Mám nárok na dovolenou po třetí PPM?

angelyn
5. pro 2022

Ahoj.
Potřebovala bych poradit, zda mám nějaký nárok na čerpání dovolené z prac.poměru.
Jsem s třetím dítkem doma. Na toto PPM jsem plynule přešla z rodičovské dovolené s prostředním synem. Nástup na MD byl 27. 4. 2022. Teď mi mateřská skončila 8.11.
Dneska jsem byla na pracáku a požádala jsem o čerpání RP od 1.11., překvapilo mě, že to jde takto zpětně, i když vyplatí jen rozdíl. Ale zajímá mě, zda mi v práci vznikl za dobu mateřské nějaký nárok na dovolenou. Mám HPP na dobu neurčitou...
Děkuju moc za radu, v práci typický mužský kolektiv a účetní není moc sběhlá :/

jjasmina
6. pro 2022

@angelyn a proč ste si nepozadala u zamestnavatele, dovolená se přece čerpá před nástupem na rodičák

j.a.n.i
6. pro 2022

@jjasmina Nikoliv na rodicak, ale pred nástupem na rodicovskou dovolenou.

j.a.n.i
6. pro 2022

@angelyn No, narok ti vznikl, ale jelikož sis neporazala o čerpání, tak mas ted smulu a budes si ji moct vycerpat az se vratis do práce.

angelyn
autor
6. pro 2022

@j.a.n.i to je v pohodě, vím že to musím nahlásit před nástupem. Jsem s ředitelem domluvená, že to ještě vypocitám, kolik dní to je. To bys mi prosím neporadila?

angelyn
autor
6. pro 2022

@jjasmina požádám si, o tom žádná, ale jestli jste to četla, tak u nás ve firmě si to musím hlídat sama. Zajímá mě počet dní, neumím to vypočítat.

angelyn
autor
6. pro 2022

@angelyn s dovolením tě označím @betelgeuzz už jsi mi jednou pomáhala s výpočtem, neměla bys chvilku na to podívat se?😇🙏 Děkuju moc

j.a.n.i
6. pro 2022

@angelyn 48/52 rocniho nároku

angelyn
autor
6. pro 2022

@j.a.n.i takže, když máme 20 dní ročně, vyjde mi to na celých 20? Chápu to správně?

j.a.n.i
6. pro 2022

@angelyn Ne, dovolená se určuje v hodinách, takže pokud máte 8 hodinovou pracovní dobu, tak to bude nějakých 148 hodin, tedy cca 18,5 dne.

shirilka
7. pro 2022

@angelyn Já si teda zažádala o proplacení té dovolené co vznikla za dobu mateřské.

j.a.n.i
7. pro 2022

@shirilka Nikoliv o proplacení, ale o cerpani, proplatit jde pouze pri konci pracovniho pomeru a tam se o to zas nemusi žádat.

shirilka
7. pro 2022

@j.a.n.i Tak to jsem z toho jelen, smlouvu mám na dobu neurčitou a až mi skončí RD normálně se vracím...

j.a.n.i
7. pro 2022

@shirilka No, prostě si ji vyčerpala, byla si doma, nechodila si do práce a běžet ti plat, stejně jako když jedeš jindy na dovolenou, co je na tom divného.

shirilka
7. pro 2022

@j.a.n.i Porad nechápu 😀 z MD jsem ze dne na den přešla na RD, tak nechápu kdy jsem ji jakože měla čerpat

j.a.n.i
7. pro 2022

@shirilka No, právě že jsi z MD na RD nepřešla, po ukončení MD si čerpala dovolenou a teprve po jejím konci jsi přešla na RD.