Mám nárok na porodné? Nejsme manželé

ewusssa
24. čer 2017

Ahoj kocky, prosim chtela bych vedet zda mam narok na porodne. S pritelem nejsme svoji, trvale bydliste ma jinde, v rodnem listu mimiska je napsany jako otec. Bere se v potaz tedy jen muj prijem jako prijem rodiny? Protoze v podstate jsem svobodna matka....

biedronka10
27. čer 2017

@blahova_andrea super, diky za info, ja jen ze se ptaji vsichni jeste pred porodem tak me to zmatlo

biedronka10
27. čer 2017

@ploutvicka59 tam kde je to vyhazovani penez ( a muzeme si pod tim predstavit spousty veci) tam se miliony rozfofruji jen to sikne, nemluve o tunelarich, ale tam kde je to potreba, tam nedaji ani korunu. A pak jeste nejaky kdejaky prihlouply strejda ve vlade a senatu, a ze jich tam sedi hodne, vymysli napad, ze je potreba zvysit odvody. Toto vypusti z huby a pak si jde snist k obedu tu nadivanou koroptvicku. Ale dost o politice, to bych se musela zase nastvat a ja uz ted potrebuji spis porodit.

blahova_andrea
27. čer 2017

@ploutvicka59 co dvě...to má kde kdo...ale občas tu zahlídnu i také, co jich mají šest či sedm. to je teprve něco!

blahova_andrea
27. čer 2017

@biedronka10 jako známí se tě ptají jestli budete žádat, mít nárok nebo jak to myslíš?

biedronka10
27. čer 2017

@blahova_andrea Jj, bombardace dotazy od znamych, tak jsem zacala premyslet, jestli se nemusi hlasit jeste pred porodem.

blahova_andrea
27. čer 2017

@biedronka10 už z logiky věci, fakt ne. navíc pokud přátelé vědí, že se máte dobře, že jste oba pracující lidé, tak jim musí být jasné, že budete mít zřejmě smůlu :-/

biedronka10
27. čer 2017

@blahova_andrea no "dobre" je zrovna silne slovo, paradoxne je to u nas trochu jinak, ale to je jedno. Ale principielne bohuzel...nastavena hranice prijmu pro ziskani porodneho je prilis nizka, malokdo na neho dosahne

blahova_andrea
27. čer 2017

@biedronka10 no asi tak. to dobře není často opravdické dobře, co bychom si představovali, jen nejsme "dost chudí" na to, abychom to porodné dostali 😅 podle mě by tu hranici mohli posunout, protože taková injekce by potěšila i tu chudší střední třídu, ne jen ty úplně bez příjmů

biedronka10
27. čer 2017

@blahova_andrea tak tak presne 😕

eliza1
27. čer 2017

Holky dotaz, když jsem tedy uplně sama a od začátku těhu jsem doma a nemocenskou mám necelých 11tisíc tak se to počítá v čistém za poslední rok? Takže bych na porodné dosáhnout měla? díky

blahova_andrea
27. čer 2017

@eliza1 počítá se příjem za poslední čtvrtletí před narozením dítěte 😉

eliza1
27. čer 2017

@blahova_andrea já právě nevěděla jestli za 3 nebo 12 měsíců a zda v čistém nebo hrubém 🙂 děkuji 🙂

ploutvicka59
27. čer 2017

@biedronka10 treba to tim vztekem ted pujde a o to rychleji☺😉

ploutvicka59
27. čer 2017

Proste a jednoduše...Pro dobrotu na zebrotu...Ono to prece jen je 13.000,- a za to je slušnější kočárek nebo halda jinych věcí..cepicek,rukavicek,fusaku,ponozek,bodycek...kor kdyz rodime vetsina na zimu😂No co,holt si musime umet poradit...A rikat si,ze v pristim životě si nenecham napsat vsechno na pásku a kdyz uz chodit do prace,tak jen na par tydnu a sup na pracak..🙏👏😂 Vsechno zmakneme😇

blahova_andrea
27. čer 2017

@ploutvicka59 no mě tedy práce, která je na ruku a ne na papíře nijak výhodná nepřijde. sice přijdu o porodné, ale zase mám šanci dostat hypotéku a díky té své snaze žít teda nějak jinak důstojně a to je mi přednější než jednorázová dávka 😉

ploutvicka59
27. čer 2017

@blahova_andrea jak vidis,všechno ma svoje pro a proti...

blahova_andrea
27. čer 2017

@ploutvicka59 to ano

anneett
30. čer 2017

Řešila to moje sestra před rokem, byla s příjmem na hranici a málem ji porodné zamítli, ale domluvila se ze zaměstnavatelem na radu své spolužačky, která dělá na úřadě. Takže záleží na příjmu, jestli je vyšší, tak nárok potom bohužel nemáš. Na úřadě ji navíc řekly, že ČSSD se Sobotkou chystají ztížení dostupnosti porodného, už takhle z toho mají maminy stresy a ještě to chtějí socani zhoršit, ale o tom nemají na úřadě mluvit. Naštěstí se jede podle původních pravidel a do voleb to už snad nezmění, to by naštvaly tisíce lidí a mladých rodin.

xpila
30. čer 2017

@anneett Socani to rozhodně zhoršovat nebudou, když jejich cílem je pravý opak 😀

anneett
30. čer 2017

@xpila Jedna věc jsou předvolební sliby na plakátech ČSSD a druhá věc je pak skutečnost. Je to podobně jako s církevními restitucemi, také socani slibovali a skutek utek.

xpila
30. čer 2017

@anneett Tady ale nejde o žádný předvolební sliby, to je prostě jejich zaměření, takže nepůjdou proti tomu.

heduskak
8. říj 2017

Prosim o radu. Az budeme zadat o porodne budeme davat potvrzeni o ctvrtletnim prijmu manzela. A ma otazka zni musim i ja neco dokladat? Byla jsem na rodicaku a ted 6tydnu ma materske. A z ossz mi pan rekl ze materska se k porodnymu nedava. Je to tak?

daniellem
9. říj 2017

peněžitá pomoc v mateřství se do porodného započítává. Musíš mít taky vypsaný čtvrtletní příjem a tam si zatrhneš, že jsi pobírala nemocenské dávky z OSSZ.