Manžel na mateřské. Jaký to má výhody, nevýhody?

wrtulka
26. kvě 2008

Ahojky mám dotaz, máte to někdo doma zařízené obráceně že manžel šel na mateřskou?
Neříkám hned třeba po roce nebo tak?
Jaký to má výhody, nevýhody? Budu ráda za jakýkoliv názory a zkušensoti..
W.

wrtulka
autor
26. kvě 2008

Teda holky to tady fakt není jedinej člověk kterej by s tím měl zkušnost?
My o tom doma uvažujeme.. že by mě manža po roce vystřídal.. mám práci v oboru kterej by mi utekl a u něj to tak není a navíc bereme stejný peníze já většinou i větší tak proč do toho nejít že..

kacka.va
26. kvě 2008

mám kamarádku a tam byl otec na rodičovské

jaduska
26. kvě 2008

Osobnú skúsenosť s tým nemám, ale aj u nás sme zvažovali takú možnosť, nakoniec manžel zmenil zamestnanie, takže som na materskej ostala ja. Ale manžel má kamarátov, ktorí boli na materskej. Podľa mňa je to fajn, nech si občas nejaký muž vyskúš aj takúto dovolenku 😉

wrtulka
autor
26. kvě 2008

Holky mě zajímá jeslti to má nějaký negativa pro to ženu?
já se bojím že budu jen poloviční máma když budu s dítětem doma jen chvíli a pak ne..sice je fakt že děcek se zblbne ale je to přece to nejdůležitější poslání člověka vychovat novou generaci a vychovat ji dobře..

kacka.va
26. kvě 2008

já myslím, že jde většinou o finanční stránku věci. často zůstavájí doma chlapi, kteří mají menší příjem než ženská

makak21
26. kvě 2008

U nás taky kamarádi to mají tak, že ona je v práci a on je na mateřské. Jenže jí vyšli v práci vstříc, takže ona je v práci jen do 11hod a zbytek dne pracuje z domova 🙂

makak21
26. kvě 2008

Pro ženu jsou negativa jen v tom, že musí odstříkávat, pokud teda trvá na kojení...a to, že nejsi s mimčem ☹ Ale jde o zvyk a jak píše Kačka, tak jde hlavně o peníze

wrtulka
autor
26. kvě 2008

no já mám představu že nejdřív po 1/2 roce spíš asi až po roce a to už se kojí míň.. jako že ráno a večer a mezi se to dá nahradit..
mě by asi taky v práci vyšli vstříc..
a ty peníze jsou peníze no to je jasný..
my to s manželem máme te´d nastejno.. ale přecházím do jiné práce budu mít víc peněz..ale už když to máme na stejno je jedno kdo zůstane doma..

wrtulka
autor
26. kvě 2008

taky mě zajímá jak to chlapi dokážou zvládat?

eldzina
26. kvě 2008

chlapi to zvladnu, neboj, len ten "poriadok" ked sa vratis domov 😀 ale nie, je to fajn, ked je aj chlap doma, t.j. viac s detmi. jednak viac oceni zenu a nebude hovorit, ze ved ty aj tak nic cely den nerobis a na druhej strane je to vyhodne aj pre deti. ockovia sa vedia inak hrat, iny styl hier, mozno viac dovolia, co by sme my z opatrnosti nedovolili, ale nemyslim tym, ze vedomky dovolia detom nieco nebezpecne, to nie. 🤐
No zasa z pohladu zeny, to na co si niekedy mala cely den budes mat tak par hodin, t.j.
1. navarene musi byt a nikoho nezaujima, ci to varis v noci alebo kedy.
2. prides domov, musis sa venovat detom a vynahradit im cas bez teba.
3. je dobre venovat sa aj manzelovi 😉 😀 😉
4. upratat a pripravit byt na dalsi den hier 😎
medzitym stihnut nakupit a prist domov v racionalny cas, aby deti neboli uz velmi ospale a aby si mamku uzili.

To sa tyka takych mensich deti, 1-2 r. Je urcite dobre ist do prace, si aj ty trosku oddychnes, no musis zvazit svoj pracovny cas, aby si domov nechodila prilis neskoro a aby si si este nenosila pracu domov, potom je na vsetko noc fakt kratka 😖

a najma sa treba pripravit na plac deti, ked odchadzate a na lucenie a na vycitky, ci ozaj robime dobre. Nie kazda praca sa da sklbit s takto malymi detmi, ked sa im chcete venovat.

jaduska
26. kvě 2008

ja poznám veľa žien, ktoré išli do práce hneď po skončení materskej, čiže od cca pol ročného bábätka a detičky museli dať opatrovateľke. Ty to máš lepšie v tom, že s nimi bude manžel, takže ich nebude vychovávať cudzí človek.

wrtulka
autor
26. kvě 2008

eldzina díky za vyčerpávající odpově´d..
ale otázka zní nezvládne chlap doma nakoupit neříkám možná i uvařit s dítětem ? ženská to zvládne..
jinak já se bojím že budu nedokonalá máma.. že s nimi dost nebudu
ale říká se že nejde o délku ale intenzitu s jakou se jim věnuješ.. tak snad..

kacka.va
27. kvě 2008

eldzina: ono záleží, jakého chlapa máš doma. Ten můj i uklízí i umí vařit, takže některé body z tvého výčtu by u nás neplatily.

slavik
27. kvě 2008

ja mám 3 kolegyne, ktoré po pol roku išli do práce a manželia ostali na materskej. 🙂

eldzina
27. kvě 2008

Jasne, ze to zavisi od chlapa a jeho postoja, poznam par chlapov, kt. maju deti, ale doma by neostali ani za nic, resp., aj ked z prace pridu skor ako deti spia, radsej im kupia hracku, akoby sa s nimi pohrali... 😔

ukana
27. kvě 2008

wrtulka, ja si myslim, ze nejde o dlzku pobytu s dietatom, urcite bude citit, ze si jeho mama a ze ho milujes. To len ty si to mozno nevies predstavit, chce to zvyk, pre teba aj pre dieta 🙂

Kamoska sla po roku do prace, lebo muz bol nezamestany, ale musela vsetko doma nachystat, navarit, a ked poobede prisla z prace, nastupila doma druha smena: upratat, navarit, dieta...Jej muz to pochopil nejak nespravne a v nicim jej nevychadzal v ustrety, aj sa zacal casom citit menejcenne, ze je doma a zena zaraba peniaze. Chce to hlavne toleratneho partnera, ktory je trochu nadvecou 😉

sisstin
27. kvě 2008

wrtulka: záleží, jakýho máš chlapa 😉 jestli je schopen se postarat o dítě..ale i uvařit, poklidit,atd.(MP by byl a kdyby nás neživil, tak by doma asi i byl..jeho by to bavilo 😉 a nebo jestli se ten chlap stará "jenom" o dítě..ale o domácnost už ne..takže když baba přijde z práce..tak ještě musí makat doma..tak v tomhle případě v tom moc výhod nevidim 😅

pomidorka
27. kvě 2008

Všem manželům na mateřské a všem ženám, které je podporují, dávám svůj hlas 🙂

wrtulka
autor
28. kvě 2008

hm tak my uvidíme, můj chlap bez problémů uvaří, vypere, nakoupí.. jak to bude když by u toho měl hlídat dítě nevím ale asi by se snažilo to samé jen nevím jeslti by všechno zvládnul nicméně pořád bysme na všechno byli dva..

johanda
28. kvě 2008

můj chlap teda na mateřské není a já v podstatě taky ne. Pokud je doma on, musím holt trochu skousnout, že dělá některé věci jinak, ale zásadně to po něm nepředělávám. Jednak nejsem pro dvousměnný provoz, druhák by to na chlapa působilo demotivačně. Oficiáálně by na mateřskou teda nešel, ale neoficiálně to praktikuje 😉

bubba
28. kvě 2008

ten moj by si vyslovene zelal keby mohol byt na materskej 😀 ale kedze zaraba asi 3x tolko co ja tak tazko hochu 😀 😀

mirica
29. kvě 2008

ahojte - tak u nás bude na materskej tiež priateľ - teda mesiac budeme spolu , a potom je to už na ňom. ja s tým problém nemám ,, podľa mňa má byť doma s deťmi rodič - ale ktorý , to už je jedno - u nás je priateľ ten trpezlivejší a kľudnejší - ja som zas taký ten chlapčenský typ....ale aj tak som zvedavá , ako to zvládne - my budeme mať totiž dvojčiatka.....ale zatiaľ mu ide domácnosť dobre, varí , perie , upratuje , žehlí.....
ale dohodli sme sa , že keď prídem z roboty - tak sú detičky moje 😀
aj priateľ sa zatiaľ na to , že bude doma s našimi chlapcami teší.........

xena22
29. kvě 2008

Moj svagor bol na materskej,nie cely cas,len odvtedy co sa sestra musela vratit do prace,aby nestratila fleka.Zvladal to v pohode,dokonca aj uvaril a upratal.Psychicky to nebolo bohvieco,ale nefrflal,len obcas hodil poznamku 😉 Potom sa zamestnal na nocne a s pomocou rodiny sa prestriedali pri malej,ked mala cez dva roky,sla do skolky,nie je to dlhe obdobie,da sa to preklenut,ked dvaja chcu...

Moj nazor je,ze ked je chlap ztotozneny s myslienkou,ze bude doma,tak je to ok.Napr.moj muz by bol idealny chlap na materskej,ale bohuzial,moj prijem bol znacne mensi,tak nebolo o com diskutovat.A dietatu je to podla mna jedno,ci mama,alebo otec,ved nebudes robit 24hodin denne...

wrtulka
autor
29. kvě 2008

mirica u nás je taky manža ten trvpělivější a tak..
a není ti to líto že první slovo dítěte třeba nebude máma ale táta?
já mám pořád hrůzu z toho abych nebyla špatná matka když to takhle uděláme.
ale zase ne druhou stranu spokojenej rodič dobrej rodič že jo.. a já budu spokojená když budu mít dítě a budu ho milovat..bude zdravý.. ale taky když nebudu zavřená doma celý dny a občas uvidím nějakýho člověka kterej na mě nebude šišlat 😀 neuteče mi práce..
a naopak u manžela.. tomu práce neuteče pracuje ve stavařině kde ten pokrok nejde tak rychle jako i IT, kde pracuju já..
taky jak už jsem psala je trpělivější a sám chce na mateřskou jít..
peníze nejsou u nás rozhodující..máme oba stejné platy.. poslední dobou spíš já vedu.
hmm holky asi nad tím začínám přemýšlet stále víc a víc.. že bych do toho i šla..

mirica
29. kvě 2008

wrtulka- ja som veľmi pragmatická osoba , poznám dobre svoju povahu , viem teda aj čestne priznať , že žiť so mnou je dosť ťažké a vzžaduje veľkú trpezlivosť a toleranciu z jeho strany , okrem iného videla som aj ako sa venuje dcérkam zo svojho prvého manželstva (vie sa s nimi učiť a vysvetlovať im látku aj 4 hodiny)
-takže podľa mňa by som nebola dobrá mama , ak by som trvala na tom , že budem na materskej ja .
Viem že sa to mnohým nebude pozdávať , ale ja chcem pre svoje deti len to najlepšie - no a z nás dvoch je to priateľ ....aj keď ma to bolí , a prvé slová a kroky bude vidieť a počuť môj priateľ- budem sa s tým musieť zmieriť .......no a moje deti budú kľudnejšie a spokojnejšie , bez stresov a budú saa tešiť , kedy príde mama z práce 😀 ......miesto toho aby referovali priateľovi, že na nich mama zase kričala 😒

len na vysvetlenie , lebo mám z prvého manželstva 15-r syna - tam som bola na materskej ja , a bolo to v poriadku - lebo Maťko bol našťastie extrémne dobré dieťa - už po týždni . čo sme prišli z pôrodnice spal od 18,00- 6,00 bez prebalovania a kŕmenia , bol pokojný a kľudnučký , plakal strašne málo , dokonca aj zuby ke´d mu išli tak úplne bez všetkých tých mrzutostí , no a keď išiel do školy - tak sa od prvej triedy učil, písal si úlohy a pripravoval sa do školy sám . Vždy mal samé 1 , nefláka sa a športuje ....... 😀 - ale som realista - nemôžem dúfať , že budem mať všetky deti také , no nie? ☹

pavuska
30. kvě 2008

wrtulka, s manželem také uvažuje o tom, že pokud by jsme měli druhé dítě, taky by on zůstal doma. Teď byl chvíli nezaměstnaný a byl doma a nebyl vůbec problém, že se staral o kluka. Dělám v práci, kde je několik případů, kdy manžel je na mateřské.
Já jsem byla doma s klukem 3,5 roků, tak jsem si mateřskou užila. Manžel už nastoupil do práce, ale můj příjem je větší a hlavně mám zaměstnání o které by bylo velmi škoda přijít.
Problém my máme hlavně s rodiči, kteří by asi tuto variatu moc nechápali a hlavně tchýně by asi měla snahu pečovat nejen o manžela, ale i o miminko a moji domacnost (bydlíme v jednom městě).
Teď to necháváme na přirodě, jestli vůbec bude potřeba řešit tuto situaci. 😀

wrtulka
autor
30. kvě 2008

pavuska no vidíš to s tchýní mě nenapadlo..
to si musím ještě nechat projít hlavou protože ona nebydlí daleko v jiné vesnici ale je to 10 minut cesty..
nicméně ona je taková že by se do nás snad moc nepletla pokud bysme sami nechtěli.. ale kdo ví třeba by měla pocit že musí nebo tak..
ale je pravda že rodiče celkově tohle nejsou schopni schroustat..
můj otec je takový že mi třeba řekl že nemůžu počítat s tím že manžel bude doma vykonávat běžně domácí práce..protože to prý chlapy prostě netankuje a není v tomhle na ně spoleh.. ale takhle mi to podal otec.
zrovna ten den jsem přišla domů a přistihla svého chlapa jak mi ručne pere prádlo..
tak si říkám že to je názor starý generace..
myslím že naše děti už tenhle starý vzorec mít vžitý nebudu..

pavuska
3. čer 2008

Pere prádlo a ručně ????????????? Tak to je snad jediná věc do které se můj manžel moc nahrne. Ale pro změnu zase si zašívá ponožky.
Já i manžel máme rodiče už troško starší (65-70), tak pro ně pokud by manžel zůstal doma to by byl asi velký šok.

seki
3. čer 2008

ahojte u nas je to realitou uz 2 den a zatial v pohode 😉 2-3 meiace budem robit na polovicny uvazok aby sme si vsetci zvykli ja mm aj maly. tatino je taky kludas deti aj netere ho zeru. a maly takisto. ja som trada ze uz vypadnem medzi ludi na maleho sa potom tesim. jedine sa treba zmierit s tym ze doma nebude vzdy upratane a tak ale s tym viem prezit 😀

wrtulka
autor
3. čer 2008

pavuska no vážně ručně byly to kousky který by se pračkou zničily víš a já to měla v pořadí no 😉
jéé seki tak pak podávej info jak se to bude vyvíjet 😵 jsem zvědavá...
já vím že je to taky hodně o tom jaký ti lidé jsou a každej jsme jinej..
já jsem plná energie a jsem ráda s lidma.. povídám si a tak..
manža je spíš introvert, klidnej pohodovej..
bohužel zatím děti nemáme..
ale holky jak to tu čtu asi se to dá..
¨prostě asi jsem sama staromódní když mi v hlavě bliká kontrolka že budu špatná máma..
ono je to i o rodičích..
třeba moje mamka vždycky kroutí hlavou když jí vyprávím co můj chlap uvařil..
a když se mu něco nepovede (nebo mě) tak za to můžu já za obojí .. 😒
takže je to hodně o rodičích a o výchově a tak..