Od kdy čerpám rodičovský příspěvek po mateřské dovolené?

misadan11
25. říj 2018

Vyplňuji žádost o RP a budu žádat online..po MD jsem teď na "dovolené" od zaměstnavatele... o RP žádám až po skončení té dovolené nebo termínově hned po mateřské? Děkuji

terka2018
25. říj 2018

Ja zadala termínove hned po materske. (Ikdyz mi proplaceli jeste 13 dni dovolené, to s tim pry nesouvisi).

klaranagy
25. říj 2018

Ano datumově to vyplnit, aby to navazovalo na mateřskou.

j.a.n.i
26. říj 2018

@misadan11 Zadas od kdy chces, nicmene pokud si mela posledni ppm vyssi nez rodicak, tak muzes zarat nejdrive od 1. dne nasledujiciho mesice.

j.a.n.i
26. říj 2018

@klaranagy To neni vzdy pravda.

misadan11
autor
26. říj 2018

Zazadala jsem hned po ppm...uvidime, co c tim vyvedou oni..a jak dlouho to budou vyrizovat🙂

ruzicka06
26. říj 2018

@misadan11 Mě bylo v práci řečeno, že až skončím PPM, budu vybírat dovolenou na kterou mi vznikne za daný rok nárok a až poté žádat o RD. Nevěděla jsem, že se má po PPM čerpat ještě řádná dovolená (teda když vznikne na ni nárok), než pak nastoupíš na RD.

ruzicka06
26. říj 2018

@misadan11 Záleží asi jak který zaměstnavatel se s Tebou domluví..někde Ti řádnou dovolenou proplatí a někde třeba chtějí, abys ji třeba dobrala po PPM než se nastoupí na RD.

j.a.n.i
26. říj 2018

@ruzicka06 Ne to na zaměstnavateli nezáleží, dovolená se vždy musí čerpat, proplatit lze pouze při konci pracovního poměru.

beruska125
26. říj 2018

@misadan11 ano rp mi navazoval na ppm. Proplacení dovolené nikoho nezajímalo 🙂

j.a.n.i
26. říj 2018

@beruska125 Tak je jasne, ze cerpani dovolené nikoho nezajimalo, kdyz pri pobirani RP muzes pracovat bez omezeni ...

sus3nka
26. říj 2018

Nepleťte rodičovskou dovolenou a rodičovský příspěvek. Příspěvek může krásně navazovat po mateřské, žádáte na ÚP. Rodičovskou dovolenou žádáte zaměstnavatele. Mezi mateřskou a rodičovskou dovolenou můžete/nemusíte čerpat řádnou dovolenou a poté nastupujete na rodičovskou dovolenou.

ruzicka06
28. říj 2018

@j.a.n.i Holt vyjímky se najdou.... Znám případy, že po skončení ppm začaly čerpat rodičák a klasická řádná dovolená ze zaměstnání jim proplacena byla, i když pracovní poměr dál normálně pokračovat.

j.a.n.i
28. říj 2018

@ruzicka06 Ale nenajdou, to si jen nekdo plete pojmy, tu dovolenou cerpaly. A jak uz jsem psala, rodicak se da pobirat i pri praci, tedy i pri cerpani dovolené.

ruzicka06
30. říj 2018

@j.a.n.i No hádat se nebudu 🙂

j.a.n.i
30. říj 2018

@ruzicka06 Nehádej 🙂 neb je to jasně dané zákoníkem práce.

soleilll
30. říj 2018

@misadan11 Můžeš žádat o rodičovskou dovolenou hned po mateřské a o vyplácení rodičovského příspěvku až od určitého data. Jsou to dva rozdílné pojmy, tak pozor.

klaranagy
27. lis 2018

@j.a.n.i Jakto? Chápu to s tím vyšším příspěvkem co jsi psala, ale jinak nevím.

j.a.n.i
28. lis 2018

@klaranagy No, tak to je presne ta situace, kdy rodicovsky příspěvek datumove nenavazuje na ppm. Plus druha je, kryz ho nekdo fakt chce zacit cerpat pozdeji, nevim, treba aby na nemocne mimco mohl cerpat partner ocr, tady tech pripadu asi moc nebude, nicmene byt mohou.