Nárok na porodné

zuzana0809
1. kvě 2016

Ahoj.Jelikož nemůžu nic napsat k té otázce ohledně porodného co jsem onehdy pokládala,tak píšu znova.Snad to nebude někomu vadit.Takže holky děkuji za odpovědi a pro ty které nechápou moje rozhořčení a myslí si že mám v plánu zapírat tatínka.Nebudu zapírat nikoho. To bych neudělala. Za to mě ty prachy nestojí. Jsme na tom finančně slušně ale porodné jsou hezké peníze a nevím proč je dostávají jen ti kteří si na to v životě ani kolikrát nevydělali. Pokud my normální holky máme dostat prd tak ať porodné zruší, stát ušetří a bude pokoj.A vůbec ať zruší teda veškeré dávky pro lidi kteří jsou zdraví a v životě nehrabli na práci.A to že nemakačenka nemají možnost volit délku rodičáku jim nevadí.Socka jim to dorovná a ještě si válejí doma zadky 4 roky.Psala jsem z mobilu tak promiňte ty chyby.Zuzka

j.a.n.i
3. kvě 2016

@sisstin Hele, pokud jste měli zrovna kliku, že se vám malé příjmy trefily do rozhodného období, tak na tom nevidím nic špatného, splňovali jste bez podvodu podmínky, tak proč si o něj nepožádat.

lucysmidkova
3. kvě 2016

Taky me to bez prominutí se*e. Makala jsem a žádné porodne a kdyz mi minuly rok zemřel přítel otec dítěte tak nemam ani hmotku protože jsem si mela nasetrit je to jen pro ty kteří v životě nekamaji a nebudou nikdy

j.a.n.i
3. kvě 2016

@hhranolka U OSVČ je potřeba daňové, z čeho jiného by se u nich určily příjmy?

sisstin
3. kvě 2016

@hhranolka no musi nekde uvest, ze zadny prijmy nemel a OSSZ mu to musi potvrdit.

hhranolka
3. kvě 2016

@j.a.n.i to právě nikde nepisou...ma to byt kvartal před porodem, po odečtení sociální, zdravotní a pausalu...

sisstin
3. kvě 2016

@hhranolka stahni si ten mustr, musis vykazat vsechny prijmy a jsou tam vypsane. Bez danovka nemas jak dokazat, kolik prijem byl ;)

hhranolka
3. kvě 2016

@sisstin to my příjmy máme...já nemocenskou...a těch 12500kc se počítá, jen když příjmy nejsou?

sisstin
3. kvě 2016

@hhranolka jj, pokud nejaky prijem je, pocita se, kdyz ne, udelaji 50 %. Nebo nevim, jak kdyz je ten prijem mensi nez 12500, to bude vedet jani.

sisstin
3. kvě 2016

@hhranolka ale i tak ti to musi potvrdit OSSZ do toho lejstra

sisstin
3. kvě 2016

@hhranolka mne zas budou potvrzovat vyse pn, a budu dokladat rozhodnuti o vysi alimentu. Tech prijmu je tam vic, procti si to ;)

zuzana0809
autor
3. kvě 2016

No holky jako mě teď dostala kamarádka.Je těhotná asi ve 4tt.Dělala v Tescu u nás a dala výpověď aby na tom byla finančně lépe.Dostane prý příspěvek na bydlení v plné výši+ dávku na jídlo.Jako je to kráva teda ale to je přesně to co mě stve.Že to stát umožňuje.Ještě mi radila ať zapřu chlapa že na tom budeme ještě lépe.Prostě to kolem sebe vidím neustále.Nejradši bych s takovýma lidma zatočila.Nedávno jsem četla o dědečkovi v důchodu, kterému zbývalo 30 Kč na den.Dávku nedostal žádnou a to měl odpracovaných spoustu let.Mrcha si dá výpověď a dostane vše.

j.a.n.i
3. kvě 2016

@hhranolka Těch 12500,- (nejsem si jistá, zda už to teď není víc) se počítá, pokud jsou skutečné příjmy menší než tohle.

j.a.n.i
3. kvě 2016

@zuzana0809 Jo, aby se holka nedivila...