Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Porodní plán nemocnice ČB. Jaké tam na to mají reakce?

maaaadlaaaaa
11. pro 2020

Dobrý den, chci se zeptat jaké reakce mají doktoři a sestry na porodním na porodní plán? Máte s tím nějaká zkušenost? Nemám v plánu si vymýšlet blbosti, ale spíš věci, které jsou podle mě už docela běžné, jako je porod bez zásahů a léků, volba polohy, volný průběh a kůže na kůži bez separace miminka atd. Jak k přirozeným porodům přistupují? Nemám moc dobré ohlasy ohledně přístupu. Prosím o Vaše názory a zkušenosti z poslední doby. Děkuji

tyname
11. pro 2020

Rodila jsem v ČB před rokem, na tlačení preferují klasiku na křesle, jinak se podepisuje papír. V první fázi nechávají volný pohyb (možnost vany, sprchy, pití, míče, porodní stoličky, volného pohybu), U mě byl porod vyvolávaný a ke konci i komplikovaný, takže úplně jiný, než jsem si vysnila, tudíž neřeknu, jak přistupují k porodními plánu, protože se na něj nedostalo. Miminko ti dají hned po porodu, jen se možná trochu připomenout. I když u mě nakonec bylo třeba medikamentů, tak se mnou vše konzultovali a konečné rozhodnutí nechávali na mě. Rodila bych tam proto znovu. Jen v té finální poloze by mohli být otevřenější alternativám. Nové lze udělat předpříjem, tak se můžeš domluvit přímo s nimi.

maaaadlaaaaa
autor
11. pro 2020

@tyname Děkuji za odpověď. 🙂

markyxx
11. pro 2020

Většina kamarádek a známých, které tu rodily, byla spokojená. Ojediněle ne. Asi záleží jak ten porod probíhá, na koho tam člověk narazí a jestli nemá zrovna špatný den, vždy je to o lidech. Každopádně já mám v úmyslu tu také rodit. Škoda, že teď nejsou předporodní kurzy. Přeji ať vše proběhne ke Tvé spokojenosti.

andykaa
12. pro 2020

@maaaadlaaaaa Je to o lidech, jakou PA vyfasuješ a hlavně jak postupuje porod. Na kurzech v ČB nemocnici nám řekly, že porodní plán mít samo můžeme, ale hned dodaly, že si v něm maminky děsně vymýšlí (měla jsem ho vypracovaný při prvním porodu, také jsem neměla zvláštní požadavky, hodně podobné jako ty, tak jsem ho ani nevyndala, byl tam spíš pro manžela, kdybych nemohla sama rozhodnout, aby nakouknul co a jak; na všem jsme se s PA domluvily ústně, zpětně mi pak přišel hrozně naivní). Osobně jsem vnímala, že u prvního porodu na mě víc "tlačily", aby bylo vše pod jejich kontrolou, pořád mi nutily analgetika (nenechala jsem se zvyklat), u druhého se mnou víc konzultovaly jako "rovný s rovným".
Ale to, co píšeš za požadavky, je tam určitě standardní, vždy se mě na vše ptaly, vysvětlovaly, co dělají, proč, jestli souhlasím atd. První porod byl delší a moc mi nešlo tlačit, takže jsem to hodně nechala na nich (měla jsem mladou PA, moc ve mě nevzbuzovala důvěru, i když byla moc sympatická, tak mi úplně nesedla). U druhého už jsem věděla co a jak, tak jsem se jen řídila doporučeními PA dle aktuálního stavu (dcerka byla venku na první zatlačení, ani nestihnul doběhnout doktor, PA jsem věřila, působila na mě velmi uklidňujícím a profesionálním dojmem). A k té poloze-známá měla předem domluvenou PA a nechaly jí tlačit v kleče, ale na grand final musela taky na kozu, i když jí to nevyhovovalo. Ať vše dobře dopadne 🍀

Sem začni psát odpověď...

Odešli