Mateřská a rodičák v r. 2014, jak to bude s vyplácením?

sestrickajanulka
27. lis 2013

Prosím pěkně, nevíte někdo jak to bude s vyplácením peněžité pomoci v mateřství a rodičovského příspěvku v roce 2014? Mám odpracováno 3 a půl roku v kuse, takže na MD bych měla mít nárok. Ale jak dlouho trvá MD? Potom musím někde požádat o rodičovský příspěvek? Musím si zvolit hned na jak dlouho nebo se to dá průběžně měnit? Jaké jsou cca částky? Jde to pouze na 2, 3 nebo 4 roky nebo např. i na 2,5 roku? Na začátku se pobírá vyšší částka a pak se to snižuje nebo je částka po celou dobu rodičovské stejná? Už jsem z toho talián, naa netu nacházím jenom staré paragrafy, tak vůbec netuším, jak to teď vlastně je. Díky moc.

katka_mel
30. kvě 2014

@mariii @j.a.n.i @blahova_andrea Holky díky, to jsem ráda, že to tak jde. Nebyla jsem si totiž vůbec jistá, jestli to můžu udělat takhle a spadl mi kámen ze srdce. Moc dík.

janinkahrdl
8. čer 2014

Ahoj Holky prosím vás potřebuju poradit jsme zoufalá. ☹ v Lednu jsem přišla o miminko pomalu ve 4 měsíci psichyka byla totálně na nic . V kevětnu jsme konečně dostala práci jako uklízečka v kuchyně takže jsme přišla uplně na jiné myšlenky duben lítání po učadech odhlážení všude . Ted pracuju měsíc a pul a nedostala jsme menzes zpoždíno nikdy nemám asi jak jsme přestala na vše myslet jsem otěhotněla nevím jak to semnou bude mužete mi poradit?, To mě vyhodí z práce hned brát RD a nebo matečskou nebudu?? Nebo mám být v práci ticho a neříkat to ? Mám zkušební dobu 3 měsíce a pak smlouvu na rok po roce znova smlouvu prodlouží vubec nevím co mám dělat chtěla jsme počkat aspon pul roku a pak. Mužou vyhodit z Práce těhotnou?? Prosím o radu jesli někdo o tom něco víte. Děkuju

lucijag
2. črc 2014

babuky prosim vas manzel pracuje v cr takze poberame odtial aj matersku a chcem sa spytat ci by ste mi vedeli poradit ohladom predlzenej platenej rodicovskej dovolenky koli zdravotemu stavu dietata ake kriteria musi splnat aby sme mali narok

sim22
18. črc 2014

Měla bych jednu otázečku,jestli tady náhodou není někdo kdo tomu rozumí.Počítá se doba na nemocenské,když mám smlouvu na neurčito,do těch 270 dní co je třeba na mateřskou?Jinak mám odpracováno půl roku předtím jsem byla na rodičáku.Díky.

blahova_andrea
18. črc 2014

@janinkahrdl ve zkušební době bych mlčela pokud to výkonu tvé práce nevadí. po zkušební době už tě nevyhodí, prostě ti časem vyprší smlouva. budeš pracovat dokud to půjde, buď až do mateřské nebo půjdeš na neschopenku a poté na mateřskou.