Nemocenská/ MD. Jak to bude v mém případě?

emilyd
10. zář 2020

Ahoj, asi je takových témat plno, ale chtěla bych vědět, jak to bude v mém konkrétním případĕ... 31.10. mi končí v práci smlouva na dobu určitou - dělám tam rok, vždy po půl roce prodlužují smlouvu, ale abych mĕla smlouvu na dobu neurčitou, musela bych tam vydržet do 30.4. příštího roku a to už určitĕ ne, TP mám 3.3. nebo 4.3. Navíc v té práci už vůbec nechci být, chtěla bych skončit v tom říjnu. Je mi 37 a je to první tĕhu, navíc mám za sebou potrat, tak bych šla na nemocenskou. Nástup na mateřskou by tedy byl cca v lednu, ale co ten listopad, prosinec? Kdo mi zaplatí tu nemocenskou, když už nebudu zaměstnána? A mateřská pak? Popř kam mám zajít se zeptat, abych to věděla 100%? Díky

janina1111
10. zář 2020

@emilyd Mela jsem to uplne stejne,sla jsem na nemocenskou pred ukoncenim pracovni smlouvy( 2 tydny pred koncen) a byla jsem na ni az do nastupu na materskou.14 dni ji plati zamestnavatel pak uz socialka takze bez obav.Jen to musis nahlasit na pojistovnu,ze uz za tebe zdravotni plati stat,budou chtit videt neschopenku,pak jim zas budes muset dolozit,ze uz jsi na materske v lednu.Materska se pocita z platu rok zpet pred nemocenskou a ochrannou lhutu splnujes takze ji budes normalne mit.