Mohu dávát půlročnímu dítěti piškoty?

terka2018
9. říj 2018

Holky jen tak pro zajímavost,

mam synka pul roku, davam mu bily jogurt selsky nebo Hollandia a na doporuceni mudr piskotky (obycejne, 2 piskoty tydne) Je to opravdz takovy problem? 😀 jedma maminka na fb mi rikala jaka je to hruza, s kamarádkou nam to prislo usmevne. Malej ji kruti, kureci, hovezi, teleci a ze by nezvládl 2 piskotky tydne, ikdyz je tam neco malo czkru navic? 😀 prijde mi ze nektre maminy uz z toho trochu šílí co jo a co ne a ten typ *biomatek* snad nejvice 😀

dixi86
11. říj 2018

@miba10 proč dělat piškoty, když lze udělat např. sušenky na stejný princip, ale bez alergenů a bez klasických cukrů, ale např. s banánem nebo datlemi. Ano, budou dva tábory, ale nikdy člověk nezůstane u dvou piškotů za 2 týdny a pokud ano, klobouk dolů. A ochutnal někdo ten piškot jak je sladký? jeden ten piškot? chutná to jak bonbon. Není to o tom, že to není až tak zlo, ale že si dítě naučíte na určitá jídla a chutě a pak už můžete jen vesele přidávat další a další, protože i to nejsladší ovoce pro ně nebude dost sladké a "dobré", natož zelenina.

miba10
11. říj 2018

@dixi86 ty piškoty z krámu nekupuju. Dělám domácí, ale to se opakuji. Alergeny jsou dneska skoro ve všem. Neviděla bych Mega problém v tom, že slečna nebo paní dává 2 piškoty týdně. Mega problém je to, že kdyby to šlo, tak by tady někteří byli asi schopni ji za to ukrizovat. Je to pouze na ní. Já dostala dětské piškoty od Nestlé od tety. Male jsem je zkoušela dávat a malá si 3x lizla a nabídla to psovi. 😂 Za to ale nejsem hned špatná matka a na své dítě kašlu?
Já nemám problém s tím, že někdo hlídá každé sousto co dá svému drobeckovi. Ale proč mě má kdo právo odsuzovat za pitomý piškot který jsem dala dítěti? Nebo že jsem dala jogurt?
Jak říkám je to každého věc. Nikdo nemá právo soudit a odsuzovat. To se tady teď bohužel děje.

sunflowerr
11. říj 2018

@miba10
Přesně. Jak jsem psala výše.... Tohle je téma jako třeba očkování a výchova dětí... Pokud mám názor, že piškot neuškodí, hned se spustí lavina, jak je to plné cukru.... Proste každá má na tyhle temata jiný nazor a proto bych se s temato tematy nepoustela do veřejné diskuze... 😂 😂 😂 😂 tohle je výhradně každého věc.

journals
11. říj 2018

@marketa11112 co je spatne na kuskusu? Vis vubec co to je? 🙂
Bio potravina = vypestovano ve vakuu? 😄 ja chapu, ze pro nekoho to je pochybne, ale argumentace ze vzduch taky neni bio mi prijde mimo. Pro me je to krok/mezistupen mezi potravinou domaci (ze zahradky) a ze supermarketu. A vsichni se asi shodneme na tom, ze to domaci, je vzdy lepsi, tak proc se tomu aspon nepokusit priblizit? 🙂

journals
11. říj 2018

@berenika39 za to urcite muze genetika a spatna stitna zlaza 😂 vsak se to tu objevuje pravidelne 😖🤦‍♀️

dixi86
11. říj 2018

@miba10 ale to je i z druhé strany, nikoho nedávám na šibenici. Já jsem v širokém okolí za exota a neznám nikoho, kdo to takto má a to to dodržuji i tak jen na 95% a méně, protože něco ani mně nechutná nebo prostě na tuny masa z biochovu prostě nemam a doma je chovat můžu, ale zabíjet už je nikdo nebude. Ale jde o princip. Paní se ptala, ostatní říkají svůj názor. Někdo dá UM a může kojit, někdo kojí a pak to zabije jako moje švagrová. Když člověk přemýšlí, je to ideál. Ale proč aspoň do roka se tak trochu nezamyslet, co tomu drobkovi dávám? jasně, že bude baštit i ve 4 měsících omáčku s knedlíkem, je to dobrý, mokrý, měkký, ale co z toho to má? moje teta by řekla, že si pochutná...ale o tom to asi tak úplně není.

miba10
11. říj 2018

@sunflowerr přesně.

miba10
11. říj 2018

@dixi86 kojení 😂 další super téma. Já slyším kojení a prostě se najezim. Je to další tlak a masáž na maminky. Já nekojim, a upřímně čekám druhého prcka a kojit ani už nechci. Prošla jsem peklem a už ne. Jsem proto špatná? Kdo vlastně řekl, že kojení je nejlepší? Z jakého důvodu? Jen proto že je to zadarmo? Protože každá žena co kojí je nejlepší máma na světě? Dneska už ty mlicka jsou na dobré úrovni. Já respektuji ty co kojí, proč ty co kojí nerespektují ty co dávají um? To jsou jen recnicke otázky

vita_
11. říj 2018

@hanih Vidíš a já to mám naopak. Mě se žádné sladkosti ani cukr do tří let vůbec nedávaly a pak sakra omezeně. A v pubertě a dospělosti jsem se mohla sladkého doslova užrat, potřebovala jsem to dohnat, měla jsem na sladké strašnou chuť a fakt to bylo tím, že jsem to vlastně vůbec neznala, já si dávala 6 a půl lžičky cukru do hrnku s čajem (cca do 300 ml) 3-4x denně, ale jednou přišla doba, kdy jsem se cukru dojedla a přestal mi chutnat, teď už jsem na třech lžičkách cukru (ano je to asi hodně) 1x denně a sladkosti nevezmu do pusy.

dixi86
11. říj 2018

@miba10 nechci se hádat, ale myslím, že je masáž především na kojící matky. Já mám úplně hrůzu kojit na veřejnosti, aby na mě lidi nekoukali skrz prsty a raději nechám dítě chvíli trpět než poslouchat jak jsem nechutná, atd. Zase jsme ale u té berličky. Dříve, když nebyl sunar, čím se dítě krmilo? proč dříve byl sunar jen na předpis pro matky, které pro to měly skutečný důvod? Neměla jsem začátky s kojením lehké(jako asi každý), teď s druhým jsem kojit skoro přestala, ale dokud můžu, tak kojit budu. Ano, musí se člověk omezit, ale to s dětmi občas bývá. Není každá máma, co kojí, nejlepší na světě, ale je to jedna z nejpřirozenějších věcí, kterou máma může udělat.

dixi86
11. říj 2018

@vita_ není to o žádném cukru, ale o vhodnější alternativě cukru.

vita_
11. říj 2018

@dixi86 Jako že 24 lžiček cukru denně a několik sladkostí nahradím něčím vhodnějším? Nejsem odborník přes výživu, ale i ve vhodnější verzi mi to přijde sakra hodně. Ale především jsem chtěla svým příspěvkem říct, že pokud dítěti cukr v dětství dám může to vézt k přejídání cukrem jako u @hanih stejně tak jako když mu ho nedám jako u mě.

miba10
11. říj 2018

@dixi86 pro mě je nesmysl, to považovat za nějakou berlicku. Je to opět věc volby. Teda některé jinou možnost nemají než použít UM. proto je ale nepovažuji za horší, nebo líné nebo využívající berlicku. RESPEKT. To je to kouzelné slovíčko, které spousta lidí zapomnělo.
Kazdy má právo na rozhodnutí, volbu nebo názor. To co se tady strhlo nemá co dělat ani s jedním.
Tím zde končím debatu. Slečně jsem názor napsala a tím je to pro mě hotová věc.

betelgeuzz
11. říj 2018

@miba10 tak respekt měla mít autorka, než založila diskuzi ve stylu: "napište mi, že dávat piškoty je normální a komu se to nezdá, je divný". 😉

bayt
11. říj 2018

@terka2018 aha špatně čtu, tak dva piškoty týdně jsou snad jedno, ne? nebo to se tady fakt řeší taková volovina? jediné co, že nemám doma bílý cukr, myslím, že ten třtinový má aspoň nějakou výživovou hodnotu mimo kalorií

nugetka20
11. říj 2018

@hanih Ale furt nevidím, v čem je ten piškot tak špatný, i když je v jogurtu? Moje máma mě kojila cca týden, pak mě práskla na Sunar, od půl roka jsem prý byla nejšťastnější s rohlíkem a polívkou s nudlema. Je mi 35, nejsem obézní, sladké miluju, ale se svým výdejem to neřeším.
Můj syn mi do 8. měsíců nechtěl nic, než prso. Teď jí vše, vařím doma, miluje zeleninu, ovoce, těstoviny, maso. Neexistuje jídlo, které by nesnědl s naprostým nadšením. Piškot nepovažuji za špatný - špatná je míra

zelenaesmolda
11. říj 2018

@nugetka20 a vam to prijde normalni davat pulrocnimu diteti nudle a rohlik?

marketa11112
11. říj 2018

@zelenaesmolda co to meles..kdo se chova krute? Ke komu? Protoze reknu,ze i jina zvirsta by si dali mleko pokud by mohli? Pokud by k nemu meli pristup? Nebo,ze kdyz slepice nenese, tak ji nekdo musi klepnout? Nebo by jsi ji zivila dalsich pet let? To by te pak vejce prislo dvacku, to by jsi pak v obchode asi koukala s nadavala,ze?
@klea81 psala jsem,ze tofu bych nikdy diteti nedala.
A ani soju v jine forme..
@ai30 kocenko....co asi budes v pristim zivote ty? Mozna vetsi zvirarko s rohama? Nevim,jak je to mozne, ale i ve vejcich v obchode byvaji zarodky...jednou se mi takto povedlo koupit castecne vyvinute kure...a to bylo fakt nechutne.....kazdopadne z vajicka se rodi krasna zluta kuratka...a pokud ta vajicka jis, tak bohuzel takova kuratka neprichazeji na svet......jsi opravdu kruta......
Samozrejme,ze me odpovedi jsou vygradovane a ironicke..pokud jsi to nepochopila......tvrdit totiz,ze pokud dite sni jako male par piskotu..mezi hromadou zdraveho a vhodneho jidla...je proste zcestne......me deti meli piskoty az po roce veku, jogurt od 8 mesicu, tvaroh od roka. Ale presto si myslim,ze uz drive sem tam neco maleho diteti neublizi. kdyz
moje tchyne otevrela jednou za mesic dvouletakovi brumika, take jsem se nezhroutila.....naopak jsem casto byla svedkem,ze pokud dite nemelo pristup k sladkostem, jakmile si mohlo dat,bylo jako silene...viz ted holcicka co chodi se synem do skolky...zijou zdrave, ale holcicka ve skolce krade bonbony....doma je totiz nikdy nedostala...
Muj syn, obcas bonbony chce koupit..mekke gumove.....pak sni tri a konci...zadne schovavacky mit pred nim nemusim.....ale vi, ze kdyz za tri dny prijde,ze by zase chtel, klidne mu je opet dam......jedny 80-ti gramove bonbony se tu takto vali klidne mesic...

dixi86
11. říj 2018

Je jen prostě vtipné, jak se pletou housky se všim možným. Autorka se pošklebovala už v úvodním příspěvku. Chtěla názory, dostala je. My, biomatky, předpokládám, to děláme kvůli budoucnosti a stáří. Myslím, že 35 let není zas takový životní milník, abych mohla hodnotit jak jsem zdravá a v pohodě, když jsem vyrostla na sladkém a nudlích. To, že jste štíhlá, gratuluji, ale zdravé tělo mít nemusíte, ale to každý může tvrdit až s nástupem pozdního důchodu. Mimo to předáváme již v těhotenství to z nás dětem. A o tom to celé je.

zelenaesmolda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketa11112
11. říj 2018

@journals ono preci nejde o blbi kuskus....i ja ho mam doma ve skrince .......jde o to prehaneni.....o to, ze nekteri se asi ,,dojedli,, do faze nezdraveho silenstvi. A nic jim neni a nebude dobre.. ..ale drzet deti ve vakuu zeleniny a jen a jen zdravych pokrmu, je proste nemozne...oni stejne..pri prvni prilezitosti, skonci s ostatnima u mekace...a pokud jim na to. Alternativni bio rodice nedaji,budou chudaci, vytrzeni ze spolecnosti a pod.....nerikam, ze lide maji rvat deti srackama...ja to nedelam a delat nebudu....ale tohle uz je proste cvokhaus......

marketa11112
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ai30
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketa11112
11. říj 2018

@zelenaesmolda a ano,to ze jsme na vrcholu potravinoveho retezce je proste fakt..slepice je slepice,krava je krava...kdyby jste se radeji zajimali o to, jak chcipaji lide, nez pitoma slepice

miba10
11. říj 2018

@betelgeuzz tak to je nesmysl jak Brno 😂 ale budiž, když už nic jiného tak mě to pobavilo. Já to myslela úplně jinak, ale dobře. Myslím, že autorka to tak vůbec nemyslela, jen se tady strhla lavina toho jak jsou maminky co nehlidaji každé složení nebo vyzivovou hodnotu nezodpovědné. Ale jak jsem psala výše, končím zde debatu, je to opravdu o ničem. Všem přeji hezký den

marketa11112
11. říj 2018

@zelenaesmolda Byla jsi nekdy v kravine? Kocky tam nikdo nezve, ani jim mleko nenaliva
..ale ty bestie sami cihaji ,kde co odteka a vyhledavaji tyto ,,zbytky,,.....pokud tato zvirata maji prilezitost,proste si daji....a je jim uplne fuk,zda to je prirozene ci neni...

betelgeuzz
11. říj 2018

@miba10 a jak to tedy myslela? že ty to tak víš, jak to autorka myslela.

ai30
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketa11112
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marketa11112
Odpověď byla odstraněná
Zobraz