máme utopeno, takže JARO může začít i nám a kdo by chtěl, může si v odkaze stáhnout kartičky na hraní s dětmi. Tentokrát tažné a přezimující ptáčky. Hezký den :heart:
http://www.mklife.cz/2017/04/rozlucka-s-moranou...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
13. bře 2017
Větší zážitek asi nemám a ani děti ne :heart: Víc o Safari kempu i krmení, které se dá vyhrát, tady:
http://www.mklife.cz/2017/03/bydlime-na-safariv...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
1. bře 2017
Máme finální barvy, vytapetováno a jde se na doplňky :heart: Už se to holkám hezky rýsuje. Víc a rozhovor navíc tady u nás: http://www.mklife.cz/2017/02/detske-kralovstvi-...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
13. únor 2017
Maminky a těhulky HRADEC Králové pozor :slight_smile: V březnu u vás budu mít dva kurzy první pomoci dětem. Pokud máte zájem, jde o 2 hodinky, kde si ukážem a řeknem základy. Dost z vás už nahlášeno mám a moc se těším, že vás poznám osobně. Pro víc info pište, moc se těším. Mám ještě 5 míst v každém kurzu. Hezký den
Zobraz celou zprávu
mihsulka
13. únor 2017
Dnes na blogu vše o zdravém spaní. Hezký týden přejem :heart:
http://www.mklife.cz/2017/02/detske-kralovstvi-...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
6. únor 2017
Kdo má ještě trochu sněhu, tak hravé, ale čisté omalovánky, doporučujeme :heart_eyes: :
http://www.mklife.cz/2017/02/zimni-omalovanky.html
Zobraz celou zprávu
mihsulka
28. led 2017
Zase se našla chvilka na dodělání restů a holky už mají v albu konečně i kus září :heart:
Zobraz celou zprávu
(5 fotek)
mihsulka
19. led 2017
Děkujeme za tip na skvělé ubytování na horách :heart:
http://www.mklife.cz/2017/01/nase-zima-penzion-...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
Zpráva byla změněna 14. led 2017
:slight_smile: Mám obrovskou radost, že konečně můžu oficiálně představit nový projekt na letošní rok. První pomoc dětem letos bude cestovat a s nimi i mé malé dámy :slight_smile:. Tahle část mé mateřské je něco, nač jsem neuvěřitelně pyšná a děkuji vám všem za zájem. Zlín a Hradec už máme téměř TOP stav tak se omlouvám, že s tím jdu "až dnes". Krásný víkend a napište mi, jestli vás někde uvidíme :heart: Budu ráda za SDÍLENÍ.
http://www.mklife.cz/2017/01/cestujeme-skolime-...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
Zpráva byla změněna 12. led 2017
Maminky dneska téma LETNÍ DOVOLENÁ :sun_with_face: Kde u moře
...KONKRÉTNÍ hotel... jste byly hodně spokojené s dětmi. Prosím ne Chorvatsko, potřebuji letecky, v aute mi holky zvrací za první zatáčkou. Hledám něco, kde pro ně bude v bazénu nějaká miniklouzačka nebo atrakce a ideálně trochu KLID. Děkuji :heart:
Zobraz celou zprávu
mihsulka
1. led 2017
Vánoce jsou za námi a mě by holky zajímalo, kolik z vás fakt trefilo dárky :grinning: Jestli ty vaše TOP dárky fakt sedly i dětem a hrají si s nimi i dnes :slight_smile:. U nás bylo velkým mým TOPem Houpací prkno pro holky a Julču zatím nechává klidnější, ale Nela na něm řádí denně. Co u vás? :heart:
Zobraz celou zprávu
mihsulka
9. pro 2016
O tom, jaké je natáčení s mými dětmi :heart:
http://www.mklife.cz/2016/12/den-20-zazitky-v-z...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
2. pro 2016
Doporučíte nám prosím hotel kam s dětmi na hory? Tady v CR a idealne trochu baby frinedly :slight_smile: dekujeme :heart:
Zobraz celou zprávu
mihsulka
30. lis 2016
Dnes o tom, co doufám všechny maminky znají a jestli ne, záda vašich dětí to jednou moc ocení :heart:
http://www.mklife.cz/2016/11/den-11-nepospichej...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
26. lis 2016
Sepsala jsem na blog nejčastější důvody proč houká alarm monitoru dechu a taky první pomoc včetně resuscitace maličkých. Hezký večer :heart:
http://www.mklife.cz/2016/11/den-7-co-kdyz-zaho...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
18. lis 2016
Dětem tu je inspirace fura, ale kdo by rad hezky a smysluplnny darek dospelemu, tak par tipů :slight_smile:. O tom jak jsme třeba adoptovali drobka ze ZOO a nebo o projektu Luftování. Hezký den
http://www.mklife.cz/2016/11/kdyz-je-darek-dark...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
25. říj 2016
Nováček do knihovny :heart: Povedený pracovní sešit - hned jsme zkusily :slight_smile: Více fotek z knihy na blogu. Krásný večer
Zobraz celou zprávu
mihsulka
18. říj 2016
Milé maminky, zkusíme dnes obohatit i sebe a chviličku dát děti stranou? :slight_smile: Půjde do téhle akce někdo další? Sdílejte, šiřte, pojďte ukázat dětem, že nečtou víc než my :heart:
http://www.mklife.cz/2016/10/knihotoc-otoc-knih...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
17. říj 2016
Maminky se často ptají na bezkontaktní teploměry, aby mohly měřit i v noci a nemusely děti budit. Tenhle teploměr je bez buzení a ještě máte teplotu po celou noc přenášenou do vašeho mobilu. Milujem ho. Krásný den
http://www.mklife.cz/2016/10/teplota-deti-jak-j...
Zobraz celou zprávu
mihsulka
14. říj 2016
Kdyby chtěl někdo vyhrát poukaz na barefoot botky, tak tady ty naše s recenzí a na závěr soutěž o libovolný pár :heart:
http://www.mklife.cz/2016/10/soutez-juli-ma-sve...
Zobraz celou zprávu
Strana
z 3
Předchozí Strana
z 3
Další