Nástup na MD z PN, kam zanést formulář po výpovědi?

jarai
17. čer 2015

Holky, chci se zeptat mám termín porodu 21.září, na mateřskou bych mohla nastoupit 21.července. Mám odpracováno přes 1,5 let, takže na mateřskou nárok mám, ale letos v lednu 2015 jsem nastoupila do nové práce, kde jsem byla měsíc a poté šla na rizikové těhotenství. Zaměstnavatel mi po 1 měsíci nemocenské dal výpověd ve zkušební době, ale jelikož jsem na nemocenskou nastoupila před výpovědí, v době pracovního poměru a do teď jsem na nemocenské.. Jak mi gynekolog vypíše v červenci mateřskou a dá formulář, kde ho zanesu, když už mi dali v práci výpověď, nesetkal jste se s tím někdo?

j.a.n.i
18. čer 2015

@jarai A to minulé zaměstnání si ukončila k 31.12.2014 nebo k jinému datu? A to nové bylo od 1.1.?

jarai
autor
18. čer 2015

to minulé jsem ukončila 15.1.2015 a od 16.1.2015 jsem v nove práci, pak 18.2. 2015 nemocenská až doteď, ale zaměstnavatel mi dal cca k 18.3.2015 výpověĎ ve zkušebce. Na OSSZ mi říkali, že když mam splněno tech 270 dní a, že když budu na nemocenské až do porodu, tak nárok na mateřskou mám, ale nevím, kde formuláře k mateřské, který mi za měsíc dá gynekolog tak kde zanést.

j.a.n.i
18. čer 2015

@jarai Jo, nárok na mateřskou mít budeš a papír dáváš do toho ukončeného zaměstnání, stejně jako tam te´d posíláš lístky na peníze.

jarai
autor
18. čer 2015

@j.a.n.i děkuji, jsm si to myslela, stačí ty formuláře od gynekologa dát účetní a ona už je vyplní a odešle na OSSZ a pak se už nestarám a jen čekám na dopis, je to tak?

j.a.n.i
18. čer 2015

@jarai Formulář od gynekologa vyplňuješ ty, nikoliv účetní a OSSZ dost často žádný dopis neposílá (třeba pražské nikdy), ale jinak je to tak 🙂

jarai
autor
18. čer 2015

@j.a.n.i já vím, že moje údaje vyplním , ale v práci to odevzdám účetní, ne? Nebudu otravovat ředitele. A jak zjistím, že mám vše v pořádku k mateřské, až jak mi přijdou peníze na učet, jo? Nebo bude lepší tam pak zavolat.

j.a.n.i
18. čer 2015

@jarai Ony tam jiné než tvoje údaje nejsou 😀 účetní k tomu vyplňuje druhý papír, který ale ona má, ten ti doktor dávat nebude... a ano, dáváš to účetní. Zjistíš to, až ti přijdou peníze, preventivně bych tam nevolala, pouze kdyby mateřská nepřišla cca do půlky dalšího kalendářního měsíce.

lkicina
19. čer 2015

ahojte,chci se zeptat.Jsem na nemocenské od ledna.mám smlouvu na dobu určitou do 30.8.pochybuji,nebo spíše vím jistě, že mi smlouvu neprodlouží.budu mít nárok na nemocenskou?

fufi84
26. dub 2016

Ahoj. Kdyz mi moje gynekologicka nevim proc dala pouze ukonceni neschopenky ale formular na PPM ne, da se nekde stahnout nebo ho maji k dispozici i v zamestnani. Jsem prvorodicka a trosku zmatena 😄

j.a.n.i
26. dub 2016

@fufi84 Ne, nedá, mají ho k dispozici pouze doktoři, ty se k němu nijak nedostaneš. Takže musíš znovu za doktorkou.

fufi84
26. dub 2016

j.a.n.i moc dekuji... sestra bude nadcena kdyz tam zitra prijdu... 🙂 ale co uz ..uz jsem zas o neco chytrejsi