Môžem ísť na materskú aj pár dní po pôrode?

zuzana8911
27. kvě 2017

Ahojte,mam termin 20.6 a este som nesnastupila na matersku,lebo si riesim financne zalezitosti a potrebujem byt zamestnana.Do terminu to stihnem ale co ak sa babo narodi skor?mozem ist na matersku aj par dni po porode?,ale mi potom narok zanikne?stretol sa s tym niekto?

luj89
27. kvě 2017

@zuzana8911 ahoj, pokud nejdes 6 a vice tydnu pred terminem, tak je materska 22 tydnu od porodu. Myslim ale, ze si financne moc nepomuzes. Materska je 70 % z hrubeho platu, coz je skoro jako cista mzda.

sandi
28. kvě 2017

Odejdi v terminu na dohodu a se zaměstnavatelem podepis Dohodu o provedení prace a muzes dal pokracovat v praci.

jaaanaluk
28. kvě 2017

Pokud neodejde 6 týdnů před předpokládaným termínem porodu, mateřská se ti o ti to dobu krátí. Po porodu se na ni ale nastupuje automaticky. Pokud bys chtěla dále pracovat, přijde mi opravdu lepší normálně na mateřskou nastoupit a se zaměstnavatelem to řešit dohodou. Jen pozor, po dobu mateřské by neměla být dohoda na stejnou práci, kterou vykonavas normalne

luj89
28. kvě 2017

@sandi to bohuzel neni pravda, pri MD se nesmi pracovat na stejne pozici u stejneho zamestnavatele jako pred ni..

sandi
28. kvě 2017

To mas naprostou pravdu, luj89, musi se tam napsat jina cinnost. Mela jsem to tak, ale zalezi samozřejmě na zamestnavateli, jestli do toho pujde.

luj89
28. kvě 2017

@sandi stejne je to divnej zakon...

zuzana8911
autor
29. kvě 2017

Kedze pracujem vo svojej vlastnej firme a tym by nebol problem ale riesim si uver a preto potrebujem byt zamestnana na tpp dokym to nedoriesim,takze s dohodou by som uz asi nic nevybavila .

luj89
29. kvě 2017

@zuzana8911 tzn. že podnikáš? Nebo jsi zaměstnankyně?

sandi
29. kvě 2017

@luj89 to nemůžu než souhlasit 🙂

zuzana8911
autor
2. čer 2017

Podnikam,a som zamestnana vo svojej firme.