Mám nárok na PPM? Počítá se PN do odpracovaných dní?

lucka152
4. lis 2016

Zdravím, prosím vás chtěla bych vás poprosit o radu mám nárok na mateřskou? Od 16.11.2015 jsem zaměstnaná a pracovní poměr stále trvá. V květnu sem kvůli rizikovému těhotenství odešla na nemocenskou tudíž mám odpracováno 7 měsíců pak nemocenskou 5 měsíců. Počítá se nemocenská do těch dní co potřebuji? Mám z toho hlavu jak pátrací balón

helca242
4. lis 2016

Me bylo receno ze ano. Nicmene si pockam se zvedavostina komentare.
Jsem na tom dost podobne.

nutricnihodnota
4. lis 2016

Ano, počítá. Mateřskou dostaneš. Už bys na ní mohla být teď, jestli jsi opravdu 35tt.

lucka152
autor
4. lis 2016

@helca242 to by bylo super vůbec se v tom nevyznam

lucka152
autor
4. lis 2016

@nutricnihodnota děkuji moc

marketaryzi
4. lis 2016

Můžu se jen zeptat, kdo vám řekl, že nárok nemáte? Nechápu, proč někteří lidi těhotné takto stresují ☹(( Lékař vám měl 6 týdnů před TP ukončit nemocenskou a vydat potvrzenou žádost o mateřskou.... Myslím, že nejste jeho první pacientka s nemocenskou v těhotenství.

helca242
4. lis 2016

@lucka152 ja take ne a jsem z toho jelen.
Ale informovala jsem se.
Pracovala jsem u zamestnance kde jsem se pomalu chodila bat do prace jaky to byl stres...za 5 mesicu jediny den volna ( v dubnu vyla svatba) a kvuli nemu tadna svatebni cesta jen jeden den volna s trhl mi 2000... tak jsem sla marodit a zjistila ze cekame miminko. Tudis na tyzikove pac bych o to mimi stresem mohla prijit kvuli nemu. Nicmene mam smlouvu na dobu neurcitou a vse jsem si na zacatku dupla mit priznane. Odpracovano mam pouze 5 mesicu

helca242
4. lis 2016

@marketaryzi nestresuj se mela jen spatne info 🙂

marketaryzi
4. lis 2016

@helca242 no právě, už přišla o peníze za minimálně 1 týden mateřské...

helca242
4. lis 2016

Ano me bylo recno jit 8 tydnu pred porodem. Tak na nic necekejte a jdetr si to vyridit. I kdyz dnes patek a urady do 12..... takze v pondeli na nic necekjte a bezte 🙂

lucka152
autor
4. lis 2016

@helca242 hned v pondělí si tam skocim ještě jednou moc děkuji

helca242
4. lis 2016

Neni vubec zac. Od rohoto jsou prece forka na modrem konicku 🙂

hop_ita
4. lis 2016

A nemusí mít odpracováno 270dní? 5měsíců je cca 150dní..

helca242
4. lis 2016

Ja slysela ze se do toho pocita i nemocenska...

hop_ita
4. lis 2016

@helca242 Aha, tak to pak jo 🙂 ale do průměrného příjmu se nemocenská nepočítá..

nutricnihodnota
4. lis 2016

@hop_ita Ale ona je stále zaměstnaná. Ta nemocenská se do toho počítá taky.

nutricnihodnota
4. lis 2016

@hop_ita Ne, mateřská se počítá z toho samého, z čeho se vypočítává nemocenská.

helca242
4. lis 2016

Takze kdyz jsem po dobu 5 mesicu brala plat 20 000 kc cisteho a pote otehotnela a sla.marodit je mi schopen nekdo vypocitat kolik dostanu materskou?

terry1512
4. lis 2016

Holky je potřeba být zaměstnaná 270 dní PŘED nástupem na MD.

nutricnihodnota
4. lis 2016

@helca242 Vyšlo mi nějakých 15 700,-

astyna
4. lis 2016

@xpila ? započítává se do mateřského příspěvku i nemocenská?

hop_ita
4. lis 2016

@helca242 ppm se počítá z hrubé mzdy, na netu je spousta kalkulaček

helca242
4. lis 2016

Ok mockrat dekuji.
Nevedela jsem z ceho to pocitat kdyz vlastne od zacatku tehu jsem marod. Dekuji moc

helca242
4. lis 2016

@nutricnihodnota mockrat dekuji.
Nevedela jsem z ceho to pocitat kdyz vlastne od zacatku tehu jsem marod. Dekuji moc

maminkafe
5. lis 2016

Snad nebude vadit,když přidám svůj dotaz,nárok na MD mám,ale nevím si rady z nemocenskou a nedaří se mi založit novou diskuzi.Děkuji

Dobrý den,mohl by mi někdo objasnit nemocenskou a jak to je?Po dnešní kontrole na ní v pondělí nastupuji,na nemocenské jsem byla naposled před 11lety u prvního syna,u druhého jsem byla doma ,nevznikal nárok a momentálně absolutně netuším co a jak.V pondělí odevzdávám lístek zaměstnavateli..stále to je,že první 3dny nic,pak nějaké dny zaměstnavatel a zbytek OSSZ?A jak je to s vycházkama,dostanu je hned,jde žádat o celodenní?Popřípadě víkend mimo domov u rodiny.TP mám 23.2.tak se chci zeptat taky kdy a jak ukončit nemocenskou nahlásit nástup na mateřskou?Moc děkuji

hop_ita
5. lis 2016

@maminkafe 1) ano - první tři dny nic, pak zaměstnavatel (dohromady dva týdny), potom ossz
2) vycházky záleží na lékaři, pokud ti je nenabídne sám, řekni si, neomzené ale moc nedávají ☹
3) mateřskou ti zase vypíše dr

maminkafe
5. lis 2016

Děkuji,me právě šéf tvrdil,ze zaměstnavatel s nemocenskou nemá nic společného už co se penez týče.Ty vycházky se hned zeptam dr.v pondělí,mam ještě 2deti a neumím si představit jak si těch 6hod rozdělit abych stíhala školku,skolu,krouzky,zapasy
K ruce nikoho nemám tak o to to bude složitější

hop_ita
5. lis 2016

@maminkafe nene první tři dny nic, ale pak tě platí 🙂 akorát jen za všední dny, víkendy zaměstnavatel neproplácí. Po 14dnech přecházíš na ossz a ti proplácí už i víkendy. Ty vycházky jsou naprd no :( jo a ta změna pobytu na víkend třeba prej jde, ale nevím sama jsem to nikdy nepotřebovala, ale prý to normálně jde.

terry1512
5. lis 2016

@maminkafe neomezené vycházky už nikdo nenapíše. Jsou pouze pro onkologické pacienty. Jinak prostě 6 hodin a šmitec. Změna adresy na víkend není problém,stačí to nahlásit doktorovi.

maminkafe
5. lis 2016

Tak děkuji za odpovědi 🙂

maminkafe
5. lis 2016

@maminkafe
A ještě mě napadlo,teď v listopadu jsem udělala 4dny normalne to mi vyplatí k těm dalším 14ti dnům ktere mi má zaplatit/proplatit?