Neplacené volno po skončení RD a nárok na mateřskou při druhém dítku?

martina9284
27. únor 2018

Dobrý den,

mám teraz v hlave chaos....
5.8.2018 mi má skončiť RD po troch rokoch dieťaťa, teda 6.8.2018 by som mala nastúpiť znova do práce, ale dnes som zistila že som znova tehotná....
Termín porodu je 31.10.2018 teda nastup na MD 31.8.2018
Neviem čo teraz robiť, nastupiť do prace s bruškom a na mesiac sa mi nechce, môžem požiadať zamestnávatela o neplatené volno do doby nastupu na druhu MD ? Budem mať v tom prípade narok na penežitou pomoc v mateřství, keď budem ten mesiac na neplatenom volne ???
a keď oznamim zamestnavatelovi, že som znova tehotna a chcem to neplatene volno , nemôžu ma počas neplateneho volna vyhodiť ? :/
Ak s tým suhlasiť nebudu, musím nastúpiť na ten mesiac do prace...
Ak mate s týmto niekto skúsenosť, prosím poraďte
Ďakujem

moxha
27. únor 2018

Já teda nevím,ale pokud jsi těhotná tak jen zaměstnavateli oznámíš tuto novou zkutečnost a od 6.8.bych nastoupila na neschopenku...nárok na mateřskou si myslim že bys měla mít.

priefi
27. únor 2018

@martina9284 bez na tech par dnu na nemocenskou 😉 dr.Ti urco vyjde vstric 😊 Zamestnavatel Ti nemusi vyhovet s neplacenym volnem a misto Ti musi drzet do 3 let ditete. Ale tehotne nemuze dat vypoved 😉 na ppm budes mit narok, ale financne nez budes mit ppm, budes lip na nemocenske nez na neplacenem volnu 😉

priefi
27. únor 2018

@martina9284 pripadne si muzes vybrat dovcu, co Ti nabehne 😉 ale stale s dpn na tom financne budes lepe a dovcu si vyberes az pak celou (bude proplacena)

martina9284
autor
27. únor 2018

diky moc za rady 😉