MD a práce na HPP u jiného zaměstnavatele. Jde to?

kisasonka
31. črc 2012

Ahojte,chci se zeptat,momentalne jsem na MD,ktera mi konci v rijnu/2012.Mam moznost prace na HPP,je to u jineho zamestnavatele nez od ktereho dostavam PPM,ale je to ve stejnem oboru - zdravotni sestra.A tedka nevim zda se muzu zamestnat nebo zda musim mit souhlas od zamestnavatele kterej mi vyplaci PPM.Bojim se abych neco nepokaslala a neprisla tak o PPM☹ nebo aby to nemalo jine dusledky.Za rady dekuji

salikova
31. črc 2012

Myslím, že pokud si na MD, tak by tě neměl zaměstnat nikdo - je to to samy, jak kdybys byla u jednoho zaměstnavatele na nemocenské a během ní pracovala někde jinde... Tak max. někde načerno 😖

mili01
31. črc 2012

V průběhu MD pracovat nemůžeš, nikde, ani u stávajícího ani u jiného zaměstnavatele. Můžeš začít pracovat až v průběhu rodičovské dovolené, souhlas nikoho nepotřebuješ, a pokud o dítě pečuješ a nedáváš ho do jasliček nebo mateřské školky, nemá to vlyv na výši rodičovského příspěvku, smlouvu ani nemusíš nikam dokládat.

j.a.n.i
31. črc 2012

U jiného zaměstnavatele můžeš být klidně zaměstnaná, PPM není překážkou (tam vadí pouze práce na původním místě). S tím souhlasem je to tak, že by měl být souhlas v případě možného střetu zájmů, můj laický názor je, že u zdravotní sestry by neměl být nutný, prací jinde nijak zájmy tvého zaměstnavatele neohrožuješ, ale právník nejsem.

PS: a vždy je lepší vše zakládat jako diskuze, ne otázky, ať je možno reagovat víckrát

florentina
2. srp 2012

souhlasím s @j.a.n.i nesmíš vykonávat práci pouze v poměru z kterého ti plyne PPM. A souhlas je nutný také podle mne v případě střetu zájmů a nebo pokud jsi něco takového podepsala v pracovní smlouvě....

lokiska
16. srp 2012

Můžeš být zaměstnaná i u stejného zaměstnavatele. Pro obě varianty platí, že to může být jen dohoda o provedení práce 300hod./rok., u té nebudeš nemocensky pojištěna. Od předchozího zaměstnavatele bys měla mít souhlas.