Matka samoživitelka po návratu z UK, na co mám nárok?

monika19899
1. bře 2016

ahojte zeny, mam dotaz, pracuji v anglii pod agenturou skoro 5 let, pred nejakou dobou jsem zjistila, ze cekam male, pritele nemam. od te doby procitam fora a googluju, jako nejlepsi variantu pro me bych zvolila navrat domu, (dejme tomu v 7 mes. teh.) tam si sehnat bydleni a zustat tam jako matka samozivitelka, chtela jsem se zeptat, zda nejaka z vas ma podobnou zkusenost,nebo nejakou znamou co by mi pomohla vysvetlit na co mam vsechno narok.. mam hlavne strach abych v cr vysla s penezma, .dekuji vsem za odpoved

barakara
1. bře 2016

@monika19899 a nebylo by lepsi porodit v UK a vratit se az Ti skonci maternity leave? Kdyz se vratis na porod do Cech, tak si budes muset zacit vyrizovat znovu pojisteni/prihlaseni na pojistovne. A ja jsem to napriklad mela celkem napinavy, takze resit to v 7.mesici, by mi prislo zbytecne stresujici. Pak hledat gynekologa, kterej te veme, prihlasit se k porodu atp. V Cechach budes mit narok na tu 4letou variantu tak i tak a asi nejake pridavky.

monika19899
autor
1. bře 2016

ja jsem hlavne chtela do cech jelikoz tam mam rodinu a mela bych nejakou podporu a pomoc, jako matka prvorodicka nemam zadne zkusenosti, nemam tady zazemi a bojim se byt s babom totalne sama

monika19899
autor
1. bře 2016

navic jsem cetla ze se porod a osetreni vsechno , plati z uk pojisteni, jen musis vyplnit formlulare, potom co se babo narodi se vratit do uk a ukoncit tady prac pomer a odhlasit se vlastne ze vseho a nahlasit se v cr

shine2015
1. bře 2016

@monika19899 prisla bych sem drive nez v 7mes a nahlasila se na urad prace a tam ti uz povykladaji co a jak....ani se nedivim ze tam nechces byt na vse sama....pokud bys pobirala nejake finance v uk tak ti je pak odectou z rp tady (z tech 220tis) tusim teda...100% si jista nejsem....ale kdyz zadaji zeny o prispevky rodicaku v uk a ty trvaji kratsi dobu nez tady v cr a pobyt ma zena hlaseny zde tak odecitaji a zbytek ti vyplati kdyz tak tady.....proto si myslim ze to bude podobne...

A nebo si zavolej na zakaznickou linku na urad prace v cr jsou tam velice hodni a vstricni,reknou ti co a jak....