Neschopenka na mateřské dovolené. Poradíte?

cherub
27. dub 2008

Prosím o radu ohledně neschopenky na MD 😅

Ubírají se také peníze, jako v zaměstnání za první 3 dny nemoci?

Může přijít kontrola z OSSZ, zda se dodržují vycházky?

Jde o to, že jsem nemocná - asi hnisavá angína a fakt jsem jak mátoha a vzhledem ke kojení si nemůžu naordinovat léky, podle svého uvážení. Navíc mě pobyt venku ničí, a tak bych chtěla pro manžela OČR.

Poradíte? 😉

nensy
27. dub 2008

tk to nevím ale já si myslím že se na mateřský neschopka nedá vzít 🙂

cherub
autor
27. dub 2008

já si taky myslím, že neschopenka je jen formalitou pro vydání OČR, ale co když ne 😅 Musím se nějak opatrně zeptat doktora, hlavně ať si nemyslí, že jen hypochondřím a chci pro manžela volno 😲

makak21
27. dub 2008

cherub, určo nedostaneš neschopenku, ale pokud mudr. usoudí (to záleží na něm) že je ti tam moc mizerně, tak vydá manžovi OČR. Držím palečky 🙂

cherub
autor
27. dub 2008

makak děkuju 😉 jako mizerně mi je, ale to se třeba za dva dny domácí léčby spraví a pak bych musela třeba trčet doma ještě týden ☹ Nějak to ošéfuju 😅

mikca
27. dub 2008

ted nechápu pro koho tu neschopenku chceš.. jestli pro tebe, tak samozřejmě se žádná neschopenka nevystavuje a můžeš jít normálně k doktoru jseš na rodičovske a né mateřské ne??...pro manžela platí normálůně podmínky pro čerpání očr

cherub
autor
27. dub 2008

jo jsem na rodičovské (říkám tomu mateřská, tak se omlouvám za mystifikaci 😅 ) a nemocná jsem já... a nejsem schopmá se o malou dokonale postarat, ani je neuzvednum, natož tak abych s ní chodila na dlouhé výlety, jak je zvyklá 😒

makak21
27. dub 2008

No je fakt, že nevím, jestli nenaběhne sociálka a nebude kontrolovat manžu, jak tě ošetřuje 😅...to netuším, ale jinak si myslím, že není problém dostat pro manžu tu ošetřovačku. Jen si u doktora zjisti, co a jak...on pochopí, že s malou se musí ven a až se ti uleví...doufám, že máš normálního mudra 😅

cherub
autor
27. dub 2008

makak ten doktor je pro mě nový, ještě jsem u něho nebyla 😅 ale manžel říká, ž 😅 prý je v pohodě, tak uvidíme 😵
Tím že ale nebudu mít vystavenou neschopenku, tak sociálka ani nebude vědět že marodím, takže leda že by přišli z manželovi práce 😕 A to ať klidně přijdou 😵