Můžu podat Žádost o PPM se starším datem, než psal Dr.?

terezka312
14. srp 2014

Dneska mi doktor dal Žádost o peněžitou pomoc v mateřství, vyplnil jen ten horní oddíl A. Potvrzení lékaře a dal tam razítko, podpis a dnešní datum 14.8.2014. Spodní část B mám vyplnit já, včetně nástupu na MD. Z určitých důvodů potřebuji nastoupit 8 týdnů před porodem, což ale vychází zpětně na 5.8.2014. Můžu to takhle vyplnit? Nebo ten nástup můžu mít nejdřív toho 14., co mi to podepsal doktor?
Účetní z firmy se zeptat nemůžu, je zrovna až do 20.8. na dovolený, pak jsme na dovolený my a je mi jasný, že to celé musím během srpna vyřešit, aby mi už v září mohla přijít první mateřská.
Nemáte s tím někdo zkušenost? Že byste to taky vyplňoval a odevzdával v práci ke zpětnému datu?
Moc děkuju!!!

j.a.n.i
14. srp 2014

No, teoreticky by to neměl být problém, akorát tedy záleží na tom, v jakém "stavu" jsi teď - myslím, zda RD, neschopenka, chodíš do práce, jsi na UP, protože problém by mohl být v tomhle. Jo a je lepší to zadávat jako diskuzi a ne otázku, na otázku se dá reagovat jen jednou.

lpamela
19. srp 2014

Já myslím, že by to jít mělo. Musí být akorát dodržen termín 6-8 týdnů před termínem porodu.