Minimum peněz na měsíc. Na co mám nárok jako samoživitelka?

zuzanaraf146
26. zář 2019

Dobrý večer prosím vás o rady dodelala jsem školu a poté nastoupila jako asistent pedagoga kde jsem pracovala pouze 3 měsíce na hpp hned poté jsem otěhotnětněla v práci se to dozvěděli a ve zkušební době mě vyhodili. Chtěla bych zjistit jaký mám nárok na peníze budu samozivitelka otce v rodném listu neuvedu chtěla bych vědět kolik mužu od státu dostat na měsíc jako základ s kterým budu moct počítat a o co mužu zadat děkuji

julien9
27. zář 2019

@ilonne tak hlavneze ty studujes vysku ze jo ;) a stejne skoncis za kasou v Tescu 😂

julien9
27. zář 2019

@ilonne muze si delat co chce jsme v demokraticke republice a svoboda je svoboda,
Ptala se na neco a vy? Akorat tu melete o nejakych zakonech a opet tady kritizujete to ze chce pobirat socialni davky.

sudylichozrout
27. zář 2019

@julien9 a) Proc by mela @ilonne s dvema vejskama koncit za kasou v Tescu?
b) Chces tim snad naznacit, ze prace za kasou (v Tescu) je podradna a ona tim bude radne ponizena?
Prosim te, zkus misto techto uz spise zoufalych invektiv argumentovat vecne. Vzdyt jsi jak baba na trhu.

julien9
27. zář 2019

@sudylichozrout ty uz jsi tady zas? Achjo

sudylichozrout
27. zář 2019

@julien9 Vyse jsi psala, ze "muze si delat co chce jsme v demokraticke republice a svoboda je svoboda", tak to cti i u sebe. Ano, jsem. Pokud ti to vadi, mas smulu.

julien9
27. zář 2019

@sudylichozrout ja se nehodlam hadat proste vim v jake je slecna situaci.... a tim koncim.

sudylichozrout
27. zář 2019

@julien9 No, to je dobre, ze to vis. Proto jsi napsala to, co jsi napsala. Potud v poradku. Dal uz mi to prijde prilis ad hominem. Mej se, peknej vikend preju.

letalnica
27. zář 2019

@pincola Příspěvek na bydlení do 5000??? Tak to je naivita, pohybuju se v téhle sféře a 13000 není výjimka, a skoro stoprocentně pro ty, co v životě nemakali...

letalnica
27. zář 2019

Jinak dost hustá diskuse, od srdce jsme se s malým zasmáli tomu, jak jsem mu strašně ublížila, když jsem ho ve dvou letech "strčila" do jeslí... Byl tam moc spokojený a rád na to vzpomíná, i když, pravda, už si toho moc nepamatuje 🙂 Ale já jsem holt "nenormální matka" a žádná socka na dávkách...

ilonne
27. zář 2019

@julien9 Díky za prognózu, nicméně pracuji už přes 20 let, z toho 15 let na VŠ pozici, loni jsem změnila profesi na jinou VŠ pozici a proto si tuto dodělávám, abych byla plně kvalifikovaná. Takže za pokladnu do Tesca asi nepůjdu, byť každou pokladní obdivuji.

@sudylichozrout díky, ale byla bych v klidu. Poslední dobou se na MK práce a vzdělání moc "nenosí". Navíc u nás se říká "nejhorší je srážka s ........"

pincola
27. zář 2019

@ilonne Taky prosím o umírněnost v názorech. Myslet si člověk může co chce, ale nemusí vše říkat nahlas, když to ubližuje. A zlá slova můžou napáchat dost zla. Jí i dítěti. když si zavoláte kamkoliv na gyndu, jestli tohle těhotné můžete říkat, nebo psát, tak vám to nedoporučí. Ona si za své ne uplně dobré rozhodnutí následky nese, vy je za ni nést nemusíte. Ale není třeba, aby se tu na ni sesypalo, tolik zlých slov. Je to rodička a mělo by se tak s ní jednat. Proto opravdu prosím, važte slova.

makronka222
27. zář 2019

Prispevek na bydleni, na dite. Rodicak. Takze bys mela vyjit. Na urade poradi🙂