Mateřská na otce OSVČ? Já musím být přihlášená na ÚP?

eevickaa1
17. dub 2015

Ahoj mám dotaz,chtěli by jsme druhé dítě ale já mam ukončenou smlouvu a jsem na RD takže na druhé nemam nárok na PPM a ani nemůžu si určit délku RP,na přítele prý jde napsat RD ale i mateřská ale jak je to dál?napíšem mateřskou na něj a budu jí pobírat od šestinedělí a co do tý doby?to budu zadarmo doma? a pak když bude přítel jako na mateřské tak já musim být přihášená na pracovním úřadě?nevíte někdo jak to je?děkuji

handangervidda
17. dub 2015

Partner pak každopádně v době pobírání mateřské nebude moct pracovat jako OSVČ, bude moct být jen zaměstnanec. Do tý doby se zaregistruješ na ÚP a budeš vedená jako nezaměstnaná. Jen nevím, jak se to řeší, když tě pošlou na pohovor atd.

eevickaa1
autor
17. dub 2015

aha tak to jsme nevěděli tak to asi nepude,a když by jsi na sebe tedy nechal napsat RP tak to je ode dne porodu 220000,kč na 3 roky třeba.a ještě se zeptám když bych nastoupila do práce abych splnila tu účast na pojištěním to musim odpracovat 270dní?nebo můžu po 3měsících třeba marodit jak to je nevíte?

j.a.n.i
17. dub 2015

@eevickaa1 No, já bych spíše položila jinou, dost zásadní otázku - platí si jako OSVČ nemocenské pojištění?

eevickaa1
autor
18. dub 2015

Ano plati si 150kc mesicne

j.a.n.i
18. dub 2015

@eevickaa1 Tak to bych využila pouze na volbu rodičáku, mateřská vychází lehce nad 4000,- a nemohl by po celou dobu na žl pracovat.

eevickaa1
autor
18. dub 2015

Dekuju moc a rodicovskou by jsme si mohli urcit kdyz by to bylo na pritele?
@j.a.n.i

j.a.n.i
18. dub 2015

@eevickaa1 A v minulém příspěvku píšu co?

eevickaa1
autor
18. dub 2015

Jo mate pravdu dekuji

j.a.n.i
18. dub 2015

@eevickaa1 A jinak tedy nebudeš moct s touhle výší nemocenského vylit nejvyšší, můžeš volit do 7600,- měsíčně.

eevickaa1
autor
19. dub 2015

@j.a.n.i to jsem měla před tim namysli,děkuji to by nám stačilo,a nevíte jak je to s tim když bych nastoupila do práce,musim odpracovat 270dní a nebo se může odpracovat třeba 3m a pak marodit?jako už těhotná?hledáme tu nejlepší variantu děkuji