Žádost o mateřskou. Od kdy se počítá?

luciichell
23. říj 2019

Zdravím dámy.
Řeším teď pekelnou situaci. Při mé předposlední kontrole(před cca měsícem) mi dr vystavila žádost o peněžitou pomoc v mateřství a udala, dva datumy (8-6tydnu před porodem) kdy jit na mateřskou. Jeden z nich byl 17.10.19. A ten jsem si také vybrala. V pondělí jsem byla na kontrole, kde mi dr ukončila neschopnost k 16.10.19. Jenže já jsem teprve 31+3tt 🤦‍♀️🤷‍♀️dnes mi přišel dopis z ČSSZ že mám špatně vyplnění datum nástupu na MD. Takže celé dopoledne se radím s účetní atd. Od mé doktorky mi přišel email-že nástup na mateřskou se odvíjí od TP dle UTZ v prvním trimestu to jest 23.12.2019, ale papír na mateřskou co jsem od ní dostala stal TP dle pM 21.12.2019🤷‍♀️jsem zmatená a vlastně nevím, který datum nástupu mám do žádosti vyplnit☹️Jsem amatér, a je to vše po prvé. Nehledě, že neschopenku mám zbytečně brzy ukončenou 😠😵
Budu ráda za každou radu. A omlouvám se, za takový sloh. 😋

emky123
23. říj 2019

A proč sis nezkontrolovala datum? od 17.10. do termínu 21.12. je víc jak 9 týdnů...

luciichell
autor
23. říj 2019

@emky123 přišlo mi to divné, ale jak říkám, jsem v tom nováček a doktorce jsem věřila-nenapadlo mě, že by se mohla stát nějaká chyba. Ejhle je to tu

emky123
23. říj 2019

A nepřeklepla se třeba když to psala, že místo 17. to mělo být 27.? To by i celkem odpovídalo 🙂
A tobě teď stačí ten papír jen znovu vyplnit nebo musíš za doktorkou? 🙂

luciichell
autor
23. říj 2019

@emky123 je to možné. Až dorazím domů, zkusim zavolat paní z Cssz, zda by mi tam nerekla ten spravny datum. Ano z druhé strany vyplnit znova a odeslat. Jen opravdu nevím ten datum

ito
23. říj 2019

@luciichell datum nástupu si volíš ty, já mám taky odlišný termín porodu dle PM a dle utz ve 3. měsíci, v průkazce mám ale zvýrazněn termín dle uzv a ten se i bere, tudíž na žádost můžeš napsat nejdřív 8 týdnů od tohoto termínu.

amazonkajanik
23. říj 2019

Zažádat o navazující neschopenku a nechat ji dojet do toho potřebného termínu

lenulacek
11. pro 2019

@luciichell já mám termín 21.12 a nastupovala jsem 9.11 na mateřskou... mas si to zkontrolovat.. i po gynekolozce.. jsme jen lidi ze

bajinka221188
7. únor 2020

Ahoj maminky, chtěla bych obnovit diskuzi a nezakladat novou, prosím, je zde některá, která se vyzná a mohla by mi odpovědět co se týká mateřské? V září mi skončil rodičák s první dcerou a šla jsem na HPP do práce. Zjistila jsem, že jsem těhotná a chodila do práce. Teď koncem měsíce mám nastoupit na druhou mateřskou a ptala jsem se účetní, zda mám nárok na mateřskou a že ano a výpočet je z hrubé mzdy, tak mi spočetla dávku. Co mne ale tíží, že jsem četla, že pokud nemám 270 dní odpracováno, tak nemám nárok. Mám odpracováno několik let před první mateřskou a teď pár měsíců září- leden Ještě dodám, že smlouva trvá až do srpna. Před první mateřskou jsem pracovala u stejného zaměstnavatele, jenom mi v průběhu rodičáku skončila smlouva a v září jsem dostala novou smlouvu. Dcera bude mít 4 roky až po druhém porodu.