Nepřišel rodičák - měnila jsem banku, ale číslo účtu hlásila

martinakovar
4. črc 2018

Holky, během března/dubna jsem měnila banku.Na ÚP jsem změnu účtu nahlásila začátkem dubna.Březnový rodičák však přišel na starý účet.Banka platbu nepřijala a vrátila ji.Řešila jsem to v dubnu na ÚP,kde mi řekli,že vrácené platby odesílají znovu až s dalšími dávkami další měsíc.Čekala jsem tedy měsíc a v květnu mi přišel rodičák za duben(v popisu platby bylo napsáno).Opět jsem řešila na ÚP tam mi jiná paní řekla,že buď to dorazí opět za měsíc nebo potom črvrtletně,což je až v červenci..v červnu mi přišel rodičák za květen..takže čekám..někdo má stejnou zkušenost??Asi se v pondělí půjdu zeptat,už mě to štve..

katkatris
5. črc 2018

@martinakovar Zajdi se zeptat a zkus byt rozhodna, treba jen nekdo udelala chybu a nechce se jim v tom vrtat. Tak zkus zjistit co se stalo. Zkusenost nemam, ale co vim od kamaradky, tak jsou tri vyplatni terminy v mesici myslim, tak by ti to mohli poslat.

blahova_andrea
5. črc 2018

vím, že toto ti už nepomůže, ale já pro tyto případy právě měla měsíc či dva oba účty než jsem měla jistotu, že už vše správně přichází a odchází na nový účet, tak teprve zanikl ten starý. snad se ti podaří se domoci svých peněz

martinakovar
autor
5. črc 2018

@blahova_andrea my se do toho ještě stěhovali takže jsem vyřizovala trvalé bydliště,občanky,pasy,řidičáky takže se toho nakupilo.A já byla ráda,že se vůbec na ÚP dostanu včas..samozřejmě pro příště budu vědět.
@katkatris tolik výplatních termínů??Wow..to mohli poslat už snad 10x..Super díky.
Holky díky,v pondělí tam jdu vystát frontu a bez peněz neodejdu😁😉

blahova_andrea
5. črc 2018

@martinakovar no tak mít toho tolik za ráz, tak bych dopadla kdo ví jak :-/ to není co závidět. já měla štěstí, že jsem zatím tyto věci mohla vždy dělat po částech. budu držet palce v pondělí 😉

katkatris
4. srp 2018

@martinakovar Jo protože jsem se setkala s tím, že kamarádce jednou nepřišel jako vždy kolem 13 a přišel jí až kolem měsíce.Tak zkus, tak jak jsi dopadla?

martinakovar
autor
4. srp 2018

@katkatris ahoj..už mi zpětně došel a poslali mi ho cca kolem 20.Bylo to tím,že jsem se stěhovala a měnila trvalé bydliště takže i úřad práce(šla jsem z jednoho města do jiného)..Díky moc.

katkatris
14. srp 2018

@martinakovar Jo tak to jo, to může někdy udělat neplechu, než si to ty úřady předají. Tak hlavně že se to vydařilo a přišlo ti to v tom dalším termínu 🙂.