Na rodičovské a těhotná. Pracovní smlouva na neurčito. Jak to mám řešit se zaměstnavatelem?

modrykonik147
11. říj 2019

Prosim potrebuji poradit. Na socialce mi bohuzel neporadili. Jsem nyni na rodicovske dovolene. Mala ma 31.12.2019 tri roky.rodicovsky prispevek mam az do srpna 2020. Do skolky mala nesla takze s ni budu doma az do zari 2020. Mam smlouvu na dobu neurcitou.nyni jsem zjistila ze jsem tehotna.co mam delat? Resit se zamestnavatelem? Je tam nejaka ochrana lhuta ze me nemuze vyhodit?Budu mit narok na materskou? Dekuji za vsechny rady

modrykonik147
autor
15. říj 2019

@veroniquecz dekuji. To jsem potrebovala vedet ze mohu pobirat rodicak i nemocenskou.takze misto od 1.1.2020 nepujdu do prace ale pripadne na neschopenku

kloky1
4. lis 2019

@marticcelli omlouvám se jen jestli to chápu dobře. Třeba v mém případě rodila jsem 2017,nyni jsem znovu těhotná budu rodit po novém roce. Přejdu z rodičáku na mateřskou. A jak si vyberu mateřskou mohu zažádat o vyplacení dovolené v plné vyšší celých 25 dní? Budu mít od sebe 2,5roku.

marticcelli
4. lis 2019

@kloky1 melo by to tak byt, ale poinformovala bych se i v praci. Ve formulari, ktery mi dali, byla spolu se zadosti o rodicovskou dovolenou i zadost o prolaceni dovolene, takze podle me rozestup mezi detmi vliv nema

nolies
4. lis 2019

@kloky1 Ano je to tak. Ale zaměstnavatel to nedává automaticky, to ty si musíš zažádat. Spousta lidí to neví a pak si zažádá až po RD a tam nastane krácení dovolené.