Mateřská dovolená, odevzdání papíru pozdě

alaalice
29. říj 2016

Dobrý večer, mám dotaz. Ve čtvrtek jsem si vyzvedla papír o mateřské na gynekologii (nástup na md tentýž den), ale naše účetní i ředitel měli dovolenou (prázdniny), v pátek svátek, takže papír odevzdám až v pondělí, což vlastně budu už 5 dní na md. Doufám, že to nebude mít vliv na peníze, dostanu je včas? Díky za odpovědi

terry1512
29. říj 2016

To záleží kdy je zaměstnavatel pošle s dalšími údaji na socialku. Ta má na vyřízení dalších 30 dní. Takže počítej že první peníze ti přijdou tak v prosinci.

zaji
29. říj 2016

Na nárok na PPM to mít vliv nebude vůbec žádný, je konec měsíce, takže stejně by ti ty papíry dřív nevyplnila. Doktor postupoval správně, před pár lety dávali žádost o PPM klidně dopředu, ale když došlo k předčasnému porodu, muselo se vše opravovat. Nyní mají pokyny vydávat nejdřív v den nástupu na PPM. Teď záleží jenom na mzdový, jak moc ji bude tlačit čas na přípravu výplat, co upřednostní, protože na odeslání tvé žádosti má 30 dní.

zaji
29. říj 2016

Nehledě na to, že pokud jsi nastupovala na PPM 27.10. tak ti přijde skoro celá výplata za říjen a jedná se vlastně jenom o 5 kalendářních dnů PPM, to bude pár peněz, takže by se to snad dalo zvládnout, kdyby přišli až později.

j.a.n.i
30. říj 2016

@zaji Ucetni na to nema 30 dni, ta to ma poslat bez odkladu, 30 dni na to ma OSSZ.

j.a.n.i
30. říj 2016

@zaji Ale jinaksouhlas, za 5 dni nebude tolik punrz, aby to cloveka polozilo.

alaalice
autor
30. říj 2016

Děkuji za příspěvky, jen jsem měla strach, že už bude pozdě celkově, to je tak, když začnu trochu panikařit z neznáma 😀

amandee
31. říj 2016

Můžete mi prosíím poradit?🙂 mateřskou mi vypíše gynekolog? Nebo si to musím sama nějak oběhat na úřadech?🙂

lenoulinkaa
31. říj 2016

@amandee jestli máš na mysli žádost o peněžitou pomoc v mateřství, co se dává do práce, tak tu dává gynekolog.

amandee
1. lis 2016

@lenoulinkaa děkuji🙂