Opět téma RD, MD 🙂). Je možné, že nemám nárok na MD?

tyna229
28. srp 2020

Ahoj holky.
Prosim, vim, ze je to tady probirano porad dokola, ale kazda muzeme mit trochu specifickou, malinko odlisnou situaci....
Budu mit narok na MD? Situace takova 🙂
Zamestnani dlouhodobe -> 2017 nastup na MD, cerven 2017 porod 1. Ditete. Cerven 2020 skoncila zakonna doba MD, mela jsem nastoupit do zamestnani, ale nenastoupila, z duvodu tehotenstvi. Pisemne domluveno se zamestnavatelem neplacene volno (tri mesice) do zari 2020, kdy mam nastoupit na dalsi MD.
Ted jsem si nekde vyslechla, ze na MD nemam narok, je to mozne? S diky za postrehy 🙂

eviks
28. srp 2020

@tyna229 podle me narok mas, zamestnani stale trva, vzdyt jdes na neplacene volno. Navic porod stihnes do 4 let veku prvniho tzn bude se ti materska vypocitavat ze stejneho zakladu jako u prvniho. Mam to stejne a take jsem na neplacenem volnu.

malenka3
28. srp 2020

Ano, jak píše
@eviks , pokud jsi stále u stejného zaměstnavatele, nárok zůstává zachován, pokud nástup na MD stihneš do 4 let, budeš mít dokonce minimálně tu výši první mateřské.
Platí to za předpokladu, že máš tu smlouvu skutečně aktivní, žádná výpověď neproběhla, jen jste se domluvili na tom neplaceném volnu.

tyna229
autor
28. srp 2020

@malenka3 a @eviks dekuji Vam za odpovedi! Potvrdily jste mi, co jsem si myslela, nez mi to bylo vymlouvano. Diky moc 😉