Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
  beruska125
  4. lis 2020    Čtené 142x

  Testování Dixi řady na vlasy

  V tomto podivném období plném negativních zpráv, mě potěšil balíček vlasové kosmetiky Dixi k testování.

  Na úvod je potřeba uvést, že mám jemné, spíše suché, pomalu rostoucí vlasy se sklonem k vypadávání. Teď mám zase období, kdy mi padají více; asi i podzimem, dlouhodobým kojením a stresem z nouzového režimu, se třemi dětmi doma. Toliko k výchozímu stavu mých vlasů.

  Baliček obsahoval kompletní řadu produktů k péči o vlasy: kopřivový šampon, kodicionér, masku na vlasy, kopřivovou bezoplachovou kúru a tonikum proti vypadávání vlasů. Vyzkoušela jsem vše kromě bezoplachové kůry.

  Šampon opravdu hezky myje vlasy. Mám ráda, když vlasy po mytí „vržou mezi prsty“ tedy když jsou vymyté veškeré stylingové přípravky, mastnota a špína. A to šampon dokonale splňuje. Šampon je bez silikonů a parabenů. Vlasy jsou po něm lehké, nemastí se, nejsou zatížené. Současně nevysušuje pokožku hlavy, s čímž jsem měla u jiných běžných značek šamponů problém.

  Kondicionér jen lehce zjemní vlasy. Opět je bez silikonů a parabenů. Vlasy nejsou po něm mastné a zatížené.

  Masku jsem zkusila pouze jednou, běžně ji nevyužívám a asi nemůžu posoudit. Pro mé jemn, zplihlé vlasy je zbytečná. Ale jiným by určitě mohla vyhovovat.

  Tonikum proti vypadávání vlasů má „díky kombinaci extraktů z kopřivy, kořene lopuchu a kofeinu napomáhat vlasy zpevňovat a vyživovat zevnitř“. Tento produkt mě z testovací sady zaujal nejvíce. Obecně jsem skeptická k tomu, že by jakýkoli produkt zvnějšku mohl mít zásadní vliv na padání vlasů. Když už, tak věřím spíše doplňkům stravy na podporu růstu vlasů a proti vypadávání. Ale největší vliv má na vlasy podle mě celková životospráva, hormonální rovnováha a taky hlavně genofond, který moc neovlivníme. Nicméně, musím říct, že se mi opravdu tonikum osvědčilo. Skutečně se mi zdá, že vlasy padají o trochu méně. I když vliv na padání vlasů by bylo samozřejmě lepší zhodnotit až po delším užívání. Taky se po něm nemastí vlasy, nezatěžuje je a příjemně osvěží pokožku hlavy. Trochu mi nevyhovuje forma skleněných ampulí, ale to je takový drobný detail.

  Musím konstatovat, že řada DiXi mě opravdu příjemně překvapila. Za tu cenu (za jakou je běžně k dostání) je to suprová vlasová kosmetika šetrná k vlasům i přírodě (bez silikonů a parabenů). A můžu ji jen doporučit!

  #test_dixi #recenze #dixi_kopriva_skusenosti

  beruska125
  Zpráva byla změněna    1. lis 2020    

  #test_dixi
  Jako ani nevím jestli tomu mám věřit ale opravdu mám v odtoku po umyti méně vlasů. Že by to opravdu pomáhalo v boji proti padání vlasů?!?👍🙂

  #test_dixi
  Ampule proti padání vlasů: forma těch skleněných ampulek mě docela štve. Najednou je to pro mě moc velká dávka a když ji jednou otevru tak nevím kam s ni a taky se bojím ze se o ni porezu nebo děti 🤪 ale jinak tonikum je příjemné hezky se vstřebává a nezanechává pocit mastných nebo ulepenych vlasů🙂👍

  #test_dixi
  Šampón: první postřeh je, že opravdu svěže voní po kopřivách a jaru🙂 a dobře myje vlasy. Po umyti krásně “vržou” mezi prsty 😉

  #test_dixi
  Dnes dorazil balicek na vyzkoušení. Nejvic mě zaujaly ampulky s tonikem. Uvidime jestli opravdu dokáží zpomalit padání vlasů🙂👍

  (2 fotky)
  beruska125
  5. led 2020    Čtené 73x

  Zkouším Chytré miminko SUPERFOLIN 2

  Byla jsem vybrána k vyzkoušení doplňku stravy Chytré miminko SUPERFOLIN 2. Momentálně kojím svou 11měsíční dcerku.

  Těhotenství mě už žádné (alespoň předpokládám) nečeká, ale kojit asi ještě chvíli budu. Mám třetí dítě a předchozí jsem kojila dlouho, přes dva roky každého. Přeci jen tak dlouhé roky kojení tělo vyčerpají a doplněk stravy může být dobrým pomocníkem.

  Něco k výrobku: „Doplněk stravy pro těhotné a kojící s vysokým obsahem folátů (včetně Quatrefolic® – folátučtvrté generace, ideálního pro geneticky slabší metabolizérykyseliny listové) a vysokým obsahem DHA…Příjem kyseliny dokosahexaenové (DHA) z těla matky přispívá k normálnímu vývoji mozku plodu v těle matky a kojenců vyživovaných mateřským mlékem. Příznivého účinku se dosáhne denním příjmem 200 mg DHA navíc k doporučené denní dávce příjmu omega-3 mastných kyselin u dospělých, tj. 250 mg DHA a EPA.“ Od jiných výrobků pro těhotné/ kojící na trhu se tedy liší zejména jinou formou kyseliny listové, která by měla být v těle lépe zpracovatelná.

  Na zkoušení jsem zatím měla asi 14 dní. Nemohu tedy posoudit dlouhodobé účinky na tělo. Já bych nejvíce ocenila zlepšení kvality vlasů a pleti. Ale v tom po tam krátké době nepozoruji žádné změny (což je zcela logické). Denně se má užívat jedna kapsle a jedna tableta. Tablety i kapsle jsou docela velké, ale opravdu dobře a snadno se polykají, netlačí v žaludku a nepůsobily mi žádné trávicí potíže.

  Celkově mohu produkt doporučit. Dobře a bez potíží se užívá. Z hlediska dlouhodobých dopadů na tělo nemůžu zatím posoudit.🙂👍

  #test_superfolin #recenze #zkusenosti_superfolin3

  beruska125
  21. črc 2019    Čtené 477x

  Testování LipaLandu

  Měli jsme tu možnost vyzkoušet aplikaci pohádkový svět LipaLandu. Aplikace je určena hlavně pro předškolní děti, takže u nás to bylo pro prostřední Terezku (miminko to fakt nezajímalo, ale osmiletý Tom taky hrál některé hry 🙂.

  Tablet dětem nezakazujeme, ale snažíme se hlídat, čemu se na tabletu (nebo telefonu) věnují a jak dlouho. A LipaLand je v tom velkým pomocníkem - můžu si být jistá, že veškerý obsah aplikace je nezávadný a dá se zapnout i časovač.

  Jako pozornost pro zkoušející jsme dostali dárkový balíček, který obsahoval pár drobností. Čekal na nás kvůli naší dovolené trošku déle na poště, zatímco my na dovolené poctivě zkoušeli aplikaci 🙂 V balíčku mě potěšila stylová eko taška a náramky na ruku s možností dopsat kontaktní údaje. O víkendu se chystáme do Prahy a já hned využiju pro obě děti (nerada to přiznávám, ale syn už se nám jednou v Praze na chvíli ztratil 🙂 ).

  Aplikace má 4 části: hry, aktivity, pohádky a relaxace.

  Hry jsme testovali asi nejvíc, dají se filtrovat podle obtížnosti na 3 úrovně. Hry jsou vhodné pro předškoláky a rozvíjí jejich schopnosti, dovednosti a logické myšlení, S něčím jsem čtyřleté dceři musela pomáhat, ale většinu zvládla sama. Vlevo je ikonka otazníku s nápovědou, po zadání 3číselné kombinace jsou zde informace pro rodiče - popis hry, obtížnost, co hra rozvíjí a doporučené aktivity se společnou tematikou. Dcera hrála nejvíce Život princezny (péče o princeznu, krmení, koupání atd.).

  Rytíř stavitel (skládání kostek na sebe aby mohl rytíř projet),

  Skládačka (puzzle).

  Pod hladinou (popis podmořských tvorů).

  Hry jsou skvělé nejen pro děti ale také pro rodiče: aplikace umožňuje sledovat historii (jaké hry a jak dlouho dítě hrálo a jakých úspěchů dosáhlo).

  Aktivity na aplikaci oceňuji asi nejvíce. Nejsme totiž moc kreativní a nemám bujnou fantazii a tato aplikace vše vymyslí za mě! Aktivity nabízí asi 200 nápadů jak si hrát, povídat a tvořit. Jsou to různé tematicky rozdělené DIY projekty  a „vědecké“ pokusy, při kterých se toho děti hodně dozví  a na chvilku se zabaví.

  Pohádky obsahují knížky, audioknížky a obrázkové knížky. Já sama jsem docela vášnivý čtenář a pomalu už přecházím na elektronické knihy, protože to množství papírových knih je prostě neúnosné. Takže knihy v aplikaci nabízí možnost, co číst dětem před spaním bez nutnosti kupovat papírovou knihu. A třeba mimo domov můžeme trénovat čtení se synem, aniž bychom museli tahat těžkou knížku 🙂.

  Relaxace obsahuje cirka 30 různých zvuků, které podporují soustředění, spánek nebo relaxaci. Některé jsem zkoušela jako bílý šum pro půlroční nejmladší dcerku.

  Po technické stránce musím konstatovat, že na IOS zařízeních aplikace „šlapala jako hodinky“. Vše se načítalo rychle a zvuk i obraz vynikající 🙂.

  LipaLand musím hodnotit veskrze kladně. LipaLand nabízí možnost, jak vhodně zabavit i ty nejmenší děti a současně je při tom mnohému naučit. Nabízí spoustu rodičovských funkcí jak dítě kontrolovat, pomáhat mu a spolupracovat s ním. S Lipalandem se nemusím bát na chvilku dětem půjčit dětem tablet nebo telefon a vím, že se budou věnovat vhodné a prospěšné zábavě.

  Hry a aktivity jsou krásně provázané, takže umožňují vytvářet tematicky jednotné řetězce činností.

  Po dobu testování jsme nestihli ještě vyzkoušet všechny funkce a možnosti, které aplikace nabízí. LipaLand si u nás ale našel pevné místo a budeme zkoušet dál.

  LipaLand pomáhá dětem, aby mohly trávit čas hraním vhodných a poučných her ale hlavně celým rodinám, aby mohly trávit čas spolu a číst si, povídat si, hrát a vytvářet různé projekty 🙂.

  #test_lipaland #recenze #zkusenosti_lipaland

  beruska125
  6. kvě 2019    Čtené 516x

  Test Linteo Baby

  Měli, teda vlastně měly jsme (my holky) tu možnost vyzkoušet českou kosmetiku Linteo Baby. Balíček nám dorazil od přepravce a my mohly začít s rozbalováním a testováním 🙂

  Co se týče kosmetiky, jsem hodně vybíravá, a o to více, pokud se jedná o kosmetiku pro miminka. Sama jsem ekzematik (ale momentálně bez potíží) a děti mají sklon k atopii po mně. Mám své osvědčené značky a taky razím zásadu "méně je více". Myslím, že pro citlivou pokožku je to lepší.

  Mycí gel je hodně krémový, skoro bych řekla napůl mýdlo, napůl tělové mléko. Zdá se mi, že nevysušuje a rozhodně nedráždí pokožku. Zkoušela hlavně Ema (3 měsíce) ale taky já, je opravdu příjemný.

  Tělové mléko má příjemnou jemnou vůni, žádná silná parfemace. Malá po něm měla jemnou pokožku bez jakéhokoli začervenání. Jinak jsem jí ho spíše zabrala já a mohu ho pasovat na své momentálně nejoblíbenější tělové mléko.

  Krém na opruzeniny jsme použily párkrát, malá naštěstí opruzeniny nemá a já ji preventivně nemažu. Je to mast s obsahem zinku, takže ideální na opruzeniny a podobné potíže. Mast trochu hrudkuje, ale to mi dělaly i jiné krémy s obsahem zinku.

  Přebalovací podložka je opravdu krásně tenká a prošívaná takže si zachovává svůj tenký tvar. Krásně se vejde do kabelky.

  Vlhčené ubrousky jsou také jen jemně parfemované a nedráždí pokožku. Ty modré jsou pocitově "mokřejší", červené spíše více olejové a texturou více "látkové". Oboje se osvědčily a nezpůsobily žádné začervenání.

  Celkově jsem opravdu mile překvapená. Tato kosmetika podle mě opravdu bude vyhovovat i dětem s citlivou pokožkou. Je jen jemně parfémovaná a nedráždivá, velice jemná a cenově výhodnější než jiné ověřené značky 🙂

  #zkusenosti_linteo_baby

  beruska125
  9. dub 2019    Čtené 528x

  Vykojený mozek a auto bez náhradních klíčů

  Vykojený mozek a auto bez náhradních klíčů je dost nebezpečná kombinace zvláště v tomto pořadí🙂.

  Muž byl výjimečně dopoledne doma (čerpání otcovské dovolené) a tak jsem se rozhodla jako správně urvaná matka v šestinedělí, že půjdu v klidu sama nakoupit. Dojela jsem do nákupního centra a auto nechala na tamním parkovišti. V pohodějsem si prošla DMko aniž bych musela pospíchat a nikdo mě nerušil🙂. Po nákupu jsem došla na prakoviště, odemkla auto, otevřela pouze kufr auta, dala tam nákup a odložila na chvilku klíče...a zabouchla kufr samozřejmě! To znamená auto zamčený, klíče uvnitř a mně je to jasný: to je pr*ser😀.

  Naštěstí mám kabelku s mobilem a doklady na rameni a tak volám muži, co mám jako dělat.  Dá mi číslo na zámečníka, který mi to naštěstí hned zvednul a že za chvilku přijede...

  Zámečník vidí auto a už se trochu kroutí, že u novějších dvojkových oktávek to asi tak snadno nepůjde. Zkouší to přes zámek u řidiče, ale neúspěšně. Vzadu máme otvírání okýnek pouze na kličku (ne elektrická) a tak jsme prý zachráněni. Zkouší tedy otevřít zadní okýnko nějakýma udělátkama (vůbec nevím co to je), za chvilku poootevře na pár milimetrů a teď by to měl jako otevřít otočením kličky pomocí nějakého drátu. Jenže my máme fest tónovaný okna vzadu, takže skrz nevidí vůbec nic😀. Po chvilce je celý orosený a že to asi vzdá...pak jsem zase orosená já, jestli mám jako běžet na autobus za svým kojenečkem nebo co jako... Naštěstí má zámečník dost chlapské ješitnosti a nechce to vzdát. Zhruba po půl hodině ho napadne točit kličkou na druhou stranu😀 a za chvilku je hotovo. Já vlezu okýnkem dovnitř, vezmu si klíče a vítězoslavně odemknu auto😀.

  Pán je hrdej, že to zmáknul, já neskonale vděčná (a lehčí o 1200 Kč) a taky bohatší o jeden super adrenalinový zážitek🙂.

  P.S. Ano, náhradní klíče si necháme udělat🙂.

  beruska125
  21. bře 2019    Čtené 54x
  Image title

  Jak jsme testovali balíček The Wrr

  Měli jsme možnost otestovat s dětmi balíček The Wrr. Testovací tým ve složení já, syn Tomáš (8), dcerky Terezka (4) a Emička (1 měsíc).

  Plyšák: Je super, zabavil ho starší syn, protože dřív přišel ze školy. Má své hrdé místo na poličce nad Tomovou postelí.

  Kniha: Opravdu krásná, jedna z nejhezčích knih pro začínající čtenáře, kterou jsem zatím viděla. A hlavně je opravdu zábavná a napínavá. Mě samotnou zajímalo, jak to dopadne. Má líbivý design, na krásném, voňavém, křídovém papíře. Není moc obsáhlá a na stránce nemá hodně textu, což je pro začínající čtenáře motivující a neodradí je to hned od začátku. Syn nečte úplně rád, ale tuhle knihu si hned zamiloval.

  Karetní hra: Krásně se doplňuje s knihou, prolíná se příběhem i postavami. Rozhodně je pro starší děti, je už trochu složitější. Dost jsme bojovali s pochopením pravidel, ale když jsme do toho pronikli, je to opravdu zábavná hra, která bude bavit i dospěláky.

  Kniha Prckův deník: Ta je úplně úžasná. Není moc obsáhlá, pro mě tak akorát, abych ještě měla nápady, co psát. Obsahuje místo na fotky, zápisky, časové plány s možností zapsání milníků a vlepení samolepek s důležitými momenty (samolepky jsou vzadu přiložené). U starší dcery jsem měla jinou knihu k zapisování deníku miminka a popravdě, naprostá většina knihy je prázdná. Tato kniha mi rozhodně vyhovuje víc, je tak akorát, aby to nebyla nuda a současně obsáhla všechny důležité momenty miminka.

  Pexeso: Krásné obrázky a se super krabičkou, která se sestaví a slepí. Vystřihování šestiúhelníků bylo ale o nervy a taky nejsou na moc tvrdém papíře, takže se obávám, že se brzy budou ohýbat.

  Dohromady tvoří balíček opravdu krásný komplet, takový dárek by určitě potěšil spoustu maminek a dětí. Kniha je super, nápaditá, zábavná a ne moc složitá i pro začínajícího čtenáře. Karetní hra se krásně s knihou doplňuje, prolínají se postavy i děj. Dohromady tvoří všechny komponenty úžasný komplet, za kterou stojí myšlenka dvou českých tvůrců a kus poctivé práce a velkého srdce.

  #test_wrr  #recenze #zkusenosti_wrr

  beruska125
  Zpráva byla změněna    8. bře 2019    

  #forkids
  Můj favorit mezi kočárky je Bugaboo cameleon.😍
  Pořizovací cena začíná na cca 20 000,- 😉
  Tenhle kočárek lidi buď miluji nebo nesnáší nic mezi tim a já ho miluji.😉
  Pro mě hlavní plus: je lehoucky, jede skoro sam, ovladatelný jednou rukou, variabilní a skladny, design: velký výběr stříšek a doplňku které se daji stále měnit a “hrát si” tak se vzhledem kočárku.
  Minus: není úplně do terénu, ačkoli my už s nim zdolali ledasco (viz foto😂).

  (2 fotky)

  #test_wrr
  Už jsem rozbalila krásný balíček 🙂 syna hned zaujala hra a kniha, dokonce se těší, že ji budeme číst😅 a já se asi nejvíce těším na vyplňování Prckova deníku🙂😍

  (3 fotky)
  beruska125
  11. únor 2019    Čtené 857x

  POROD EMIČKY

  Tohle těhotenství nebylo plánované, je výsledkem jednoho úletu🙂. Ale co už, je vidět, že jsme ještě zdraví a plodní a já si vlastně třetí dítě tajně přála, ale z praktických důvodů jsme to spíš zamítli.

  Trochu vtipný je, že jsem se akorát zaregistrovala u nové gynekoložky a nechala si předepsat antikoncepci, abych si přes léto mohla lépe nastavit menstruaci a tak. Recept jsem založila do kabelky s tím, že začnu brát normálně od prvního dne příštího cyklu. No tak první den cyklu už nedorazil a ještě dlouho nedorazí🙂 .

  Všechna těhotenství jsem měla bezproblémová a pěkná, ale tohle třetí bylo asi nejlepší. Žádné potíže, bylo mi dobře, chodila jsem do práce a dokonce jsem celkově přibrala nejméně ze všech těhotenství (v předchozích cca 20 kg).

  Na konci těhotenství se ale samozřejmě nervozita stupňovala. Týden před porodem doma všichni nemocní: rýma, kašel, teploty, já nervózní a dny nekonečné…V pátek už moje nervozita hraničila se zoufalstvím, že nikdy neporodím nebo že až to začne, muž bude daleko, nestihne přijet nebo nebudeme mít kam dát děti na hlídání. Prostě krize…Večer jsem si šla lehnout už kolem 21 hodiny, abych tento hrozný den zaspala a probudila se do nového lepšího dne. Celý poslední měsíc mě dost trápila nespavost, takže když jsem se kolem 1 hodiny ráno probudila a nemohla znovu usnout, nijak mě to nepřekvapilo, šla jsem si udělat čaj a koukat na film…a v 1:30 jsem ucítila ono pověstné lupnutí a praskla mi voda. Ale nedělo se nic moc, pomaličku začaly slabounké kontrakce a voda odtékala jen slabě po troškách. Pomalu a potichu jsem si dobalila věci a tak za dvě hodiny jsem vzbudila muže, že teda pojedeme🙂. Ani se moc nedivil, proplížil se kolem dcerky, která spala s námi v posteli, a jeli jsme. Ještě jsem zavolala mé mamce, že tedy jedeme do porodnice a jestli by se přesunula k dětem nahoru, kdyby se náhodou probudily. (Bydlíme ve vícegeneračním domě s mými rodiči.)

  Na příjmu jsme byli kolem 4 hodiny ráno, odtékající plodovka jasná, ale jinak nález nula nula nic (0,5 cm😀). Takže jsme se shodli, že to asi bude na dýl a muž se může jet ještě domů na chvilku dospat. (Porodnici máme 5 minut autem.) Pak jsem se přesunula do sprch a porodní asistentka (PA) mi dala klystýr. Jupí, tak poprvé ze tří porodů jsem ho stihla a nebudu se muset bát nehody u porodu😀.

  Pak jsem měla sprchu, natočili CTG a přesunula jsem se na takový ten čekací pokoj. PA mi radila, ať si ještě lehnu a odpočívám, ať mám sílu, až přijde ten porod. No po chvíli jsem usoudila, že tohle už nezaspím a kontrakce jsem začala prodýchávat ve stoje (nechápu, jak při tom někdo může ležet🙂). Kolem 6:30 PA přišla, že ještě znovu natočí CTG než se vymění směna. Když viděla záznam tak jsme se shodli, že můžu směle vzbudit manžela, ať dorazí. Hned jsem mu volala, ať vstává, hodí do sebe něco malého k snídani a přijede🙂. Kolem 7 dorazil muž a představila se mi nová PA (ranní směna). Úplně se mi ulevilo, že je muž tady a že určitě stihne porod (minule to dopadlo tak že v době zrození dcerky přeparkovával auto🙂). Po chvíli už jsem začala trochu chytat paniku, že to jde nějak rychle a ať to radši zkoukne PA. PA kolem 7:30 konstatovala cca 6 cm, že už mám určitě půlku za sebou a že se přesuneme na porodní sál. Tam už jsem začala padat do toho správného polokomatu a stavu lehce mimo sebe (už to fakt bolelo a úplně jsem si říkala, kolik kontrakcí ještě dám), pak že už se mi chce jako tlačit a jestli můžu…se svolením PA že můžu a v 7:58 už byla venku Emička🙂. Jako tlačení bylo fakt hrozný, asi jsem si i trochu zakřičela, už jsem za ty 4 roky zapomněla jaký je to pocit na roztrhání😀.

  Malou mi na mou žádost nechali na těle a bylo to tak krásný, jen ji přikryli a ona vůbec neplakala, jen se pomalu rozkoukávala. Za chvilku sama vyšla placenta a já vyfasovala jen nějaký kosmetický steh, poranění prakticky žádné a bylo mi krásně, v tu chvíli nebylo nic víc, co bych si mohla přát.♡