Můžu dát během rodičáku malého do školky?

renne959595
18. srp 2017

Dobrý den maminky,
chtěla bych se zeptat. Mám syna 2.roky a pobírám rodičovský příspěvek na 3.roky. Mužu dát malého neomezeně do státní školky a začít chodit práce ? Děkuji za rady

j.a.n.i
18. srp 2017

@renne959595 Ano, od 2 let výš bez omezení - pokud ti ho tedy školka vezme.

renne959595
autor
18. srp 2017

@j.a.n.i Malý je už bez plenek tak doufám že mi ho vezmou snad budou mít místečko. Ted chodí do soukromé školky jenže je dost drahá.

j.a.n.i
18. srp 2017

@renne959595 Jako někde možná jo, ale třeba u nás je mají podmínku, že minimálně 2,5 k poslednímu srpnu a díky povinnému poslednímu roku teď mnoho školek má dost plno... každopádně přeju, ať školku ulovíš 😉 A jen tak mimochodem, do 2 let nesmí při pobírání rodičáku chodit na víc jak 46 hodin měsíčně ani do soukromé školky.

blahova_andrea
18. srp 2017

od dvou let může, ale na jižní moravě na většině míst mají maminky smůlu a neumístí ani tříleté dítě, natož dřív. dokonce většina školek ani pod tři roky nebere, že cosi nesplňují, ani kdyby měli volná místa, tak nevím. možná už to taky není aktuální. snad je ve tvém okolí míst víc než v mém

renne959595
autor
18. srp 2017

Malemu jsou 2. roky a 3.měsíce takže už muže chodit a u nás je školka kde by mě malého vzali jen jsem potřebovala vědět jestli muže malý chodit do školky aniž by mě zebrali rodičovský příspěvek.

lenoulinkaa
18. srp 2017

@renne959595 neseberou. Od dvou let věku dítěte se docházka do školky nesleduje.