Používáme cookies. Více informací zde. OK

Mohu dát syna do MŠ na plnou docházku? Jsem na mateřské

magdi2012
21. srp 2015
Maminky, mám otázku ohledně školky vs mateřské dovolené, kdo máte zkušenost? Jsem na mateřské dovolené s mladší dcerou (v říjnu budu přecházet na rodičovskou dovolenou). Mohu dát syna 2 roky 8 měsíců od září do školky na plnou docházku, nebo je to během mé mateřské dovolené omezené? Popř. odkdy by mohl jít na plnou docházku? Do školky je přijat (3 roky bude mít až v prosinci). Děkuji za rady 🙂
betelgeuzz
21. srp 2015
@magdi2012 Pokud jsi na mateřské/rodičovské s mladším dítětem, tak nikoho nezajímá, kde máš to starší. Klidně může jít do školky na plnou docházku.
elu
21. srp 2015
do školky může jít na plnou docházku od tří let, jestli ti ho vemou už v září tak už od září, to že si na mateřské na to nemá vliv
barcav
21. srp 2015
Pokud jsi na mateřské s druhým dítětem starší může jít na plnou školkovou docházku, u nás berou až v den třetích narozenin, kamarádce vzali syna tři měsíce před třetíma narozeninama
hohe
21. srp 2015
Na plnou docházku záleží na tobě... Dcerka bude mít v září 2,5 roku a jde zatím, dle našeho rozhodnutí na půl dne, každý den... časem uvidíme jestli dáme plnou docházku.
mandala
21. srp 2015
Ano, je to tak jak píší holky, kdysi bylo, že když maminka byla na MD s mladším dítětem, tak to starší mohlo bud na 4 h denně, nebo tuším 8 dní v měsíci ? To už nevím přesně, každopádně ted už si s tím hlavu lámat nemusíš a do školky může chodit bez omezení. 😉
zo_ja
21. srp 2015
@mandala Akorát někde to mají jako kriterum, a když je matka doma s mladším, tak buď dítě do školky neberou, resp. přednost mají děti pracujících matek. To ještě často je, ne?
elana
21. srp 2015
@zo_ja to už právě není skoro nikde, byla by to "diskriminace", protože školka je předškolní vzdělávací ústav pro dítě a tudíž by neměl být zohledňován fakt, že má ještě mladšího sourozence. Já si o tom myslím svý (jo, malej mi teď do školky půjde a já budu ještě rok a půl doma s dcerou, ale úplně bych pochopila, kdyby dostalo přednost dítě paní, která se vrací do práce), ale prostě je to tak.
betelgeuzz
22. srp 2015
@zo_ja školka nemůže řešit, kdo chodí do práce a kdo ne. Ono to stejně vypadalo tak, že kdo chtěl, tak si nějaké potvrzení o práci sehnal podvodem. POkud by to školka zohledňovala, tak je přijímací řízení napadnutelný.
magdi2012
autor
22. srp 2015
díky všem 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli