Mateřská/rodičák - do kdy to musím přehlásit?

katkakotrikova
28. kvě 2019

Ahoj holky,mám dotaz ohledně přestupu z mateřské na rodičák..
Na mateřskou jsem nastoupila 14.12.18
Teď někdy v červnu bych měla jít na pracák ohledně přestupu na rodičák.
Má otázka zní: do kdy to musím jít přehlásit?
A jestli,když bych šla třeba o 14 dní dřív,jestli o kus mateřské přijdu?
Paní mi to na sociálce říkala,ale jsem hlava dětavá.
Moc Vám děkuji

barchen
28. kvě 2019

@katkakotrikova Ty nic nepřehlasuješ. Ty plynule přecházíš z MD na RD, případně mezi tím ještě čerpáš dny dovolené, o které si musíš zažádat zaměstnavatele. Ale ten přechod z MD na RD zařídí zaměstnavatel. Tedy pokud chápu správně a zaměstnavatele si měla/máš a teď pobíráš PPM. Ty si na pracáku-sociálce vyřizuješ pouze RP (rodičovský příspěvek).

katkakotrikova
autor
28. kvě 2019

@barchen tak jsem to asi blbe napsala..Tak myslim ten RP.

katkakotrikova
autor
28. kvě 2019

A jeste ohledne te dovolene,asi nejakou mam.To si musim zazadat kdy?Abych ji docerpala pripadne?

barchen
28. kvě 2019

@katkakotrikova O čerpání dovolené si zažádej co nejdřív, písemně emailem nebo poštou aby ti to navazovalo na konec MD. Ten RP je vhodné začít vyřizovat poslední měsíc MD, takže ve tvém případě začátkem června.

jatva
28. kvě 2019

Zaziadaj o rodicovsku dovolenku u zamestnavatela, v tej istej ziadosti poziadaj o cerpanie riadnej dovolenky (mala by si mat narok na celu za 2019). Zajdi si na pracak, kde ti daju formulare k rp, jeden musis dat potvrdit na cssz, potom s tym zas na urad prace. Kedy treba na urad prace je otazne. Zalezi kolko dostanes ppm za cerven a kolko si nastavis rp. Teoreticky ti moze vyjst rp az od cervence. Vtedy staci ist vybavovat rp az zaciatkom cervence. Mozes sucasne cerpat riadnu dovolenku a poberat rodicak.