Nárok na PPM (mateřskou)

pikachuu
24. kvě 2019

Ahoj, pracovala jsem na plný úvazek 4 roky, teď jsem 15 měsíců různě brigádničila, platim si celou dobu zdrav.pojištění. Těhotná nejsem ale po svatbě(za 3 měsíce) tomu chceme nechat volný průběh. Nevíte někdo, jestli budu mít nárok na PPM, kdyz se nám to povede hned ze začátku? Vím, že je tam nejaka lhůta zpětně po dobu 2let...jinak si i hledam nejakou práci na plný úvazek, vím že musím mít něco odpracováno, budu mít nárok i nějaký ten měsíc po zkušebce? Nebo musim mít odpracováno těch 9 měsíců a pak se můžeme teprve snažit? Díky za odpovědi🙂

j.a.n.i
24. kvě 2019

Musis mit odpracovano těch 9 mesicu, takze začít se snazit po zkusebce

caitlin7
24. kvě 2019

Je potřeba účast na nemocenském pojištění po dobu 270 dní v uplynulých 2 letech

misana155
21. čer 2019

Holky...tech 270 dni...musi to byt jen u jednoho zamestnavatele? Pracuju pod firmou jiz 4 roky, ale tedka firma meni nazev cili novy zamestnavatel. A firma resi zda me prevezt nebo ne kvuli penezum. Tak me,zajima jestli tech 270 dni za dva roky je celkove nebo jen u jednoho zamestnavatele. Kdybych se rozhodla to nepodepsat a dostala bych vypoved a sla na pracak nebo bych byla,na,nemocenske nez mi,zkonci smlouva....budu mit narok na matreskou nebo to i tak zanika? Penize potrebujem jako,kazda rodina, takze jsem celkem tedka vytocena

j.a.n.i
22. čer 2019

@misana155 Po konci pracovního poměru musíš nastoupit na PPm do 180 dnů, takže při jeho konci musíš mít cca ve 3. měsíci.

zmrz_lina
22. čer 2019

@misana155 je to v součtu (270 dní za poslední 2 roky). Pokud bys ale byla na pracáku, nesplnis druhou podmínku, a to je být v době nástupu na MD buď zaměstnaná, nebo v ochranné lhůtě, která je maximálně 180 dní (anebo tolik dní, kolik trvalo poslední zaměstnání, pokud to bylo méně než 180).