• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neschopenka na mateřské dovolené. Poradíte?

27. dubna 2008 
Prosím o radu ohledně neschopenky na MD :sweat_smile:

Ubírají se také peníze, jako v zaměstnání za první 3 dny nemoci?

Může přijít kontrola z OSSZ, zda se dodržují vycházky?

Jde o to, že jsem nemocná - asi hnisavá angína a fakt jsem jak mátoha a vzhledem ke kojení si nemůžu naordinovat léky, podle svého uvážení. Navíc mě pobyt venku ničí, a tak bych chtěla pro manžela OČR.

Poradíte? :wink:
27. dub 2008 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tk to nevím ale já si myslím že se na mateřský neschopka nedá vzít :slight_smile:
27. dub 2008 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já si taky myslím, že neschopenka je jen formalitou pro vydání OČR, ale co když ne :sweat_smile: Musím se nějak opatrně zeptat doktora, hlavně ať si nemyslí, že jen hypochondřím a chci pro manžela volno :astonished:
27. dub 2008 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
cherub, určo nedostaneš neschopenku, ale pokud mudr. usoudí (to záleží na něm) že je ti tam moc mizerně, tak vydá manžovi OČR. Držím palečky :slight_smile:
27. dub 2008 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
makak děkuju :wink: jako mizerně mi je, ale to se třeba za dva dny domácí léčby spraví a pak bych musela třeba trčet doma ještě týden :frowning2: Nějak to ošéfuju :sweat_smile:
27. dub 2008 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted nechápu pro koho tu neschopenku chceš.. jestli pro tebe, tak samozřejmě se žádná neschopenka nevystavuje a můžeš jít normálně k doktoru jseš na rodičovske a né mateřské ne??...pro manžela platí normálůně podmínky pro čerpání očr
27. dub 2008 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jsem na rodičovské (říkám tomu mateřská, tak se omlouvám za mystifikaci :sweat_smile: ) a nemocná jsem já... a nejsem schopmá se o malou dokonale postarat, ani je neuzvednum, natož tak abych s ní chodila na dlouhé výlety, jak je zvyklá :unamused:
27. dub 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
No je fakt, že nevím, jestli nenaběhne sociálka a nebude kontrolovat manžu, jak tě ošetřuje :sweat_smile:...to netuším, ale jinak si myslím, že není problém dostat pro manžu tu ošetřovačku. Jen si u doktora zjisti, co a jak...on pochopí, že s malou se musí ven a až se ti uleví...doufám, že máš normálního mudra :sweat_smile:
27. dub 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
makak ten doktor je pro mě nový, ještě jsem u něho nebyla :sweat_smile: ale manžel říká, ž :sweat_smile: prý je v pohodě, tak uvidíme :dizzy_face:
Tím že ale nebudu mít vystavenou neschopenku, tak sociálka ani nebude vědět že marodím, takže leda že by přišli z manželovi práce :confused: A to ať klidně přijdou :dizzy_face:
27. dub 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek