Nevyčerpaná dovolená. Co s ní?

edit17
8. led 2021

Zdravim vsechny, 22.12 jsem nastoupila na materskou, zamestnavatel mi dovolenou pokratil kvuli nemocenske a zbylo mi 21 dnu, a co ted bude dal? Budu 3 roky doma potom mozna druhe mimco...mate nejakou zkusenost ? Diky moc za info...

rickym
8. led 2021

Mezi mateřskou a nástupem na RD si požádej o čerpání - proplacení. Účetní jistě bude vědět.

michaela1990xx
8. led 2021

Taky to zrovna řeším. Zavolala jsem do práce, ze bych si chtela vybrat dovolenou mezi mateřskou a rodicakem.

areh
8. led 2021

@edit17 jen doplním - požádej písemně, budeš mít nárok na nějaké dny (nově už hodiny) i za rok 2021 😉

alilali
8. led 2021

@edit17
@michaela1990xx Holky, po skončení mateřské (resp. těsně před skkončením) napište do práce písemně dopis, že žádáte o čerpání dovolené (dovolená se čerpá, neproplaci v tomto případě) a dále, že žádáte o rodičovskou dovolenou do věku X dítěte. A v práci to je tak, že Vám skončí mateřská dovolená, následně čerpate dovolenou v práci a poté nastupujete na rodičovskou dovolenou. Rodičovský příspěvek (popř. poslední PPM) a zaplacena dovolená Vám přijde tedy stejně, nevadí, že se to kryje. Pokud si však dovolenou nevyberete, lze to i po rodičovské dovolené, ale tam už se ti krátí. U mě to bylo takhle, do 31.8. mateřská dovolená, následně od 1.9. do 21.9. dovolená v práci a od 22.9. rodičovská dovolená. Ale rodičovský příspěvek jsem pobírala již od 1.9. 🙂