Nástup na mateřskou na nemocenské 8 týdnů před porodem

eva.konczynova
8. dub 2008

Holky, potřebuji se poradit. Jsem na neschopence a zaměstnavatel tvrdí, že bych na mateřskou tím pádem měla nastoupit 8 týdnů před porodem, nikoliv 6. Ptala jsem se na to sestry u gynekologa, a ta mi řekla že klidně můžu 6 týdnů, že to bude pro mně lepší. Tak tedy vůbec nevím... vypisoval vám doktor mateřskou automaticky, nebo jste si to hlídaly samy? Díky za rady

kulihrasekzeleny
24. led 2017

Kdyz jsem minuly tyden ukoncila nemocenskou a den na to jsem v praci odevzdala zadost o materskou mam si jeste zajit na konci mesice pro listek na penize??? Kdyz je uz vse ukoncene a odevzdane?

lenusaak
24. led 2017

@kulihrasekzeleny muj nazor je, že listek na penize ti meli vydat s datumem ukoncene neschopenky. Bez listku na penize ti přeci nevyplati penize od zacatku ledna do datumu ukoncene PNky?

kulihrasekzeleny
24. led 2017

@lenusaak no to si prave taky myslim, ale napadlo me to az ted :( a ta hnusna sestra to nechce vydavat ani o den do predu proste az 28. A je to v jinem meste, takze jsem tam musela extra jezdit. Tak tam asi stejne budu muset zavolat

lenusaak
24. led 2017

@kulihrasekzeleny jojo tak si tam brnkni a zeptej se, meli ti to vystavit automaticky s ukoncenim neschopenky , cloveku to hned taky nedojde nebo nevi, ze to tak ma byt. Tak hlavne dobre porid ✊️

kulihrasekzeleny
24. led 2017

@lenusaak urcite. Hlavne ze pritel byl ted taky na nemocenske uz t ukoncil. A ze pro zandy listek nejde, ze doktroka nic nerikala. Pak mi doslo, ze ja ten listek taky nemam a nikdo nic nerikal :D tak to musim poresit aby jsme pak nebyly namydleni oba dva. Dekuji za odpovedi! 🙂

lenusaak
24. led 2017

@kulihrasekzeleny tak treba to nakonec bude jeste jinak a listek fakt potreba nebude, ale prijde mi to nelogicky😃Tak mimpotom schvalne pisni, jak to dopadlo, jsem taky na PNce🙂

kulihrasekzeleny
25. led 2017

@lenusaak tak uz jsem vsechny obvolala doktorku i ucetni :D a zjistila jsem, ze kdyz se ukonci nemocenska tak se ten listek na penize uz neodevzdava, protoze slouzi k jako oznameni ze nemoc jeste pokracuje. Takze ukoncovavi listek je jako doklad pro vyplaceni tech poslednich dni. Az ucetni mi to vysvetlila jako dementovi :D

lenusaak
25. led 2017

@kulihrasekzeleny jee tak dekuju za info😄 tak jsme zase o něco moudřejši alespoň😄 alespoň že má člověk o starost miň a nemusiš jeste někam jezdit pro listek...a ted si tedy na mateřske už ju? Takze jsi šla 6tydnu?

kulihrasekzeleny
25. led 2017

@lenusaak jo presne jsem rada, ze uz nikam nemusim lozit. A ano jsem uz na materske sla jsem 6tydnu. Ta nemocenska uz mi lezla krkem teda hlavne ty vychazky. Jsem byla doma jeste mesic pred otehotnenim. Konecne muzu jit ven kdy se mi zachce, akorat uz vypadam jak chodici vorvan :D

marry16
5. únor 2017

Ahoj maminky, chtela bych se zeptat , pokud jsem 15.10. 2016 nastoupila na PPM , tak ktery mesic mne to konci? A kdy si mam zaridit rodicovskou dovolenou? Dekuji Vam 😊

marcela2222
5. únor 2017

@marry16 mateřská trvá 28 týdnů, tak si to spočítej a měsíc před koncem si skoč na UP vyřídit rodičák.

werusandra
10. kvě 2017

Ahoj děvčata, měla bych na Vás podobný dotaz. V únoru jsem nastoupila do nového zaměstnání na dobu určitou do 31.1.2018 s klasickou zkušební dobou. Předtím jsem pracovala 3 roky v kuse a nové zaměstnání mi na to staré navázalo. 28 dubna jsem zjistila že jsem v jiném stavu a doktor mi okamžitě vypsal neschopenku na rizikové těhotenství. Pracovní poměr mi ukončili ze strany zaměstnavatele 12.5.2017 a na sociálce mi paní moc neporadila a řekla mi že mezi ukončením zaměstnání a dnem porodu nesmí být prodleva více než 180 dní jinak nemám nárok na mateřskou. Chtěla jsem se zeptat proč se u mě přihlíží k datumu porodu cca 28.11.17 a ne k těm šesti týdnům před plánovaným porodem? Lhůtu 180 dnů přesahuji o 20 dnů a paní na socialce mi řekla ať jdu ma měsíc makat jinak nic nedostanu.

xpila
10. kvě 2017

@werusandra No. ona ti paní hlavně zapomněla říct, že těch 180 dní je maximum, nicméně zároveň tolik, kolik trvalo poslední zaměstnání. Takže pokud tě vyhodili ještě ve zkušebce, tak jsi tam byla max. 3 měsíce, tudíž i ochranná lhůta byla tak dlouhá.

werusandra
11. kvě 2017

@xpila aha tak teď už to začíná dávat smysl. Ona pořád někam volala a na vše se ptala. Zřejmě nová a z toho co jí kdo řekl mi vždy sdělila jen půlku. Tak děkuju

jarver
15. kvě 2017

ahoj holky, máte některá zkušenost s tím, že jste si v práci vybraly všechnu dovolenou (u mě cca 3 týdny) a pak nastoupila na neschopenku? Takhle to chci udělat to asi nevadí, že tu dovolenou vyberu, když už pak rovnou nastoupím na mateřskou (6 týdnů před TP) ne? na neschopence bych byla cca 90 dní. a kam všude potom musím, až mi doktor dá papíry na mateřskou? je třeba zařídit něco ještě před? Omlouvám se za blbé dotazy jsem z toho nějaká vyjukaná a nechci na nic zapomenout i když mám ještě dost času (TP v půlce listopadu) 🙂 ale chci vědět na co být připravená 🙂 děkuji!

janykas
6. čer 2017

Ahojda, prosim umite mi poradit, nastoupila jsem na materskou 1.5., zamestnavatel bude teprve ted v cervnu posilat podklady na socialku a ta mi hadam vyplati prvni davku materske mesic nato, tzn.v cervenci. Vyplati mi ale rovnou dvojnasobnou davku za kveten i cerven nebo ne?
Diky moc za info, kdoz mate zkusenost..

lenoulinkaa
6. čer 2017

@janykas přijdou zvlášť a každá další chodí pak pravidelně na začátku měsíce.

kweet88
7. čer 2017

Maminky chtela jsem se zeptat,jestli po nastupu na MD posila CSSZ nejaky dopis s vymerou materske?

lenusaak
7. čer 2017

@kweet88 mne od socialky neprislo nic- jen zamestnavatel mi poslal takovy souhrn informaci ohledne me materske( bez výmeru)

janykas
7. čer 2017

@lenoulinkaa Ahojky, a to znamena, ze prijdou zvlast, ale obe davky v jeden mesic nebo ty davky budou cele o mesic pak posunute, nevis prosim?

lenoulinkaa
7. čer 2017

@janykas, já měla vybaveno z práce hned na ossz. nastupovala jsem ani ne v půlce měsíce a došla mi první peníze až ke konci dalšího měsíce za ten měsíc nástupu a pak hned na začátku měsíce za další a pak už to chodilo vždy pravidelně na začátku měsíce do vyčerpání. Je tam vždy rozepsané období, za který dávka je. Předpokládám, že systém je na všech sociálkách stejný.

janykas
8. čer 2017

@lenoulinkaa Moc dekuju! Asi tedy maji vic vyplatnich terminu v tom danem mesici..

kweet88
8. čer 2017

Me prisla treba dnes😎

markulinkarohata
12. pro 2017

@alenka83 to budete nastupovat později,můžete si vybrat RD a pak nastoupit

murasaki1991
9. dub 2018

Dobry den, chtěla bych se zeptat když nastupují 6 týdnů před porodem to jest od 10.4.2018 a papír ohledně mateřské jsem odevzdala v práci. A dnes mi paní účetní z dělila že až ukončím neschopenku a dojde to k ní, zašle papíry na okresní zprávu. Nebod pracovni smlouva mi skončila 31.12.2017
Mám si prý zajít na pojišťovnu s papírem o ukončení neschopenky. Jak poznám že mi nebudou chybět žádné dny když se to bude vyřizovat a já bych měla být tedy 11.4.2018 už na mateřské. Děkuji za bližší vysvětlení

samara95
Autor odpověď smazal
Zobraz
samara95
Autor odpověď smazal
Zobraz